Teknoloji

Levi’s Trucker Akıllı Ceket Modelleri Tanıtıldı

Giyilebilir teknoloji, son dönemin modasını belirlemeye başladı. Akıllı telefonların yeni nesli olarak tanımlanmaya başlayan giyilebilir teknoloji ürünlerine, sürekli yeni örnekler dahil olmaya da devam ediyor. Bu alanda son örnek ise Levi’s Trucker akıllı ceketi oldu.

Kot ceket konusunda en iddialı ve en köklü firmalardan biri olan Levi’s tarafından tanıtılan yeni akıllı ceketler, giyilebilir teknolojinin ne derece gelişim gösterdiğinin kanıtı. Tanıtılmasının ardından satışa çıkacağı ülkelerde açıklanan ceketin yeteneklerine bakalım.

Levi’s Trucker Akıllı Ceket Doğrudan Telefonlarla Eşleşebilecek!

Ceketlerin akıllı hale gelmesini sağlayan, ceketlere eklenen özel bir etiket olacak. Google ortaklığı ile geliştirilen ceketlerin içerisinde yer alacak Jacquard Tag adı verilen mini parça, tüm sistemin yönetilmesini sağlayacak.

Bir Touchpad gibi kullanılabilecek olan parça ile akıllı telefonunuzu kolayca eşleştirebileceksiniz. Eşleştirme sonrasında ise tüm kontrolleri ceket üzerinden yapmak mümkün olacak.

Levi’s Trucker Akıllı Ceket Modelleri Tanıtıldı

Gelen aramaları cevaplama, navigasyon yönetimi yapma, sanal asistanı kullanma, müzik kontrollerini sağlama gibi tüm işlevleri sadece ceketinizde yer alan sensörü kullanarak yapabileceksiniz.

Levi’s Trucker Akıllı Ceket Modelleri Tanıtıldı

Doğrudan telefonlara bağlanabilen Levi’s Trucker akıllı ceket, önemli bazı uyarı sistemlerine de sahip olacak. Mesela telefonunuzdan çok uzaklaştığınız zaman, telefonunuzu unutmamanız adına, ceket bildirim verecek. Bunun dışında kalabalık ortamlarda gelen çağrıları duymama gibi olumsuzlukların da önüne geçilmiş olacak.

Levi’s Trucker Akıllı Ceket Modelleri Tanıtıldı

Satış Fiyatı Nasıl?

Levi’s Trucker ceket serisinde yapılan özelleştirme sonrasında sunulan akıllı ceketler, 198 dolar başlangıç fiyatı ile sınırlı bölgede satışa çıkacak. Eğer ceketin biraz daha özelleştirilmiş olan Sherpa modelini tercih etmek isterseniz, bu durumda da 248 dolar gibi bir ödeme yapmak gerekecek. Hem erkekler hem de kadınlar için birkaç farklı bedende satışa sunulacak olan ceketlerin satılacağı bölgeler de belli.

Levi’s tarafından yapılan açıklamaya göre Levi’s Trucker akıllı ceket; Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, Almanya, İtalya, Japonya ülkelerinde satışa çıkacak. Giyilebilir teknoloji için umut veren akıllı ceketlerin ülkemizde, doğrudan satışlarının olması beklenmiyor. Yatırımcıların marka ile yapacağı anlaşmalara göre, ceketin ülkemizde de satılma ihtimali ortaya çıkabilir. Fakat şu an için satış listesinde Türkiye yok.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu