Ana Sayfa Nasıl Yapılır Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçmesin

Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçmesin

Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçmesin 3

Bazı zamanlarda Laptop görüntüsünü ikinci bir ekrana aktarabiliyoruz. Bu durumlarda Laptop kapağını kapatmak isteyebiliriz. Aynı şekilde bilgisayarla uğraşmıyorsak ve uzun sürecek olan indirme işlemlerimiz varsa ekranı kapatmak ve uzun süre ekranda aynı görüntünün kalmasını engellemek isteyebiliriz. Eğer Laptop kapağını kapatınca uyku moduna girmesin istiyorsanız bazı ayarlamalar yapmak zorundasınız aksi takdirde laptop kapağını kapattığınız anda otomatik olarak uyku moduna geçiş yapacaktır. Dilerseniz yapmanız gerekenleri adımlar halinde listeleyelim:

  • Öncelikle Denetim masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri yolunu izleyin.

Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçmesin

  • Karşınıza yukarıdaki pencere geldiğinde, pencerenin sol tarafındaki “Kapak Kapatıldığında Yapılacakları Seçin” seçeneğine tıklayın.

Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçmesin

  • Son olarak üstte yer alan görseldeki pencerede olduğu gibi “Kapağı Kapattığımda” seçeneğinin karşısındaki iki kutucuğa da tıklayarak “Hiçbir Şey Yapma” seçeneğini seçin ve “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayın.

Eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz işlem adımlarını düzgün bir şekilde uyguladıysanız artık Laptop kapağını kapatınca uyku moduna geçmesin talebiniz yerine getirilmiş olacaktır. Bu işlem sonrasında artık bilgisayarınızın kapağını kapatarak bilgisayarınız çalışır haldeyken de kolayca taşıyabilirsiniz. Ayrıca son görselimizde yer alan pencere üzerinden “Güç Düğmesine Bastığımda” ve “Uyku Düğmesine Bastığımda” ibarelerinin karşılarında yer alan kutucuklar üzerinden de bazı özelleştirmeler yapabilirsiniz. Böylece bu düğmelerle bilgisayarı kapatabilir, hazırda bekletebilir, uyku moduna alabilir veya sadece ekranın kapanmasını sağlayabilirsiniz (isterseniz tüm özelleştirmeleri bilgisayarı pilde ve prize takılı kullandığınız durumlara özel de gerçekleştirebilirsiniz).

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin