Teknoloji

Land Rover Tamamen Elektrikli Road Rover Modeli Geliştiriyor

Lüks otomobil markalarında yeni bir trend ortaya çıkmış durumda. Birçok lüks marka yavaş yavaş tamamen elektrikli araçları üzerinde çalışmaya başladı. Bu markalardan birisi de Land Rover oldu. Genelde lüks araç modellerinden tanıdığımız marka, bu kez Road Rover modeliyle sürücülerin karşısına çıkacak.

Road Rover serisinin, diğer modellerden çok önemli farkları olacağını da ekleyelim. Öyle ki bu kez tamamen elektrikli bir araç sunulması bekleniyor. Hibrit ya da fosil yakıt kullanan bir araç yerine tamamen elektrikli motoruyla çalışan bir seri göreceğiz.

Road Rover Nasıl Bir Teknoloji ile Gelecek?

Marka tarafından resmi olarak araç tanıtımı yapılmadığı için Road Rover serisinin tam anlamıyla neler sunacağını bilemiyoruz. Fakat markaya yakın kaynaklar tarafından sızdırılan raporlara göre SUV sınıfında yeni bir araç görmek mümkün olacak.

Land Rover Tamamen Elektrikli Road Rover Modeli Geliştiriyor

Off-road tarzına yakın orta büyülükte bir SUV aracı göreceğiz. Aracın elektrik motorunun oldukça güçlü olması bekleniyor. Motorun teknik özellikleri konusunda çok fazla bir bilgi yok ancak batarya kapasitesinin 90 kwh seviyesine kadar çıkması söz konusu. Bu da motorun rakiplere göre çok daha güçlü olacağını işaret ediyor.

Aynı sınıfta sunulan araçlarda genelde 60 kwh ile 70 kwh arasında bataryalar görüyoruz. İçerisinde özel teknolojilerin de bulunması beklenen yeni serinin ne zaman tanıtılacağı konusunda da bazı açıklamalar yapıldı.

Tesla’da yer alan multimedya sistemlerine benzeyen teknolojileri sunması beklenen Road Rover, 2020 yılında ortaya çıkacak. Raporlara göre aracın satışa çıkması biraz daha zaman alacak ancak 2020 yılında nasıl bir seriyle karşı karşıya kalacağımıza ilişkin ilk açıklamaların gelmesi bekleniyor. Marka tarafından bu konuda yapılacak bilgilendirmeleri merakla bekliyoruz. Öyle ki Land Rover ilk defa tamamen elektrikli bir SUV hazırlıyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu