İnternet

Kullanışlı Chrome Eklentileri

İnternet tarayıcıları arasından en çok tercih edilenlerden biri olan Chrome, eklentiler ile daha kullanışlı ve pratik bir kullanım imkanı sunabiliyor. Chrome tarayıcısı kullanışlı ve çeşitli birçok eklenti sunması ile daha verimli çalışma imkanına ve kişiselleştirilebilir bir alt yapıya sahip. Siz de bu Chrome eklentilerini keşfetmek ve kullanmak isterseniz işinize yarayabilecek en çok tercih edilen eklentiler hakkında bilgi verdik.

ZenMate

Google Chrome’ da kullanılabilen bir eklenti olmasının yanında diğer web tarayıcıları, Mozilla ve Opera vb. tarayıcılarını da destekleyen, internette gizliliğinizi korumanızı sağlayan bir eklentidir Zenmate. İnternette web gezintisi sırasında kişisel verilerinizi gizlemek, engelli sitelere engelsiz ve özgür bir şekilde gezinmek isteyen kullanıcıların kullanmak isteyebilecekleri kullanışlı ve birçok kullanıcı için vazgeçilmez olarak Chrome’ da kullanabileceğiniz bir eklentidir.

ZENMATE SECURİTY EKLENTİSİ

AdBlock Plus

Milyonlarca kullanıcının Chrome tarayıcısı üzerindeki reklamları engellemek için kullanılan reklam ve zararlı gönderi engelleyici olarak bilinen bir eklentidir. Adblock Plus ile; Youtube, Facebook ve logo reklamları, açılır pencereler ve bunlarla birlikte diğer istenmeyen reklamları engelleyebilirsiniz. Adblock Plus aynı zamanda rahatsız edici olmayan reklamlara izin vererek, reklamlar üzerinden kazanç sağlayan siteleri destekleyebilir, bu ayarlamayı da isterseniz kapatabiliyorsunuz.

ADBLOCK PLUS EKLENTİSİ

Black Menu

Google hizmetlerinden pratik bir eklenti ile daha fazla faydalanmak istiyorsanız, Black Menu’ yu deneyebilirsiniz. Black Menüsü ile YouTube, Gmail, Google Maps, Google Play, Drive ve benzeri birçok Google hizmetine tek bir tıklama ile kolayca ulaşma imkanına sahip olabiliyorsunuz.  Takvimden yaklaşan etkinlik ve önemli günlerinizi takip edebilir, zamanlanmış görevler listesine erişebiliyorsunuz.

BLACK MENU EKLENTİSİ

Google Çeviri

90 farklı dilde çeviri yapabilen, Google Translete’ in bir eklentisi olarak hizmet veren Google Çeviri ile, istediğiniz dilde kısa ya da uzun metin çevirileri yapabiliyorsunuz. Birçok dilde iki taraflı otomatik çeviri yapabilme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Chrome eklentilerinde bir köşede tutacağınız sık sık ihtiyacınız olabilecek bir eklentidir Google Çeviri.

GOOGLE ÇEVİRİ EKLENTİSİ

Sekmeleri Gizle

Chrome tarayıcınızı kullanırken sizden başka birinin çalıştığınız ya da gezindiğiniz sayfaları görmesini istemiyorsanız eğer, sekmeleri gizleme eklentisi işinize yarayabilir. Gezdiğiniz ve saklamak istediğiniz web sayfalarını bu eklenti sayesinde kaydedip, saklayabiliyorsunuz. Kaydedip sakladığınız sayfalar için şifre koyabilirsiniz, bu sayede başkalarının sizin izniniz dışında erişmesini engellemiş olursunuz. Önemli araştırma ve iş arşivlerinizde özellikle işinize yarayabilecek bir eklentidir.

SEKMELERİ GİZLEME EKLENTİSİ

PushBullet

Android ve iOS sistemli cihaz kullanıcıları için geliştirilmiş bir eklentidir PushBullet. Bu eklenti ile bilgisayarınızdan mobil cihazınızı kontrol edebilir, cihazınızdaki tüm bildirim ve uyarılara PushBullet eklentisi ile göz atabiliyor cevap verebiliyorsunuz. Telefonunuz yanınızda olmadığı zamanlarda ya da bilgisayar üzerinde çalışırken bir yandan mobilden gelen bildirimlerinizi takip etmek istiyorsanız eğer bu eklentiyi deneyebilirsiniz.

PUSHBULLET EKLENTİSİ

Turn Off the Lights

Video izlerken ekranda dikkatiniz dağılmasın istiyorsanız ve arka plan ışıklarından rahatsız olmak istemiyorsanız Turn Off the Lights eklentisini kullanabilirsiniz. Bu sayede izlediğiniz video ön plana çıkıyor ve internet üzerinden dizi, film izlemeniz daha kolay hale geliyor.

TURN OFF THE LİGHTS EKLENTİSİ

Kullanışlı Chrome Eklentileri

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu