Ana Sayfa Yazılım Klasörler Yeni Sekmede Açılıyor Sorunu ve Çözümü

Klasörler Yeni Sekmede Açılıyor Sorunu ve Çözümü

Klasörlerin Yeni Sekmede Açılıyor Sorunu ve Çözümü

Hayatımızın neredeyse çok önemli bir noktasında yer alan bilgisayarlarda beklenmedik zamanlarda olur olmadık sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu sorunlar bazen cihaz açısından fazlasıyla tehlikeli olsa da bazıları sadece kullanışlılığı etkilemektedir. “Klasörlerin Yeni Sekmede Açılması” sorunu da kullanışlılığı etkileyen sorunlar arasında yer alıyor. Bilgisayar içerisinde yer alan herhangi bir klasöre tek sekme altında ulaşmak varken üst üste açılan sekmelerden dolayı ortaya çıkan kalabalık ne yazık ki kullanışlılığı engelliyor. Bu türde bir sorunla karşılaştığınızda içeriğimizde sizlerle paylaştığımız çözüm adımlarını uygulayarak sorunu tamamıyla ortadan kaldırabilirsiniz.

Klasörlerin Yeni Sekmede Açılma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bir klasöre ya da dosyaya giriş yapmak istediğinizde her tıkın ardından yeni bir pencere açılıyorsa aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. Başlat” menüsünü açın.
  2. Başlat menüsüne “Dosya Gezgini Seçenekleri” yazın.
  3. Klasörlere Göz At” başlığı altındaki “Tüm klasörleri aynı pencerede aç” seçeneğine tıklayın.

Bu üç adımın sonucunda sorun çözülecektir.

1- “Başlat” Menüsünü Açın.

“Başlat” Menüsünü Açın.

Bilgisayar içerisinde denetleme gücüne sahip olmak için “Başlat” bölümünün içerisinde yer alan tüm dosyalara hâkim olmanız gerekiyor. Bu durum karşılaştığınız her türlü sorunda sizlere çözüme ulaşma konusunda avantaj sağlayacaktır. “Klasörlerin Yeni Sekmede Açılması” sorununu çözmek için de aynı şekilde ilk olarak “Başlat” bölümüne girmeniz gerekiyor. Buraya ulaşmak için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

1. YOL: Klavyede boşluk tuşunun sol tarafında yer alan “WINDOWS” simgesine basın.

2. YOL: Masaüstünün hemen sol alt köşesindeki “WINDOWS” simgesine tıklayın.

2- Başlat Menüsüne “Dosya Gezgini Seçenekleri” Yazın.

“Dosya Gezgini Seçenekleri” Yazma Adımı

Dosya Gezgini” Windows 10’un en önemli parçalarından biridir. Bu alan, tüm klasör dizinlerinizi sizlere aktaran dosya yöneticisidir. Herhangi bir dosyayı ya da klasörü masaüstüne kısayol olarak eklemediğiniz zaman mecburi olarak bu alanı kullanmanız gerekiyor.

Windows’un diğer sürümlerinde olduğu gibi Windows 10’da da dosya gezgini ile alakalı ayarları yapabileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölüm “Dosya Gezgini Seçenekleri” olarak biliniyor. “Klasörlerin Yeni Sekmede Açılmasısorununa çözüm bulmak için burayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Başlat menüsüne “Dosya Gezgini Seçenekleri” yazdığınızda direkt olarak karşınıza çıkacaktır.

3- “Klasörlere Gözat” Başlığı Altındaki “Tüm Klasörleri Aynı Pencerede Aç” Seçeneğine Tıklayın.

Klasörlerin Yeni Sekmede Açılmasının Çözüm Adımı

Bilgisayarda herhangi bir klasörü açarken klasörler yeni sekmede açılıyor ve görüntü kirliliği yaratıyorsa bu problemi çözmek için “Dosya Gezgini Seçenekleri” bölümündeki “Tüm klasörleri aynı pencerede aç” ibaresinin karşısında bulunan yuvarlağı seçili hale getirmelisiniz. Bu alanı seçili hale getirdikten sonra alt kısımdaki “Uygula” butonuna ve ardından “Tamam” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Klasörler Yeni Sekmede Açılıyorsorununu çözmek için içeriğimizde sizlerle paylaşmış olduğumuz üç adımı birebir olarak uygulamanız gerekiyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için belirtilen adımların dışında herhangi bir çözüm yöntemi olmadığını da belirtmemizde fayda var.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin