Ana Sayfa Yazılım Kasmayan Virüs Programları (Ücretsiz)

Kasmayan Virüs Programları (Ücretsiz)

Kasmayan Virüs Programları (Ücretsiz)

Her bilgisayar kullanıcısının en korkulu rüyalarından biri herhangi bir sebeple bilgisayara bulaşan virüslerdir. Bu virüslerden dolayı bilgisayarınızda bulunan banka hesaplarınız, şifreleriniz ya da buna benzer önem derecesi yüksek olan bilgileriniz tehlikeye girebilir. Söz konusu virüsler olunca kendinizi korumaya almak için kesinlikle ve kesinlikle kaliteli bir virüs programı kullanmalı ve kendinizi siber dünyanın getirdiği tehlikelere karşı korumalısınız. Bir virüs programını kullanışlı hale getiren en önemli özellik virüslere karşı etkili bir kalkan görevi görmesidir. Tabii ki bu görevi yerine getirirken aynı zamanda kasmayan antivirüs programı özelliğine de sahip olmalı ve sizi korurken bilgisayarınızın işlem performansını düşürmemelidir. Bu içeriğimizde herkes tarafından tercih edilen kasmayan virüs programları hakkında sizlere öneriler sunacağız.

 • Kaspersky Free Anti-Virus
 • Bitdefender™ Anti-Virus
 • Avast (Avast Anti-Virus)
 • Windows Defender
 • AVG Anti-Virus (Free)
 • Panda Free Anti-Virus

Kaspersky Free Anti – Virus

Kaspersky Free Anti – Virus

Kaspersky, son zamanlarda en fazla tercih edilen virüs programları arasında yer alıyor. Bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebebi ücretsiz ve kararlı çalışma performansı göstermesidir. Kaspersky ne yazık ki profesyonel virüs programlarında olduğu gibi ekstra özellikler sunmuyor ancak tek görevi olan virüslere karşı kalkan olmayı en iyi şekilde beceriyor. Bu bağlamda aşağıda yer alan avantajlarının yanı sıra tek dezavantajı karışık bir arayüze sahip olmasıdır.

 • Son derece başarılı ve etkili bir koruma yazılımıdır.
 • Hızlı bir tarama imkanı sunar.

Kaspersky Free Anti – Virus programını indirmek için buraya tıklayın.

Bitdefender™ Anti-Virus

Bitdefender™ Anti-Virus

Her ne kadar temel görevi olan virüsten koruma konusunda iyi bir performans göstermiyor olsa da basit saldırılarda bilgisayarınızı en iyi şekilde koruyan kasmayan virüs programları arasında yer almaktadır. Bilgisayarınızın sistem özellikleri düşükse cihazınızı korumaya almak için bu programı kullanabilirsiniz.

 • Kullanışlı ve kolay arayüze sahip bir antivirüs programıdır.
 • Bilgisayarınız için en iyi koruma performansını verir.

Bitdefender™ Anti-Virus programını indirmek için buraya tıklayın.

Avast (Avast Anti-Virus)

Avast (Avast Anti-Virus)

Her anlamda performanslı ve çeşitli özelliklere sahip bir virüs programı arıyorsanız önceliğiniz Avast Anti – Virus programından yana olmalıdır. Bu programı diğerlerinden ayıran en önemli özellik kolay arayüz ve derin tarama performansıdır. Hem de tarayıcılar için ekstra eklentilere sahip olması tam koruma imkanı sunmaktadır.

 • Programın ekstra zengin özellikleri bulunuyor.
 • Bilgisayarınız için kasmayan virüs programları arasında olsa da sizlere kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Avast (Avast Anti – Virus) programını indirmek için buraya tıklayın.

Windows Defender

Windows Defender

Bu listenin en hafif, kasmayan virüs programları arasında Windows Defender programını ilk sıralara yazabiliriz. Hem de Windows kullanıcısıysanız bu programı ekstra olarak yüklemenize gerek kalmıyor çünkü program direkt olarak işletim sisteminde yerleşik olarak geliyor. Bilgisayarınızın virüslere karşı korumasını arttırmak ve temel tarama özelliklerini ücretsiz olarak kullanmak için bu programı kullanabilirsiniz.

 • Tam koruma avantajı sunar.
 • Windows ile tam uyumlu çalışır.
 • İşletim sistemi kurulurken otomatik yüklü olarak gelir.

AVG Anti-Virus (Free)

AVG Anti-Virus (Free)

Her açıdan düşük performansa sahip olan bir bilgisayarınız varsa bilgisayar performansını daha fazla düşürmemek için AVG Anti – Virus Free yazılımını kullanabilirsiniz. Bu programın boyutu gibi bilgisayarınıza etkisi de düşük olacaktır. Programın daha geniş özelliklere sahip olan ücretli versiyonu da bulunmaktadır. Bu versiyonunu satın aldığınızda özelliklerinde artış olacağı için bu özellikler doğrudan bilgisayarınızın performansının düşmesine sebep olacaktır.

 • Düşük seviye performanslı bilgisayarlarda en iyi performansı sunar.
 • Kişiselleştirilebilir arayüze sahiptir.
 • Bilgisayarınızı en ince ayrıntısına kadar tarar.

AVG Anti – Virus (Free) programını indirmek için buraya tıklayın.

Panda Free Anti-Virus

Panda Free Anti-Virus

Bu programı kullanmak için kesinlikle orta ya da üst seviyeli bir bilgisayara ihtiyacınız olmayacaktır. Panda Free Anti – Virus programı özellikle düşük performanslı cihazlar için piyasaya sürülmüştür. Her geçen gün kendini geliştirmeye devam ederken her cihaza en iyi şekilde etki etmeyi hedefliyor. Bu programın özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

 • Kişiselleştirme imkanı sunar.
 • Yerleşik VPN özelliği bulunur.
 • En iyi performansı sizlerle buluşturur.

Panda Free Anti – Virus programını indirmek için buraya tıklayın.

Kasmayan Virüs Programları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Soru: En iyi virüs programı hangisidir?

Bu sorunun cevabını net olarak vermek mümkün değildir. Virüs programı seçiminde birçok kriter bulunuyor. Bu kriterleri değerlendirmeye alarak “En İyi Antivirüs Programı Hangisi?” sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bizim önerimiz bilgisayarınızın çalışma performansını etkilemeyen ancak tam koruma sunan programları kullanmanızdır. Hâl böyle olunca içeriğimizde yer alan programlardan herhangi birini deneyebilirsiniz.

2. Soru: Virüs programı seçerken neye dikkat etmeliyim?

Bir antivirüs programı almak istiyor ancak bu programı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Kapsamlı Koruma Özellikleri
 • Kaynak Tüketimi ve Performans
 • Kullanım Kolaylığı
 • Bilgisayar Uyumluluğu
 • Ek Koruma Özellikleri
 • Yeni Virüs Türlerine Karşı Aktif Koruma

En iyi programı kullanma hedefinize bu kriterler sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

3. Soru: Virüs programları bilgisayarımı ne kadar korur?

Her virüs programının koruma derecesi göstermiş olduğu performansa göre değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple kasmayan virüs programları genellikle düşük özellikle hizmet sunduğu için koruma seviyesi de doğru orantılı olarak düşük olacaktır. Bir program için %100 koruma imkanı sunuyor diye söylemek doğru olmaz.

Bu içeriğimizde sizlerle kasmayan ve donmayan virüs programları ile ilgili alternatifler paylaştık. Her birini deneyerek hangisinden en iyi performansı alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Listede yer alan tüm uygulamalar ücretsiz olmakla beraber ekstra özelliklere ulaşmak istediğiniz ücretli sürüme geçmenizi talep edebilir.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin