Yazılım

.JFİF Formatını .JPG Formatına Çevirme

.JFİF formatı son dönemde çok sık bir şekilde kullanılmaya başlayan bir dosya formatı olarak karşımıza çıkıyor. Görseller için kullanılan dosya formatı, aslında yabancı olmadığınız bir uzantı. Bu uzantılı görseller JPEG formatının sıkıştırılmış hali olarak gösterilebilir. JPEG görsellerde yapılan sıkıştırma sonucunda boyuttan kazanç sağlayarak .JFİF formatına ulaşabiliyorsunuz. Fakat sıkıştırılmış bir dosya formatı olması nedeniyle, her platformda ya da programda bu formatın çalışması mümkün olmuyor. Böyle bir durumda yapacağınız en iyi işlem ise .JFİF formatını .JPG formatına çevirmek olacaktır. Bunun için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunuyor. İki yöntemden de söz edelim.

1.Site ya da Program Kullanmadan .JFİF Formatını .JPG Formatına Çevirme

Bazı görsellerde program ya da herhangi bir çeviri sitesi kullanmanıza gerek yoktur. İlk aşamada bunun için anlatım yapacağız.

  • Dosya Gezginine giriş yapın.
  • Üst kısımda “Dosya”, “Giriş”, “Paylaş”, “Görünüm” seçenekleri olduğunu göreceksiniz.
  • “Görünüm” kısmına girin ve “Dosya Adı Uzantıları” kutucuğunu işaretli konuma getirin.
  • Şimdi görsellerin isminin hemen sonrasında “.uzantısı” görüntülenecektir. “.jfif” olarak yazan kısmı silin ve “.jpg” yapın.
  • Uzantı değiştirmek için onay gelecek. Ekrana gelen uyarıyı onaylayın ve dosya formatını değiştirin.

2.Web Üzerinden .JFİF Formatını .JPG Formatına Çevirmek

Elle dosya uzantısını değiştirmek her zaman işe yaramayabilir. Böyle bir durumda en kolay yöntem bu işlem için açılmış olan web sitelerini kullanmak olacaktır.

  • https://jfif-to-jpg.file-converter-online.com/ sitesine giriş yapın.
  • “Choose File” kısmına tıklayın ve açılan pencereden uzantısını değiştirmek istediğiniz dosyayı seçin.
  • Alt kısımda “Choose Filetype” bölümünü göreceksiniz. Burada dönüştürmek istediğiniz formatı seçin.
  • Ardından “Start Converting” kısmına tıklayın ve dönüştürmeyi yapın.
  • Kısa bir dönüştürme işleminden sonra görsel otomatik olarak indirilecektir. Eğer indirme kısmında bir sıkıntı yaşanırsa, “Start Download” sekmesine tıklayarak dosyayı manuel olarak indirebilirsiniz.

.JFİF formatını .JPG formatına çevirme konusunda bu iki işlem işinizi görecektir. Site ile format çevirme işleminde de manuel işlemde de farklı formatlara çevirme yapabileceğinizi de belirtelim. “.JPG” değil de “.PNG” formatını da kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu