Mobil

iPhone’dan Silinen Uygulamayı Tekrar Yükleme

iPhone kullanıcıları cihazlarında yaptığı bir takım değişiklikler sebebiyle cihazda yüklü olan uygulamaları iPhone’dan silebilmektedir. Genellikle silinen uygulamayı tekrar yükleme sebebi aradığınız uygulamayı App Store içerisinde bulamamak olmaktadır. Sildiğiniz uygulamayı tekrar App Store içerisinde aradığınızda ‘’Öğe Yok’’ veya ‘’İstediğiniz öğe şuan Türkiye mağazasında yok’’ Şeklinde bir uyarı penceresi ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer bu tarz sorunlardan sebep iPhone’dan sildiğiniz uygulamayı tekrar bulamıyor veya yükleyemiyorsanız. Bu yazımızdaki çözüm yolu ile silinen uygulamayı tekrar yükleyebilirsiniz. Birçok kişi için çözümsüz olarak görünen bu durum aslında birkaç aşamadan ibarettir. Sizler için hazırladığımız görsel anlatım ile yapılacak işlemleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Silinen uygulamaları tekrar yüklemek için aşağıdaki işlem aşamalarını takip edin.

iPhone’dan Silinen Uygulamayı Tekrar Yükleme

iPhone cihazınızın App Store uygulamasına giriş yapın ve ardından yukarıdaki görselde ok işareti ile belirtilen simgeye dokunun.

iPhone’dan Silinen Uygulamayı Tekrar Yükleme

Ok işareti ile belirtilen simgeye giriş yaptıktan sonra karşınıza kullanmakta olduğunuz hesabınız yer alacaktır. Buradan ‘’Satın Alınanlar’’ seçeneğine giriş yapın.

iPhone’dan Silinen Uygulamayı Tekrar Yükleme

Karşınıza ‘’Tüm Satın Alınanlar’’ seçenekleri çıkarsa ‘’Satın Aldıklarım” seçeneğine dokunun. Eğer hesabınız ile bağlantılı hesaplar bulunuyorsa örnek olarak ‘’Aile Satın Alımlar’’ gibi ekstra satın alımlar yer alabilir.

iPhone’dan Silinen Uygulamayı Tekrar Yükleme

Son olarak tüm uygulamalar karşınıza gelecektir. Bu ekranda sildiğiniz ve yüklemek istediğiniz uygulamayı bulun ve ok işareti ile gösterilen simgeye dokunun. Silinen uygulama boyutuna göre yükleme süreleri değişiklik gösterebilir.

Tüm işlemler bu kadar eğer bu işlemleri uygulama aşamasında yaşadığınız sorunlar var ise yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

15 Yorum

 1. Heryerden araştırdım ama herkes aynı şeyi söylüyor sildiğim uygulamayı yüklerken benden kart bilgilerimi istiyor paralı bir uygulamada yüklemeye çalışmıyorum

 2. İphone kendi orijinal kemarası silindi bu yöntemide denedim kamara çıkmıyor hiçbir yerde. App store de yükleme yok.

 3. iPhone’de sildiğim uygulama satın alınanlarda yok ne yapmam lazım lütfen yardım edin ve o uygulama app storeden kalkmıştı ben daha önce yükledim satın alınanlardan ama tekrar sildikten sonra satın alınanlarda yoktur ne yapacam yardım edin

  1. Merhaba, uygulamanın silindiğinden mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bu mümkün değil?

 4. Çok teşekkürler yaptım aradığım bütün uygulamaları buldum süpersiniz…

  1. Merhaba, güzel yorumunuz için biz teşekkür ederiz :)

 5. Ama uygulama telefonumda görünmüyor ve aç’a bastığımda da açılmıyor

  1. Merhaba, cihazını hard reset olarak adlandırılan resetleme yöntemi ile yeniden başlatır mısınız?

 6. Merhaba sildiğim uygulamayı tekrar indirmek istiyorum fakat app storeye girdiğimde bulut simgesi yerine aç yazıyor, basıyorum ama bir şey açılmıyor.

  1. Merhaba, eğer ”Aç” seçeneği karşınıza çıkıyorsa, uygulama telefonunuzda yüklü demektir.

 7. Dostum şuan yanlışlıkla kullandığım uygulamayı sildim. Sonra store’den tekrar aradım ama bulamadım. Sonra senin dediklerini uyguladım ama o program yok. Satın alma geçmişinden kontrol ettiğimde 2018 yılının temmuz ayında o uygulamayı indirmiş olduğumu görüyorum lakin senin tarif ettiğin yerde yok… Ne yapmalıyım.

  1. Merhaba, son işlem aşamasında belirttiğimiz butonu kullanarak geri yükleme işlemini denediniz mi? Eğer uygulamayı yukarıdaki işlem aşamaları ile ulaşabildiyseniz, belirttiğimiz son işlem aşaması ile geri yükleyebilirsiniz.

 8. Tüm sildiğim uygulamaları göstermiyor bu iPhone da olmayanlar sekmesi, bazı sildiklerimi gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu