Ana Sayfa Mobil iPhone’a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

iPhone’a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

iPhone'a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

Apple ürünü olan iPhone cihazlara müzik yükleme, müzik atma işlemi biraz karmaşık olabilir. Bu karmaşık olan işlemi sizlere resimli anlatım ile kolaylıkla yapmanıza yardımcı olacağız. İPhone cihazlarda müzik atma işlemi aslında göründüğü kadar zor değil fakat hiç iTunes programı ile karşılaşmamış birisi için karmaşık hale gelmektedir.

İPhone müzik yükleme işlemine başlamadan önce güncel bir iTunes programına ihtiyacınız bulunmaktadır. İTunes programının güncel olması karşılaşabileceğiniz bazı hataların önüne geçmektedir. Bu sebepten İPhone cihazınıza müzik atmadan önce güncel iTunes programınını bilgisayarınıza buradan indirin.

iPhone Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

iPhone'a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

iTunes programı yüklendi ve ekranda açık olduğunu varsayarak müzik yükleme için işlem aşamalarına başlayabiliriz. İlk olarak iPhone cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Ardından yukarıdaki görselde ok işareti ile gösterilen butona tıklayın.

iPhone'a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

Belirtilen butona tıklandığında iPhone ile alakalı bazı ayarlara ulaşmış olursunuz. Buradan yapılması gereken işlemler ise ‘’Müzikleri ve videoları elle yönet’’ Kutucuğunu işaretlemek ve ardından ‘’Uygula’’ Butonuna tıklamaktır. Yukarıdaki görselde ‘’Eşzamanla’’ Butonu yer almakta bunun sebebi daha öncesi böylesi bir işlem yapıldığı içindir. Eğer ilk defa böyle bir işlem yapılıyorsa sizlerde ‘’Uygula’’ Butonu yer alacaktır.

iPhone'a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu işlem aşamalarından sonra artık bilgisayarınızda bulunan müzikleri kolaylıkla İPhone cihazınıza aktarabilirsiniz. İPhone müzik yükleme işlemini ise sürükle ve bırak özelliği ile yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki herhangi bir müziği iTunes programına sürükleyerek atabilirsiniz. Müzikleri atma işlemi sonrası İPhone cihazınıza aktarılması için ‘’Eşzamanla’’ Butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bazı müziklerde hata vermektedir. Genellikle müzik dosyasındaki bazı sorunlardan dolayı yaşanmaktadır. Bazen de YouTube üzerinden MP3 dönüştürücüler tarafından indirilen müziklerde bu sorun ortaya çıkmaktadır. Sorunsuz MP3 Formatlarında sorunsuz aktarım yapabilirsiniz.

iPhone Müzik İndirme Uygulamaları

iPhone cihazınız için müzik atma işlemi sizin için çok uğraştırıcı ise bazı uygulamalar yardımı ile cihazınıza istediğiniz müziği indirebilirsiniz. Bu uygulamalardan en popüler olanı ise Tubidy uygulamasıdır. Bu uygulamayı popüler kılan özellikleri ise YouTube ve SoundCloud gibi büyük platformlardan istediğiniz müzikleri iPhone cihazınıza kolaylıkla indirebilmenizdir.

iPhone'a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

Tubidy uygulamasının genel özelliklerinden bahsedecek olursak yukarıda belirttiğimiz gibi ilk olarak büyük platformlardan yararlanıyor olması sonrasında ise YouTube müzik indirme, YouTube video indirme, YouTube müzik dinleme, YouTube video izleme, Yeni müzikler keşfetme, Oynatma listeleri hazırlama gibi birçok gelişmiş özellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Yukarıda belirtilen tüm işlem aşamalarında merak ettiğiniz veya yaşadığınız sorunları bizlere yorum olarak belirtebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here