Mobil

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

iPhone X tanıtıldığı ilk günden beri çokça konuşulmayı başardı. Hatta iPhone 8’in de önüne geçen bir çıkışla da satışı yapılması başarıldı. Elbette birçok özelliği sizler tarafından da biliniyor. Ancak bizler de bir masaya yatıralım istedik. Tüm dünya çapında bu kadar ilgi çekmesinin ve ön plana çıkmasının sebeplerini bulmaya çalışalım dedik. Bu yüzden sizlere bu yazımızda her türlü bilgiyi de aktarmaya çalışacağız. Teknik detaylarından biraz bahsederek başlayalım.

iPhone X Teknik Özellikleri Nelerdir ?

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

iPhone X hakkında yazacağımız zaman ilk dikkat çeken OLED ekranı oluyor. Çok geniş bir şekilde tasarlanmış ve tuşsuz tasarımı dikkat çekiyor. 5.8 inç bir OLED ekran ile sizlere merhaba derken, aslında 1125 x 2436 piksel bir görüntü veriyor.

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

3D touch özelliği olan ekran True Tone olarak tasarlanmış bulunuyor. Ekran özelliklerini bu kadar inceledikten sonra kasa oranını da sizlere verelim. Ekran kasa oranı yaklaşık olarak %80 civarında. Apple’ın açıklamasına göre %81.23. Yüksekliği 143.6 mm. Yani yaklaşık 15 cm. Uzunluğunda bir telefon olarak karşınızda bulunuyor. Genişliği 7 cm.’in biraz üzerinde.

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

Ayrıca derinliği yani inceliğiyle ön plana çıkan bir yapısı bulunuyor. Ağırlığı ise bu telefona göre gayet iyi. Sadece 174 gram. Gerçi telefon özelliklerinden bahsederken kimisi bu konuda eleştiri de yaptı. Ancak biz yapmayacağız çünkü, ekran özellikleri de göz önünde bulundurulursa telefon gayet hafif.

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

İşlemcisi elbette Apple tarafından üretilmiş. A11 Bionic işlemci kullanıyor. 3 GB Ram gayet iyi gibi görünse de geleceğin maksimizasyonu yapıldığı düşünülürse, birkaç seneye sıkıntı olabilir. Depolama alanı gayet iyi ayarlanmış bu konuda söylenecek söz yok. 256 GB depolama alanı veriliyor.

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

iPhone X’in arka kamerası 12 megapiksel ve iOS destekli. 1080p video kaydı özelliği var. Ön kamera ise, 7 megapiksel ancak açık konuşmak gerekirse açık hava için güzel çekimler yapılmasına ve diğer makinelerle kıyaslandığında açık ara fark koymasına rağmen, açıkçası tam da beklenilen görüntü kalitesinde değil. İşletim sistemi bilindiği gibi iOS 11. Wi-Fi, Bluetooth gibi bağlantı fırsatları elbette telefon içerisinde mevcut. Suya, sıçramalara veya toza karşı dayanıklılığı olduğu belirtilmekte.

iPhone X Farklılıkları Nelerdir ?

iPhone X gerçek bir teknoloji harikası olduğunu da söylemek gerekir ki aslında gerçekten de çok lüks yapılmış ve kaliteli bir cihaz olarak karşımızda bulunmaktadır. Bu anlamda sizler de kullanmaya başlayınca farklılıklarını göreceksiniz.

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

Özellikle tuşsuz ekran ve Face ID özelliği kesinlikle mobil cihazı çok ön plana çıkarıyor. Ayrıca kamera kaliteleri de diğer mobil cihazlarla düşünüldüğünde çok üst düzeyde. Yani segment olarak gerçekten de parasının hakkını vermiş olan bir cihaz olarak karşımızda bulunuyor. Ayrıca şunu da bilmek gerekir ki özellikle ön kamera özelliğinde çektiğiniz dış çekim portrelerden sizler de çok hoşlanacaksınız.

iPhone X Fiyatı Nedir ?

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı Nedir

Ekim ayından beri piyasada olan iPhone X normal olarak özellikleriyle ön plana çıktığı gibi fiyatıyla da farkını ortaya koydu. Bu konuda 64 GB ve 256 GB gibi farklılıklarla sizlere sunulan iPhone X telefonun fiyatları ciddi rakamlarda 64 GB telefonun fiyatı piyasa da 6099 TL’den başlarken 256 GB ise 6899 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcıya sunuluyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu