Ana Sayfa Mobil iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

iPhone kullanıcıları tarafından sıklıkla şikayet edilen konulardan bir tanesi iPhone rehberi sim karta nasıl aktarılır sorusudur. iPhone marka akıllı telefonlar, Android telefonlara oranla bazı konularda daha çok kısıtlama getirmektedir. Bu kısıtlamalardan bir tanesi de iPhone rehberi sim karta aktarmaktır.

iPhone telefonlarda aslında iTunes üzerinden onlarca farklı işlem yapılabilmektedir. Fakat ülkemizde iPhone kullanıcıları iTunes’i çok fazla tercih etmemektedir. Burada yapılabilen işlemler, önerilen farklı uygulamalar ile gerçekleştirildiği için iTunes ülkemizde oldukça saklı kalmıştır.

Eğer siz de iTunes konusunda kendinizi deneyimli olarak görüyorsanız doğrudan Outlook ile kişilerinizi yedekleyebilir ve farklı bir yere aktarabilirsiniz. Fakat bu işlemi deneyen pek çok kullanıcı kişi listesini kaybetmiş ve tamamen silmiştir. Bu yüzden size iTunes kullanmayı çok tavsiye etmiyoruz.

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

iPhone rehberi sim karta aktarma işlemine geçmeden ilk olarak sim karttaki rehberi iPhone’a nasıl aktarılır onu öğrenelim.

Sim kartta bulunan kişi listenizi iPhone rehberine taşımak için herhangi bir uygulama kullanmanıza gerek yoktur. Oldukça kolay bir işlem ile sim kartınızı iPhone’a aktarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için ilk olarak Ayarlar bölümüne girin.

Sonrasında sırası ile Kişiler bölümüne girin. Ardından SIM’deki Kişileri Aktar butonuna basın. Bir süre bekledikten sonra işleminiz gerçekleştirilmiş olacak. Sonrasında rehberiniz üzerinde istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Sim kartı iPhone rehberine aktardık. Peki, asıl sorunumuz olan iPhone rehberi sim karta nasıl aktarılır ?

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

iPhone telefonların içerisinde ayarlar bölümünden doğrudan iPhone rehberi sim karta aktarma işlemi yapılamıyor. Bunun için ek bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Kullanılan uygulama da aslında tam olarak sim karta taşıma işlemi sağlamıyor.

Kullanılacak olan uygulama ile iPhone rehberinizi yedekleyebilir ve başka bir cihaza sorunsuz olarak aktarabilirsiniz. Örneğin farklı bir iPhone veya Android cihaza aktarım yapabilirsiniz. Bu yedekleme işlemini yapabilmek için en çok tercih edilen uygulama My Contacts Backup uygulamasıdır.

My Contacts Backup uygulaması ile sim karta veya bilgisayara ihtiyaç duymadan iPhone rehberinizi güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Uygulamayı https://itunes.apple.com/ bu link üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı iPhone telefonunuza indirip kurduktan sonra aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak iPhone rehberi yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşınıza ilk olarak çıkan “McBackup Kişilerinize Erişmek İstiyor” uyarısına onay vermelisiniz.

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Onay verme işlemini yaptıktan sonra uygulama içerisinde bulunan “Yedekle” butonuna basın.

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra yedekleme dosyasını kullandığınız mail adresinize göndermek sizin için oldukça kullanışlı olacaktır. Güvenli ve kaybolmayacak bir ortamda kişilerinizi saklamak, istediğiniz zaman onlara erişebilmenizi sağlar.

Yedekleme dosyasını mail olarak atmanın yanı sıra bilgisayar üzerinden SD Karta da taşıma yapabilirsiniz. Bu sayede iPhone rehberinizi başka bir iPhone veya Android cihazda kullanabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız dört kolay adım ile iPhone rehberi sim karta nasıl aktarılır öğrenmiş olduk. Eğer aşamalar sırasında bir problem ile karşılaştıysanız bizlere yorum olarak ulaşabilir ve soru sorabilirsiniz.

26 YORUM

 1. İyi günler işlemleri gerçekleştirdim mail olarak kutuma vcf dosyası geldi fakat dosya içeriği açılmıyor neden? Nasıl bir yol izlemeliyim başka Bir alternatif var mı Rehberi kişileri aktarmayla ilgili başka cihaz kullanacağım ama rehber iphone da.

  • Merhaba, uygulamayı ilk yüklediğinizde sizden istenen izinleri onayladınız mı? Çünkü uygulama rehberinize erişemediği durumlarda bu sorunu verebilmektedir.

 2. Mehmet Bey bilgiler için teşekkür ederim, harika şekilde yükleme işlemleri yapıldı tek bir numara dahi kayıp değil.

  Bir not : mcbackup üzerinden kişileri sil dediğinizde iPhone üzerindeki kişiler siliniyor mail gelmeden silme işlemini onaylamayın !!!

 3. Rehberimi yedekledim ve 730 kişi yedeklendi görünüyor ama VCF formatındaki dosyada sadece bir kişi yedeklenmiş görünüyor?

  • Merhaba, doğru dosyayı açtığınıza emin misiniz? Eğer mümkünse işlemi tekrar sağlayıp, farklı bir e-posta hesabı kullanın.

 4. Telefondan bu programı kullanarak yedekleyip mail attım fakat diğer Apple telefonuma mail de gözükmesine rağmen numaraları aktaramıyorum yardımcı olur musunuz.

  • Merhaba, tabii ki yardımcı olmaya çalışalım. ”VCF” (vCard) formatındaki dosyaya dokunduktan sonra ”XXX Kişinin Tümünü Ekle” seçeneğini seçtiniz mi?

  • Merhaba, e-postanızın spam (gereksiz) kutusuna düşmüş olabilir mail. Bu kontrolleri sağlamanızı öneriyorum.

  • Merhaba, doğru işlemi uyguladığınıza emin misiniz? Şuan uygulamayı tekrar kontrol ettiğimde böyle bir problem yaşanmamakta.

  • Merhaba, Yorumlar İçerisinde Bu Konuya Yer Verdik. Yorumları Ayrıntılı İnceleyerek Gerekli Aşamaları Öğrenebilirsiniz.

  • Merhaba, Mail Adresinizi Doğru Yazdığınızdan Emin misiniz? Ayrıca Cihazınızın İnternete Bağlı Olduğundan Emin Olun.

 5. Rehberimi kolaylıkla my contact backup yükledim fakat android telefona geçirdiğim hattın içine tekrar nasıl yükleyeceğim ?

  • Merhaba, Android Cihazınızdan ”Kişiler” Bölümüne Giriş Yapın. Sağ Üstteki Üç Noktaya Dokunun. Ardından Ayarlar ve Sonrasında ”Kişileri içe/dışa aktar” Seçeneğine Tıklayın. Karşınızda İki Bölüm Olacaktır. Buradan ”İçeri Aktar” Butonuna Tıklayın.

   Bu İşlem Yollarını Kullanarak My Contacts Backup Uygulaması İle Aldığınız Yedekleme Dosyasını Android Cihazınıza Kolaylıkla Aktarabilirsiniz.

   Diğer Kolay Bir Yöntem İse, My Contacts Backup Uygulaması İle Mail Adresinize Gönderdiğiniz Yedekleme Dosyasına Android Cihazınızdan Erişim Sağlayarak da Aktarma İşlemlerini Sağlayabilirsiniz.

 6. Telefonumdan sim kartıma sizin önerdiğiniz uygulamayı kullanarak aktarmayı denedim en son aşamada rehberiniz yedeklenmiştir diyor ve mailinizden kontrol ediniz diyor fakat mailime girdiğimde herhangi bir mesaj gelmiyor ne yapmam lazım ?

  • Merhaba, Mail Hesabınızı Doğru Yazdığınızdan Emin misiniz ? Ayrıca Belirli Süreler Aralığında Mail Hesabınızın Gelen Mailler Bölümünü Kontrol Ettiniz mi ? Belirttiğimiz Ayrıntıları Kontrol Edip Tekrar Buradan Dönüş Sağlayabilirsiniz.

   • Yorumları okudum Mehmet Bey fakat 3 farklı mail adresine de gönderdim gitmedi yedekledi fakat gitmedi 3 farklı kişi adresine de

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin