Mobil

iPhone Müzik İndirme Rehberi – En iyi 2 Uygulama

Uzun yıllar bir iPhone kullanıcısı olarak en büyük sorunum müzik indirmek veya yüklemek olmuştur. Tabii ki aynı kaderi tüm iPhone severlerde yaşıyor. Uzun zamandır yoğunlaşıp iTunes ve bilgisayar gerektirmeden bu sorunu nasıl aşabileceğimizi araştırdım.

Yaptığım araştırmalarda ise; iPhone müzik indirme başlığı altında sunulan IPA indirme linklerimi dersiniz, ya da gün aşırı süren yöntemler mi neler neler? Ha bu arada IPA iOS uygulama dosyasıdır ve bu dosyayı dışarıdan yüklemek için Jailbreak (iPhone Çekirdeğine Erişim) gereklidir.

Bunları bir tarafa bıraktım ve App Store’a giriş sağlayarak bu konuda bize kesin çözüm sağlayan uygulamaları araştırdım. iPhone müzik indirme konusunda şüphesiz en iyi uygulama “Tubidy” olduğunu biliyorum fakat ülkemizde bu uygulamayı kullanamıyoruz.

Bize Tubidy gibi kaliteli müzik indirme uygulaması lazımdı. Bende Tubidy alternatifi uygulamalara yöneldim ve bizzat test edip istenileni veriyor mu? Diye baktım. Gerçekten bu konuda bize çözüm sağlayacak uygulamalar var. Bunları gün yüzüne çıkarmak gerekiyordur. İşte tam bu noktada sizlere iPhone müzik indirme rehberini hazırlamaya karar verdik: :)

iPhone Müzik İndirme Rehberi: One Music

İlk incelememizde yer alan uygulama birçok platformun trend yayınlarını tek çatı altında toplamasıyla ön plana çıkıyor. Bu platformlar ise; YouTube, iTunes, Shazam, Spotify, Billboard olmaktadır. Bunun haricinde aynı anda birden çok indirmeye izin veren uygulama, hızlı video ve müzik indirmeyle de kendini göstermektedir.

Arka planda oynatma gibi müzik indirme uygulamalarından beklenen birçok özellik uygulama içerisinde yer alıyor. Bize göre tek eksi yanı reklamların aşırı bir şekilde karşımıza çıkması. Buna yönelik uygulamanın çözümü Pro versiyonunu sağlayarak olmuş. Pro sürümüne ulaşmak için ise aylık 10 TL, yıllık ise 80 TL’ye yakın bir ücret isteniyor. Ücretsiz sürüm reklamlı olarak kullanılabiliyor.

UYGULAMA SAYFASI

Uygulamayı Nasıl Kullanırım?:

Öncelikle yukarıda yer alan butondan uygulamayı iPhone cihazınıza yükleyin.

iPhone Müzik İndirme Rehberi - En iyi 2 Uygulama

Uygulamayı yükledikten sonra ilk açılışta sizden “One Music Gizlilik Politikası”nı kabul etmenizi istiyor. Buradan gerekli işlemi yaptıktan sonra en üst kısımda arama bölümünün olduğunu göreceksiniz. Arama bölümüne indirmek istediğiniz müziğin adını yazarak “Ara” butonuna dokunun.

Arama sonuçlarının ardından ilgili müziğin üzerine gelerek “Aşağı Yönlü Ok (İndirme)” işaretine dokunun.

iPhone Müzik İndirme Rehberi - En iyi 2 Uygulama

“Aşağı Yönlü Ok (İndirme)” işaretine dokunduktan sonra sizden uygulamanın bildirimlerine izin vermenizi istiyor. “İzin Ver” butonu ile bu işlemi onaylayabilirsiniz.

Ardından tekrar “Aşağı Yönlü Ok (İndirme)” işaretine dokunun ve çıkan “Kalite Seçin” penceresinden “Ses” seçeneğini seçin.

iPhone Müzik İndirme Rehberi - En iyi 2 Uygulama

Böylelikle istediğiniz müzik iPhone cihazınıza indirilecektir. İndirilen müziklere en altta yer alan “Dosyalar” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Bu sekme içerisindeki müzikleri silmek, paylaşmak, favorilere eklemek için “Yan Yana Üç Nokta” simgesini kullanabilirsiniz.

iPhone Müzik İndirme Rehberi: Musica Müzik

iPhone müzik indirme konusunda tercih edilebilecek ikinci uygulamamız Musica Müzik. Bu uygulama diğer uygulamaya göre daha yalın ve kolay. Kapsamlılıkla işim yok ben sadece müziğimi indirir dinlerim diyenlerin tercih edebileceği türden. Uygulamanın en ön plana çıkan özelliği “Keşfet” sekmesi olmuş.

Bu sekme üzerinden popüler, önerilen ve en iyi seçkiler seçenekleri ile birçok müziğe kısa yoldan ulaşmak mümkün. Özellikle bugün ne dinlesem diyenler için fikir sağlayacak bir özellik. Bunların dışında diğer uygulamamızda yer alan video indirme özelliği bu uygulamada geçerli değil. Sadece müzik indirmeye yönelik tasarlanan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

UYGULAMA SAYFASI

Not: Musica Müzik uygulaması App Store üzerinden kaldırıldığı için benzer bir uygulamaya yönlendirme sağlanmıştır. İşlevsellik konusunda benzer özellikleri kapsamaktadır.

Uygulamayı Nasıl Kullanırım?:

İlk olarak yukarıdaki buton aracılığıyla uygulamayı iPhone cihazımıza yükleyelim.

iPhone Müzik İndirme Rehberi - En iyi 2 Uygulama

Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamaya giriş sağlayarak gerekli izinleri gözden geçirip, onaylayalım. Bu işlemlerin ardından uygulamanın keşfet sekmesi direkt olarak karşımıza çıkacaktır. Bu sekme dışında tür, ülkeler, çalma listeleri, sanatçılar ve albümler gibi diğer sekmelerde ekranın en üst bölümünde yer aldığını göreceksiniz.

İster bu sekmelerden isterse en altta yer alan arama bölümüne dokunarak arama ekranına ulaşabilir, dilediğiniz müzik için arama sağlayabilirsiniz.

iPhone Müzik İndirme Rehberi - En iyi 2 Uygulama

Müzik indirmek için ilgili müziğin üzerine bir defa dokunmak yeterli olacaktır. Diğer uygulama gibi harici bir indirme butonu yer almıyor.

Bunların haricinde İndirilen müziklere ulaşmak için ise yine en atta yer alan menülerden “Dosyalar” seçeneğine giriş sağlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama için söylenecek son sözler ise; diğer One Music gibi aşırı reklamların olmadığını belirtelim. Yine reklamlar söz konusu fakat rahatsız edecek tarzda değil. Uygulamanın ayrıca diğer One Music gibi PRO sürümü de söz konusu. Eğer daha fazla özellik ve reklamsız kullanım istiyorsanız aylık 62 TL tutar ödeyerek bunu sağlayabilirsiniz. Bize göre gerek var mı? Bence yok. Çünkü uygulamanın ücretsiz sürümünde beklentiler karşılanıyor.

iPhone müzik indirme konusunda sizin için araştırma yapıp, deneyim elde ettiğimiz rehberin sonuna geldik. Sizde bu uygulamalardan herhangi birini kullanarak elde ettiğiniz deneyimleri bizlere yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu