Mobil

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

iPhone kilidi kırma veya iPhone şifre kırma yöntemlerini bu içeriğimizde sizlere aktarıyoruz. Bahsedeceğimiz bu yöntemler sayesinde şifresini unuttuğunuz iPhone cihazlarına kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Sözü çok uzatmadan ilk yöntemi sizlere sunalım.

iPhone Kilidini Kırmak İçin 1. Yöntem

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

İlk olarak telefonunuzun kilidini açmak için kaydırın, ardından da vazgeç düğmesine basın.

Siri’yi devreye sokmak için Home tuşuna basın ve saatin kaç olduğunu sorun.

Siri size saati gösterecektir. Karşınıza çıkan saat resminin üzerine tıklayın ve sağ üst tarafta bulunan + simgesine basarak yeni bir saat ekleyin. İsmi herhangi bir şey olabilir. Örneğin “iphone kilit kırma” yazın.

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

Burada bir saat gösterilemeyeceğinden “iphone kilit kırma”nın üzerine uzunca basın ve paylaş butonunun çıkmasını bekleyin. Buton çıkmıyorsa tekrar basın ya da çift tıklayın. Paylaş butonu çıktığı zaman da bu butona basarak paylaşın.

Ardından paylaş kısmında mesaj bölümünü seçin ve gönderilecek kişi yerine “iphone kilit kırma” yazın.

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

Bu noktada fotoğraf galerisine geçmemiz gerekecek. Bu nedenle önce gönderilecek kişi yerine yazdığınız “iphone kilit kırma” yazısına dokunun. Ardından yeni kişi ekle düğmesine basın. Bu kısımdan da fotoğraf ekle diyerek fotoğraflar kısmına geçin.

Fotoğraf galerisine girdikten sonra home tuşuna ya da vazgeç tuşuna basarsanız şifreye gerek kalmadan iPhone’a giriş yapmış olacaksınız. İlk yöntemimizde iPhone kilidi nasıl kırılır sorusunun cevabını bulabildik.

Şimdi iPhone kilidini kırmak için 2. yönteme geçelim.

iPhone Kilidini Kırmak İçin 2. Yöntem

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

Öncelikle bu yöntemin hem iPad’lerde hem de iPhone’larda işe yaradığını belirtmek gerekir. Örnek resimler iPhone üzerinden yapılan işlemi göstermektedir. iPad üzerinden de gösterilen yöntem uygulanarak iPad kilidini kırabilirsiniz.

Telefonumuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlıyoruz. Bağladığımız bilgisayarda internet bağlantısı olmalı ve iTunes’da yüklü olmalıdır. Telefonumuz bilgisayara bağlandıktan sonra iTunes programını çalıştırıyoruz.

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

Cihazımızı açarken home tuşuna ve açma/kapama tuşuna basılı tutuyoruz. Bu işlemden sonra DFU mode driver yüklemesi otomatik olarak başlayacaktır.

Yükleme işlemi tamamlanınca iTunes kurtarma modunda bir iPad ya da iPhone bulundu şeklinde bir uyarı gelecektir. Bu uyarıya tamam diyor ve devam ediyoruz. Kurtarma modu açıldıktan sonra geri yükle seçeneğine tıklıyoruz.

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

Burada bir pencere daha açılacaktır. “iPhone’a Geri Yükle” butonuna bastıktan sonra Lisans Koşullarını gösteren ekran açılacaktır. Burada kabul ediyorum butonuna tıklayarak devam etmeniz gerekir.

Bu aşamada yükleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 25 – 30 dakika sürmektedir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız fabrika ayarlarına döndürüldü ve yeniden başlıyor uyarısı gelecektir.

iPhone Cihazınızı Daha Güvenli Kılmak İçin Yapılması Gerekenler

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

iPhone kilidinin nasıl kırılacağını öğrendik. Şimdi de güvenlik ayarlarından bahsedelim. Kişisel bilgilerimizin başka kişilerin erişimine karşı korunması en hassas olduğumuz noktadır.

İlk olarak akıllı telefonunuzun giriş ekranına bir parola koyabilirsiniz. Bu parola yabancıların verilerinize kolayca ulaşmasını engelleyen ilk adımdır. Parola ayarlamak için; Ayarlar > Touch ID ve Parola > Parolayı Aç > bölümüne gidin ve 4 basamaklı bir parola ayarlayın. Parolanız ayarlandıktan sonra 256 bit AES şifreleme ile korunmaya alınırsınız.

iPhone Cihazımın Güvenliğini Nasıl Arttırabilirim ?

Öncelikle basit bir parola kullanmamalısınız. Belirlenecek parola sayıların ve harflerin birleşiminden oluşmalıdır. Tabi yalnızca sayıları kullanarak kilit açmak da sizin tercihinize kalmıştır. Güvenliğiniz için parmak izi kaydedebilirsiniz. Parmak izi kaydetmek için; Ayarlar > Touch ID ve Parola > Parmak İzleri bölümüne gidin ve parmak izinizi oluşturun.

iPhone Kilitliyken Hangi Özelliklere Ulaşılabilir ?

Öncelikle kilit ekranından ulaşılabilecek özellikleri ayarlamak için şu adımları izlemek gereklidir; Ayarlar > Touch ID ve Parola > Kilitliyken erişime izin ver bölümüne gidin. İsteğe bağlı olarak ekleyebileceğiniz özelliklerin bazıları şunlardır: Denetim merkezi, Siri, Cevapsız aramalara geri dön ve mesaj ile yanıtla.

Art Arda 10 Parola Yanlış Girilirse Verileri Silme

Bu özelliği etkinleştirmek için; Ayarlar > Touch ID ve Parola > sayfanın sonuna gidin ve ‘’Verileri Sil’’ butonuna dokunun. Art arda 10 parola yanlış girilirse tüm ayarlar sıfırlanır, bilgileriniz ve ortamlarınız silinir. iPhone cihazınız başkasının eline geçtiğinde, kişisel bilgilerinizi korumak açısından faydalı bir özelliktir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

2 Yorum

  1. İlk anlattığınızı yapıyorum ama bir türlü paylaş yazısı çıkmıyor kes kopyala tümünü seç den başka çıkan yok

  2. Bu 2. yöntemi gerçekleştirdikten sonra bizden iclod şifresi istiyor onu ben bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu