Mobil

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birçoğumuz telefonu satın aldıktan sonra telefonun kutusunu ve garanti belgesini kaybedebiliyoruz. Böyle durumlarda telefonu ne zaman aldığımızı da tam olarak hatırlayamayınca garanti süresi hakkında kesin bir bilgiye sahip olamıyoruz. Bizler de bu durumdan dolayı bu makalemizde iPhone kullanıcıları için “garanti sorgulama nasıl yapılır?” işlemini bütün detaylarıyla anlatmaya karar verdik.

Belirttiğimiz işlem adımları sayesinde İPhone’unuzun garantisinin bitip bitmediğini, bitmediyse kaç gün garantisi kaldığını, telefonun faturasına ihtiyaç duymadan öğrenebilirsiniz. Ancak işlem adımlarına geçmeden önce telefonunuzun seri numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Seri numaranızı, telefonunuzun menüsünden “Ayarlar > Genel > Hakkında” bölümüne girerek öğrenebilirsiniz. iPhone garanti sorgulama işlemi için:

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ linkine gidin. Bu link sizi direkt olarak “iPhone Garanti Sorgulama” sayfasına yönlendirecektir.
  • Daha sonra, açılan penceredeki kutucuklardan üstteki kutucuğa seri numaranızı, alttaki kutucuğaysa doğrulama kodunu girin ve “Devam” butonuna tıklayın.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • “Devam” butonuna tıkladıktan sonra ekranda (görseldeki gibi), cihazınızın garanti durumu görüntülenecektir. Örneğin bu görselde cihazın garanti süresi dolduğu için “Onarım ve Servis Kapsamı” ibaresinin karşısında “Doldu” ifadesi yer almaktadır (Eğer cihazın garantisi devam etseydi, bu ifadenin olduğu yerde cihazın ne kadar süre garantisi kaldığı yer alacaktı).

Bu sayede sizlere “iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?” işlemini anlatmış olduk. Ancak makalemizi bu noktada bitirmeyerek iPhone garantisiyle ilgili bazı özel durumları belirtmemizde fayda var. Örneğin iPhone’unuzu Türkiye’den aldığınızda diğer tüm mobil cihazlarda olduğu gibi satın aldığınız tarihten itibaren 2 yıl garanti süresi olmasına rağmen, cihazı yurtdışından satın alarak Türkiye’ye getirdiyseniz bu durumda cihazın, kaydını yaptığınız tarihten itibaren 1 yıl garanti süresi bulunuyor.

Ayrıca yurt dışından aldığınız bazı iPhone modellerinin Türkiye’de garantisi bulunmayabiliyor. Dolayısıyla eğer garanti servisinden ücretsiz olarak faydalanmak istiyorsanız alacağınız iPhone modelinin Türkiye’de garanti kapsamında desteklenip desteklenmediğini öğrenmenizde fayda var. Son olarak yurt dışından aldığınız iPhone’ların Türkiye’de direkt olarak Apple’ın kendi servislerinde hizmet görmediğini bunun yerine Apple’ın belirlediği birtakım servislere yönlendirildiğini belirterek makalemize burada son veriyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu