Anasayfa » Mobil » iPhone E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır

iPhone E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır

iPhone cihazlarında e-posta kurulumu yapma gibi bir çaba içerisindeyseniz ve bunu bir türlü başaramıyorsanız size anlatacağımız yöntemleri sırasıyla uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Eminiz çok kolay bir şekilde bunu başaracaksınız.

iPhone cihazlarında mail kurulumu yapmak için ilk olarak telefonunuzda bulunan halihazırda bir Mail adında program var zaten. Ana sayfanızda yer alan Ayarlar adındaki simgeye giriş yaparak işleme başlayalım.

Karşınıza çıkan ekrandan “Mail” seçeneğini seçiyoruz.

Bu ekranda ise Hesaplar seçeneğine giriş yapın.

Bu bölümde iPhone cihazınızda bulunan tüm hesapları görebiliyorsunuz. Kuruluma başlamak adına Hesap ekle seçeneğini seçin.

Karşınıza birden çok seçenek çıkacak. Siz burada en altta bulunan “Diğer” seçeneğini seçmelisiniz.

“Mail hesabı ekle” butonunu görmüş olmanız gerekiyor. Bu butona basarak işlemlerimize devam edelim.

Karşınıza açılan mail kurulum bilgileri penceresindeki tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun ve “Sonraki” butonuna basarak hesabınızın doğrulanmasını bekleyin.

Şimdi IMAP ve POP adında iki kategori ile karşı karşıyasınız. Burada POP seçeneğini seçiyoruz. Gelen ve giden sunucu bölümlerine mail.sunucunuzun adı.com adresini yazınız.

Değişiklikleri kaydettikten sonra yeni hesabınız Hesaplar kısmında görülecektir.

Bu işlemlerin ardından Mail alma ve gönderme problemi yaşıyorsanız yapacağınız birkaç küçük ayar daha var demektir. Ana sayfanızda bulunan ayarlar simgesine tıklayın, buradan mail seçeneğine giriş yapın ardından hesaplar ve az önce kurulumunu yaptığımız hesabı seçin.

Karşınıza gelen ekrandan Tekrardan hesabınızı seçerek açılan hesap bilgilerinin sonundaki “SMTP” seçeneğine giriş yapın. Bu ekranda dikkat edilmesi gerekenler ise birincil sunucu seçeneğinin açık durumda olması gerekiyor. Giden Posta Sunucusu ayarlarında SSL Kullan kapalı konumda olmalı ve Sunucu kapısının 587 olması gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra mail adresinizi başarı ile kurmuş bulunmaktasınız. Artık gelen ve giden tüm maillerinizi alabilir ve gönderebilirsiniz.

Virüs Temizleme

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*