Mobil

iPhone Dokunmatik Ekran Sorunu Ve Çözümü

iPhone kullanıcıların karşılaşacağı sorunlar arasında dokunmatik ekranın çalışmama sorunu bulunmakta. Bu sorun bazen iPhone cep telefonunuz üzerinden oyun oynarken veya uygulama çalıştırırken karşılaşabilirsiniz. Genellikle çok fazla yapılan işlemler sırasında veya iPhone cep telefonunuzun zorlayacak derecede kullanılan uygulama ve oyunlarda sık rastlanabilir.

Dokunmatik ekranın çalışmaması bazen ekran sorunu veya iOS mobil işletim sistemine bağlı sebeplerden kaynaklanan kısa süreli sorunlardır. Umarım iOS sistemine bağlı sorunlardan kaynaklı yaşarsınız çünkü ekran ile ilgili yapabileceğiniz pek bir işlem söz konusu değildir ekran ile ilgili sorunlarda Apple yetkili servislerine başvurmanız gerekebilir. Kendiniz iPhone cep telefonunuza müdahale etmenizi önermeyiz.

iOS mobil işletim sistemi sebebiyle meydana gelen sorunların çözümü çok basit bu yazımızda bu durumun çözümünü siz ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Peki iOS mobil işletim sistemi kaynaklı sorunlarda nasıl dokunmatik ekranın çalışmamasına sebep verebiliyor? Sorusuna geçici olarak yaşanan kitlenme, donma gibi eylemlerde iPhone cep telefonunuz herhangi bir işleme tepki vermez ve bu durumu dokunmatik arızası olarak algılayabiliriz.

iPhone Dokunmatik Ekran Sorunu Ve Çözümü

Donma ve kitlenme gibi sorunlarda bataryasına ulaşabileceğimiz cep telefonlarında çıkarıp tekrar takarak sorunu çözebilirsiniz eğer bir iPhone kullanıcı iseniz bu durum bu kadar kolay olmuyor. iPhone cep telefonlarında bataryaya ulaşmak mümkün değil ama Apple bu gibi sorunlarda biz kullanıcılarına kolaylık sağlamış cep telefonunuzu yeniden başlatmak için bir kaç tuş fonksiyonları ile yapabiliyoruz.

iPhone cep telefonunuz zaman zaman yaşayabileceğiniz yavaşlama ve bir çok sorunlar için telefonunuzu yeniden başlatma işlemini yaparak sorunu çözebilirsiniz. Bazen kullanıma bağlı yavaşlama söz konusu olabilmektedir. Olası yaşanan sorunlar için donanımsal veya yazılımsal olup olmadığını bu işlemi yaparak test etmiş olabilirsiniz.

iPhone Resetleme Yeniden Başlatma

iPhone resetleme yani yeniden başlatma işlemi için neler yapılması gerekiyor? Bilmeyen kullanıcılar için detaylı olarak bu basit işlemleri anlatmaya çalışacağız. Apple son zamanlar içerisinde ürettiği iPhone 6 modellerinde tuş fonksiyonların yeri değiştirilmiş yani Power – Açma Kapama tuşu. Aslında yapılan işlem aynı görsel olarak iPhone 6 ve öncesi modeller belirtilecektir.

iPhone 6 İçin Resetleme İşlemi

iPhone cep telefonunuzun Power – Açma ve Kapama tuşu ve Home tuşu ile birlikte aynı anda yaklaşık 10 saniye basılı tutun ve Apple logosu karşınıza gelene kadar bu iki tuşa basın karşınıza Apple logosu gelmesi gerekmektedir.

iPhone Dokunmatik Ekran Sorunu Ve Çözümü

iPhone 6 Öncesi iPhone Modelleri İçin

iPhone 6 Öncesi tüm modeller için yapılması gereken işlemlerde aynı tek farklı olan tuşların yerleri. Yine tekrarlanan işlem Power Açma ve Kapama + Home tuşu ile beraber aynı anda yaklaşık olarak 10 saniye basılı tutun ve ardında karşınıza gelen Apple logosu ile birlikte tuşlardan elinizi kaldırabilirsiniz. iPhone cep telefonunuzu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

iPhone Dokunmatik Ekran Sorunu Ve Çözümü

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. IPHONE 4 CEBİM VER… EKRAN GÖRÜNTÜSÜ GİTTİ…. ÜST TUŞ ÇALIŞMADIĞI İÇİN RESET YAPAMADIM. ŞARZI DA BİTMEDİ. NASIL RESETLEME YAPABİLİRİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu