Güncel Haberler
Anasayfa » Mobil » iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor!

iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor!

Apple, iPhone 7’de kulaklık girişi değişikliğine gidiyor! Apple, iPhone 6s’den yeni çıkaracağı model olan iPhone 7’nin kulaklık girişinde değişikliğe gitme kararı aldı. Bu değişikliğe sebep olarak ise, iPhone 7’nin diğer modellere göre daha ince tasarıma sahip olması gösterildi.

iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor!

Apple, iPhone 7 modeli ile kullanıcılara çok daha ince bir deneyim sunmakta kararlı. Ancak ince tasarıma engel olan birkaç durum mevcut. Bunlardan birisi şuan diğer apple cihazlarında da kullanılan 3.5 milimetrelik kulaklık girişi. Gelen açıklamaya göre standart 3.5 milimetrelik kulaklık girişi, daha ince cihaz tasarımını engelleyen durumlardan birisi.

Bu problemi çözmek için iPhone 7 için yeni bir teknoloji kullanılacak. Bu teknoloji için patent şimdiden alındı. D Jack ismine sahip olan bu teknoloji, 3.5 milimetrelik kulaklık jakının çapını 2 milimetreye düşürüyor. Bu sayede kulaklık konektörünün çapı küçülecek ve bu da daha ince bir tasarımı mümkün kılacak.

iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor!

D Jack, 2011 yılının Mayıs ayında Mathias W. Schmidt ve Albert J. Golko tarafından tasarlanmıştı. Çok yakında da yeni cihazlarda yerini alacak.

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.