Anasayfa » Mobil » iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor!

iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor!

Apple, iPhone 7’de kulaklık girişi değişikliğine gidiyor! Apple, iPhone 6s’den yeni çıkaracağı model olan iPhone 7’nin kulaklık girişinde değişikliğe gitme kararı aldı. Bu değişikliğe sebep olarak ise, iPhone 7’nin diğer modellere göre daha ince tasarıma sahip olması gösterildi.

iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor 1

Apple, iPhone 7 modeli ile kullanıcılara çok daha ince bir deneyim sunmakta kararlı. Ancak ince tasarıma engel olan birkaç durum mevcut. Bunlardan birisi şuan diğer apple cihazlarında da kullanılan 3.5 milimetrelik kulaklık girişi. Gelen açıklamaya göre standart 3.5 milimetrelik kulaklık girişi, daha ince cihaz tasarımını engelleyen durumlardan birisi.

Bu problemi çözmek için iPhone 7 için yeni bir teknoloji kullanılacak. Bu teknoloji için patent şimdiden alındı. D Jack ismine sahip olan bu teknoloji, 3.5 milimetrelik kulaklık jakının çapını 2 milimetreye düşürüyor. Bu sayede kulaklık konektörünün çapı küçülecek ve bu da daha ince bir tasarımı mümkün kılacak.

iPhone 7’de kulaklık girişi değişiyor 2

D Jack, 2011 yılının Mayıs ayında Mathias W. Schmidt ve Albert J. Golko tarafından tasarlanmıştı. Çok yakında da yeni cihazlarda yerini alacak.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*