Mobil

iOS 9.0 – 9.0.2 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iPhone kullanıcıları için iOS 9.0 ve 9.0.2  jailbreak işleminin nasıl yapıldığına dair bilgiler detaylı olarak yazımızda. Apple’ın Haziran ayında WWDC 2015 etkinliğinde tanıtımını yaptığı ve Eylül ayında genel kullanıma sunduğu ios 9, bir önceki sürüme göre geliştirilmiş kararlılık, performans iyileştirmeleri ve bir çok yeni özellikle birlikte geldi. Apple’ın merakla beklenen yeni cihazları iphone 6s ve iphone 6s plus ile birlikte kullanıma sunulan ios 9, uzun bekleme sürecinin ardından Pangu jailbreak ekibi tarafından jailbreak edildi. Bu yazımda sizlere jailbreak işlemini nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

(Link Kaldırıldı)

Jailbreak işlemine geçmeden önce, olası bir aksilik durumunda verilerinizi kaybetmemeniz için mutlaka cihazınızın yedeğini alınız.

Bilgisayarınızda cihazınızın driverlarının yüklü olması gerekmektedir.Bunun için bilgisayarınızda “itunes“un son sürümü kurulu olmalıdır.

Adım adım jailbreak işlemi:

1- İlk olarak “Pangu” jailbreak aracını indiriniz.

2- İndirmiş olduğunuz pangu jailbreak aracının üzerine sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır“ı seçiniz. (Bilgisayarınızın ekranında çıkan uyarıyı kabul ediniz).

3- Cihazınızda icloud ayarları içinden iphone’umu bul seçeneğini ve varsa tüm parolalarınızı kapatınız.

4- Cihazınızı uçak moduna alıp bilgisayarınıza bağlayınız ve Pangu jailbreak aracında “START” yazılı olan bölüme tıklayınız.

5- Jailbreak işlemi başladıktan sonra gelen uyarı ekranında “Already backup” yazılı kısıma tıklayınız.

6- Cihazınız otomatik olarak kapanıp açılacak. Bilgisayarınızın ekranında “please unlock the device and enable the airplane mode again..” yazısını gördüğünüzde cihazınızın tuş kilidini açınız ve cihazınızı tekrar uçak moduna alınız.

7- Bilgisayarınızın ekranında “please unlock the device and run the pangu app” yazısını gördüğünüzde tekrardan cihazınızın tuş kilidini açın ve cihazınızda yüklenmiş olan pangu uygulamasını açıp “accept“i tıklayınız.

iOS 9.0 - 9.0.2 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Cihazınıza gelen uyarı ekranında pangu fotoğraflarınıza erişim izni isteyecek kabul ederek devam ediniz.

iOS 9.0 - 9.0.2 Jailbreak Nasıl Yapılır?

8- Cihazınız kapanıp açılacak ve jailbreak işlemi tamamlanmış olacak.

Jailbreak’li cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir sonraki yazımda sizlere ios 9 jailbreak işleminden sonra yüklemeniz gereken repolar ve ios 9.0.2 uyumlu tweakler konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Yukarıda belirtilen işlemler ve yazılar sadece bilgi amaçlıdır. 

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

5 Yorum

  1. merhaba.ben 9.1 kullanıyordum güncelleyip 9.2 yaptım ama pangu ‘uygun değil’ diyor

    1. Merhaba, şuan için ios 9.1 ve 9.2 için yayınlanmış bir Pangu jailbreak aracı maalesef yok. Lütfen sitemizi takipte kalınız, Jailbreak yayınlandığında sitemizden detaylı açıklama yapılacaktır.

  2. Salam.bende 30 faizde kaliyo.ama hata vermiyor.ne kadar bekliyicem acaba

    1. Merhaba cihazınızın normalde %30’da maksimum 3-5 dakika beklemesi gerekir jailbreak işleminin bu aşamasında cihazda müdahale edilecek bir durum yok, takılmaması gerekiyor. kullandığınız cihazın modeline göre bekleme süresi biraz uzayabilir eğer takılı kaldıysa cihazınızın bilgisayar bağlantısını kesin Pangu aracını kapatıp tekrardan yönetici olarak çalıştırıp jailbreak işlemine baştan başlamayı deneyiniz lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu