İnternet

İnternet Tarayıcı Alternatifleri

İnternet kullanımı sırasında bazı durumlarda farklı internet tarayıcı alternatifleri kullanma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kullandığınız tarayıcı hızı yetmediği durumlarda farklı tarayıcı alternatifleri ile tarayıcı hızınızı artırabilirken, bilgisayarınıza kişiselleştirme imkanı da sunmaktadır.

Farklı tarayıcı alternatifi arayışı içerisindeyken, oyun severler için tarayıcı üzerinde oyun hızını artırabilecekleri bir alternatif olarak Coowon Browser’ ı kullanabilecekken, Lunascape ve Pale Moon tarayıcıları sayfa yükleme ile komut işleme hızlarını artırabilir ve tarayıcınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Coowon Browser

İnternet Tarayıcı Alternatifleri

Özellikle oyuncular için kullanışlı ve ek özellikleriyle oldukça gelişmiş ve oldukça hızlı bir internet tarayıcısı olan Coowon Browser’ ı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Coowon Browser, Google Chrome alt yapısı kullanmaktadır. Bu sayede eklenti desteği de sağlamaktadır. Coowon tarayıcısının sunduğu oyunlara özel eklentiler ile bot yürütme ve yönetme işlemlerini otomatik hale getirerek, bot yürütme işlemlerinin kendiliğinden gerçekleştirilmesini sağlar.

Coowon Browser tarayıcısının özelliklerinden bir diğeri de farklı sekmeler açarak farklı hesaplara giriş yapabilir, farklı hesaplarınızı bu sayede kontrol altına alabilirsiniz. Bu tarayıcının en çok dikkat çekici özelliği oyun severleri düşünmüş, oyun hızı ayarlama imkanınız bulunuyor. Tarayıcının bu özelliği sayesinde Coowon tarayıcısı üzerinden oynadığınız flash oyunların hızını artırabilirsiniz. Tabi hız artırmanın yanında hız azaltma özelliği de mevcut ama kullanacağınızı pek de sanmıyoruz.

Tarayıcının diğer özelliklerinden bahsetmek gerekirse, Coowon ile mouse ve klavye hareketlerini kaydedebiliyorsunuz bu sayede yanlışlık ile kapattığınız sekmeler olduğu zaman bu sekmeleri yeniden geri getirebiliyorsunuz. Sekmeleri yeniden geri getirebildiğiniz gibi aynı zamanda çift tıklama özelliği ile sekmeleri de kapatabiliyorsunuz. Mouse’ unuzun sağ tuşuna basılı tutarak, tarayıcıyı kontrol edebilirsiniz. Seçtiğiniz metinleri sürükleyerek arama başlatma imkanınız da bulunuyor.

İNDİR

Lunascape

İnternet Tarayıcı Alternatifleri

Lunascape, kendi eklentilerin yanı sıra farklı tarayıcıları, Firefox ve Internet Explorer tarayıcısı ile birlikte eklentilerini de destekleyen bir yazılım türüdür. Sayfa yükleme hızı ve eklentileri çalıştırma hızı ve işlevselliği ile de dikkat çekiyor.

Bilgisayarınızda aynı anda birden fazla tarayıcı kullanıyorsanız, bunların yerine sadece Lunascape tarayıcısını kullanarak, Explorer, Firefox, Chrome tarayıcılarında önizleme yapabiliyor, web geliştiriciler de test amaçlı bu tarayıcıyı tercih edebilir.

Lunascape kendi eklentilerini desteklediği gibi Firefox, Internet Explorer tarayıcılarındaki eklentileri de desteklemektedir.

Bilgisayar kullanımı sırasında oluşan hata ve çökmelerden dolayı, açık olan tüm pencere ve sekmelerini kurtarma, oturum kurtarma özelliği bulunmaktadır. Klavye kısayollarını desteklemesi ile hızlı bir şekilde kullanım kolaylığını sağlamaktadır. Tarayıcı geçmişi ile daha önceden ziyaret ettiğiniz sayfaları hafızasında tutabilir, sık kullandığınız sayfalara Lunascape ile kolayca erişebiliyorsunuz.

Tarayıcının özelleştirme imkanı ile tema desteği sağlayıp, görünümü kişiselleştirebilir, her sekmeye farklı renk ataması yapabilirsiniz.

Lunascape’ in Javascript yükleme hızı da diğer birçok tarayıcıdan daha hızlıdır.

İNDİR

Pale Moon

İnternet Tarayıcı Alternatifleri

Windows işletim sistemlerine uygun olarak tasarlanmış olan Firefox tabanlı bir internet tarayıcısı alternatifidir.

Bu tarayıcının olumsuz bir yanını söylemek gerekirse, Firefox tarayıcınızı kullanamıyorsunuz. Pale Moon, Firefox tarayıcısının sunduğu tüm özellikleri de taşımıyor. Bu özellikler de çok önemli olduğu düşünülmeyen özellikler seçilerek tarayıcıdan kaldırılmış bu sayede tarayıcı hızının artırılması hedeflenmiş.

Pale Moon tarayıcısı gereksiz gördüğünüz kodları devre dışı bırakarak, daha az bellek kullanım imkanı sunarken, sayfa yükleme ve komut işleme hızını önemli oranda artıran bir tarayıcı türüdür.

İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu