Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’ı Türkçe Yapma (Resimli Anlatım)

Instagram’ı Türkçe Yapma (Resimli Anlatım)

Instagram’ı Türkçe Yapma (Resimli Anlatım)

Son zamanlarda Instagram’a gelen bazı güncellemelerden sonra uygulama dili İngilizce olarak değişiyor. Elbette uygulama ayarlarına girerek Instagram Türkçe yapılabiliyor. Ancak eğer İngilizceyle aranız iyi değilse “Instagram’ı Türkçe yapma” işlemi, sizin için oldukça zor olabiliyor. Dolayısıyla bu makalemizde söz konusu işleme dair bütün detayları gerekli görseller eşliğinde sizlerle paylaşmaya karar verdik. İşlemi gerçekleştirmek için:

Instagram’ı Türkçe Yapma (Resimli Anlatım)

  • Öncelikle, Instagram uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan “İnsan (User)” simgesine dokunun.
  • Daha sonra, ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Alt Alta 3 Çizgi” simgesine dokunun ve açılan yeni pencerenin alt kısmında bulunan “Settings” seçeneğini seçin.

Instagram’ı Türkçe Yapma (Resimli Anlatım)

  • Şimdiyse, açılan “Settings” penceresindeki “Account” seçeneğine dokunun.
  • “Account” seçeneğine dokunduktan sonra, karşınıza çıkan seçenekler arasından “Language” seçeneğini seçin.

Instagram’ı Türkçe Yapma (Resimli Anlatım)

  • Son olarak, Instagram’ı Türkçe yapmak için, açılan “Language” bölümündeki “Türkçe” seçeneğine dokunun.

Sizler için anlattığımız bu işlemleri sırasıyla yerine getirdiğinizde, “Instagram’ı Türkçe yapma” işlemi tamamlanacaktır. Böylece, işleme dair bütün işlemleri detaylarıyla paylaşmış olduk. Ancak makalemize, işlemi gerçekleştirirken karşınıza çıkabilecek birtakım sorunlardan ve bu sorunların çözümlerinden bahsederek devam edeceğiz.

“Instagram’ı Türkçe Yapma” İşleminde Karşılaşılabilecek Sorunlar

Bu işlemi gerçekleştirirken karşılaşacağınız sorunlar ve bu sorunların çözümü aşağıdaki gibidir:

  • Eğer işlem aşamalarını doğru bir şekilde yerine getirmenize rağmen Instagram uygulaması Türkçe olmadıysa muhtemelen uygulamanız güncel değildir. Dolayısıyla eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, Instagram’ı güncelleyerek aynı işlemleri tekrar uygulamanız gerekmektedir.
  • Bazı kullanıcılar, “Language” menüsüne girdiklerinde 2 tane “Türkçe” dil seçeneği olduğunu belirtmişlerdir. Böyle bir durumda her iki dil seçeneğini de deneyerek hangisinin işe yaradığını tespit etmeniz gerekmektedir.
  • İlk 2 maddede yer alan işlemleri uygulamanıza rağmen Instagram Türkçe olmuyorsa bu durumda uygulamayı cihazınızdan kaldırarak, tekrar yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin