Sosyal Medya

Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insan sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Kullanılan en yaygın sosyal medya uygulamalarından biriyse yaklaşık bir milyar kullanıcıya sahip olan Instagram uygulaması. 6 Ekim 2010 tarihinde kurulan Instagram, başlangıçta kullanıcılara yalnızca birbirlerini takip edebilme ve fotoğraf paylaşabilme özelliği sunarken günümüzde, fotoğraf haritası, zaman tüneli, fotoğraf etiketleme, hikaye paylaşma, canlı yayın yapma gibi birçok özellik sunmaktadır.

Instagram sunduğu bu özelliklerle Snapchat, Facebook, Periscope gibi uygulamalarda olan birçok özelliği tek bir uygulamada toplamış oluyor. Ancak bütün gelişkin özelliklerine rağmen, Instagram uygulaması üzerinden henüz toplu fotoğraf silme işlemi yapabilmek mümkün değil. Şimdi sizlere Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazlarda toplu fotoğraf silme işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebileceğiniz, ‘’Cleaner for IG’’ ve ‘’Instant Cleaner – for Instagram’’ uygulamalarını nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

iOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlar İçin Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme Uygulaması

Instagram'da Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda aşağıdaki adımları sırasıyla izleyerek toplu fotoğraf silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

 • İlk olarak App Store’a girerek ‘’Cleaner for Ins’’ (Diğer uygulama App Store’dan kaldırıldığı için farklı benzer uygulama ile link değiştirilmiştir.) uygulamasını indirin.
 • İkinci adımda ise yüklenen uygulamaya giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ‘’Media’’ sekmesine dokunun.
 • Media sekmesi içerisinden silmek istediğiniz fotoğrafları seçin.
 • Daha sonra sağ üst kısımda yer alan ‘’Actions’’ butonuna basın.
 • Son olarak ‘’Delete’’ (Temizle/Sil) seçeneğine dokunun.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra seçtiğiniz fotoğraflar tamamen silinecektir. Ancak silinecek fotoğraf sayısının fazlalığına göre işlemin süresi uzayabilmektedir.

Android İşletim Sistemine Sahip Cihazlar İçin Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme Uygulaması

Instagram'da Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Android platformunda ise aşağıda yer alan işlem adımlarını takip ederek toplu fotoğraf silme işlemini kolaylıkla uygulayabilirsiniz:

 • Öncelikle ‘’Instant Cleaner – for Instagram’’ uygulamasını Android cihazınıza indirin ve yükleyin.
 • Daha sonra yüklenen uygulamayı açarak, uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından ekranın alt tarafında yer alan menüden ‘’Posts’’ kısmına giriş yapın.
 • Posts kısmına giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘’Option’’ seçeneğini seçin.
 • Şimdiyse karşınıza çıkan ‘’Select All’’ seçeneğini seçerek ekranda olan bütün fotoğrafları seçin ve ekranın üst tarafında yer alan ‘’Delete’’ seçeneğine basın.

Tüm adımları yerine getirdikten sonra seçmiş olduğunuz bütün fotoğraflar silinecektir. Silme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı kapatarak, Instagram uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu