Sosyal Medya

Instagram’da Takip Ettiklerini Tarihe Göre Sıralama

Instagram takip sekmesi, son günlerde sosyal medyanın gündeminde. Takip kısmında etkin kullanıcılar ve az iletişime geçilen kullanıcılar şeklinde seçeneklerin sunulacağının açıklanmasının ardından, bu konu daha önemli hale geldi. Yeni sistem konusunda daha önce paylaştığımız yazımızda bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise mevcut sıralamalar konusunda bilgi vereceğiz. Instagram’da takip ettiğiniz kullanıcıları takip etme tarihine göre nasıl sıralayacağınızdan söz edeceğiz.

Instagram’da Kullanıcıların Takip Sıralaması Nasıl Düzenlenir?

Instagram’ın kullandığı algoritma da bir düzen var. Akış kısmında sunulan düzen bir yana, takip ettiğiniz ve takipçiniz olan kullanıcılar için de bir düzen bulunuyor. Bu düzen sayesinde kullanıcılar hem takipçilerine çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor hem de takip ettiği kullanıcıları sıralı bir şekilde görebiliyor.

Instagram'da Takip Ettiklerini Tarihe Göre Sıralama

Takip edilen kullanıcıları sıralama kısmında ise genel olarak 3 farklı seçenek var. Bunlardan biri “En Yeni Tarihe” göre sıralama, bir diğeri ise “En Eski Tarihe” göre sıralama. Burada net olmayan bir diğer seçenek ise “Varsayılan” seçeceği. Eğer takip listenizin “Varsayılan” olarak kalmasını isterseniz bu durumda en çok etkileşim içerisinde olduğunuz hesaplara göre sıralama yapılıyor. Peki, biz bu düzenlemeyi nasıl yapacağız? Seçimin nasıl yapılacağına bakalım.

  • Instagram uygulamasına giriş gerçekleştirin.
  • “Profil” kısmına tıklayın.
  • Buradan “Takip” sekmesine dokunun.
  • “Sıralama Ölçütü” kısmının hemen yanında ters iki ok işareti göreceksiniz. Bu işarete tıklayın. Instagram'da Takip Ettiklerini Tarihe Göre Sıralama
  • Açılan menüden istediğiniz sıralama türünü belirleyin.

Seçiminize göre takip listenizin değiştiğini göreceksiniz. Instagram’da takip listesi sıralamasını değiştirme işleminin yeni güncelleme sonrasında değişmesi söz konusu olabilir. Sıralamalara yeni bir öge ya da sekme eklenmesi bir yana, artık takip ettiğiniz kullanıcılar gruplandırılacak. Bu konuda bilgi almak isteyen kullanıcılar aşağıya ekleyeceğimiz linkten ilgili yazıya geçiş yapabilir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu