Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Sizi Engelleyenleri Görme Yöntemi

Instagram’da Sizi Engelleyenleri Görme Yöntemi

Instagram’da Sizi Engelleyenleri Görme Yöntemi

Instagram’da engellenen kullanıcılar, bazı yöntemlerle kim tarafından engellendiğini öğrenebilmektedir. Tek bir profil tarafından engellenip, engellenmediğini anlamak isteyen kullanıcılar için çözüm oldukça basit. Fakat birkaç farklı profil için yapılacak yöntem biraz daha karmaşık olabilmektedir. Yazımızda Instagram’da sizi engelleyenleri görme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz Bir Profil Tarafından Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Profil bilgisi belli olan kişinin, sizi engelleyip engellemediğini anlamak oldukça basit ve herhangi bir uygulama gerektirmez. Yapmanız gereken, sizi engellediğinden şüphe ettiğiniz kişinin profilini Instagram’da arama yapmak. Profil bilgisi arama sonuçlarında görünüyorsa sizi kesinlikle engellememiştir.

Yaptığınız arama sonucunda kişinin profiline erişemiyorsanız, bu durum engellendiğiniz anlamına da gelmez. İlgili kişi profilini kapatmış olabilir. Bunu anlamak için de başka bir hesaptan kontrol sağlamalısınız ya da yeni bir hesap oluşturarak, bu hesap üzerinden arama yapmalısınız. Yaptığınız bu kontrol sonucunda kişinin profiline erişiliyorsa, bu durum sizi engellediğinin bir göstergesidir.

Instagram’da Sizi Engelleyenleri Görme Yöntemi (Android)

Followers Insight for Instagram Uygulaması İle:

Followers Insight for Instagram uygulaması, Instagram’da engelleyenleri görmeniz için adeta biçilmiş kaftan. Android kullanıcıları Google Play Store’den bu uygulamayı ücretsiz olarak cihazlarına indirdikten sonra; takip edenleri ve takipten çıkanları görebilmektedir.

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra Instagram bilgileriniz ile oturum açmanız gerekecek. Ardından Followers Insight sizi bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada sizi engelleyenlere rahatlıkla erişebilirsiniz. Listedeki profillerin üzerine tıkladığınızda ise kişilerin hesaplarına yönlendirileceksiniz.

Güncelleme: Followers Insight for Instagram uygulaması Google Play Store içerisinden kaldırıldığı için alternatif olarak farklı bir uygulamaya yönlendirme sağlanmıştır.

UYGULAMA SAYFASI

Instagram’da Sizi Engelleyenleri Görme Yöntemi (iOS)

Statusbrew: Social Media Tools Uygulaması İle:

Instagram analiz uygulamalarından birisi olan StatusBrew, sadece sizi engelleyenleri görmenizi sağlamaz; aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızı tek bir platform üzerinden yönetmenize de yardımcı olur. StatusBrew ile sizi engelleyenleri şu şekilde öğrenebilirsiniz:

Instagram profil bilgileriniz ile uygulamaya girin.

Uygulama içerisinden Instagram seçeneğini seçin. Ardından sosyal medya hesabınız senkronize edilecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra menü içerisinde ‘’Takip Etmeyenler’’ alanını görebilirsiniz. Bu menüden de sizi takip etmeyi bırakanlara erişebilirsiniz.

Sizi takipten çıkaranların listesini gördükten sonra ise bu profilleri Instagram uygulaması üzerinden ulaşmaya çalışın. Eğer profil bilgisine erişemiyorsanız, ilgili profil sizi engellemiş olabilir.

UYGULAMA SAYFASI

InstaFollow for Instagram Uygulaması ile:

iOS kullanıcıları, InstaFollow for Instagram uygulaması ile Instagram’da kendilerini engelleyen profillerin bilgilerine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Aynı zamanda önceki başlıkta StatusBrew uygulamasında olduğu gibi takibi bırakanları da görmenizi sağlar.

Ek olarak InstaFollow uygulaması ile birden fazla Instagram hesabınızı aynı anda rahatlıkla yönetebilirsiniz.

UYGULAMA SAYFASI

Yukarıdaki uygulamalar hakkında önemli bir uyarıda bulunalım. Instagram hesabınız için yetki verdiğiniz uygulamaların güvenilir olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Sizi engelleyenleri görmek adına yetki verdiğiniz uygulamalar verilerinize erişim sağlayabilir. Verilerinizin güvenliği için yetki verdiğiniz uygulamalara dikkat etmek son derece önemlidir.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin