Sosyal Medya

Instagram’da Hesap Doğrulama Hatası Alıyorum

Instagram kullanıcılarının şu sıralar hesap doğrulama hatası ile başının dertte olduğunu görmekteyiz. Özellikle Instagram hesabını farklı cihazlarda kullanmak isteyen kullanıcılar; Instagram doğrulama kodu gelmiyor, Instagram hesap doğrulama kodunu kabul etmiyor, Instagram hesap doğrulama hatası nasıl çözülür? Tarzında Google aramaları yapmaktadır.

Bizler de bu gibi sorunlar yaşayan kullanıcılara çözüm sunmak için resimli anlatımımızla karşınızdayız. Bu sayede, yapacağınız birkaç işlemle bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebileceksiniz. İlk olarak bu sorunun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olalım.

Instagram ve benzeri sosyal medya platformları hesap güvenliğini üst seviyeye taşımak için kullanıcılarına güvenlik önlemleri sunuyor. Bu güvenlik önlemlerinden birisi de ‘’İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması’’. Aslında Instagram hesap doğrulama hatasını tetikleyen de tam olarak bu diyebiliriz.

Instagram, hesabınıza şüpheli giriş olduğunu tespit ettiğinde, iki faktörlü kimlik doğrulamasını devreye sokar ve hesaba giriş yapmak için hesabınıza kayıtlı cep telefonu numaranıza doğruma kodu gönderir. Eğer gönderilen doğrulama kodu, belirtilen alana doğru bir şekilde girilmezse, hesabınıza erişim için izin verilmez.

Peki sorun nerede? Bazen Instagram tarafından gönderilen kod size ulaşmayabiliyor veya gönderilen kod uyuşmuyor. Dolayısıyla da hesap doğrulama hatası alıyorsunuz. Peki çözüm nedir? İşte çözümü:

  • Öncelikle Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz.

Instagram'da Hesap Doğrulama Hatası Alıyorum

  • Ardından sağ alt köşedeki ‘’insan (User)’’ simgesine dokunuyoruz.
  • Profil ekranının sağ üst köşesindeki ‘’Alt Alta Üç Çizgiye’’ dokunup, hemen sağ altta bulunan ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapıyoruz.

Instagram'da Hesap Doğrulama Hatası Alıyorum

  • Ayarlar bölümünde ‘’Güvenlik’’ > ‘’İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması’’ ve son olarak ‘’Kurtarma Kodları’’ bölümlerine dokunup, karşımıza çıkan ‘’Kurtarma Kodları’’ ile artık hesap doğrulama hatası ile karşılaşmadan hesabımıza erişim sağlayabiliriz.
  • Son olarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını tamamen kapatmayı tercih ediyorsanız, yukarıda yer alan yan yana birleştirilmiş görseldeki ikinci alanda bulunan ‘’Kısa Mesaj’’ seçeneğini pasif hale getirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat iki faktörlü kimlik doğrulamasını pasif hale getirmenin, hesap güvenliğinizin seviyesini düşüreceğini belirtelim.

Instagram’da hesap doğrulama hatası alıyorum başlıklı içeriğimizin sonuna geldik. Sorun hakkında merak ettiklerinizi bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz…

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

3 Yorum

  1. Instagram’a giriyorum fakat sürekli akış yenilenemedi ve yüklenemiyor yazıyor kaç saattir bu durumu yaşıyorum sinir bozucu bir durum. Şimdi de hesabında sıra dışı hareketler tespit ettik sayfasıyla karşılaştım. Hiçbir şey yapamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz, ne yapabilirim?

  2. Instagram hesabımı başkası kullanıyor bana ait her şeyi silmiş telefon numarası, mail hesabımı, kendimi bile bulamıyorum nasıl geri alırım lütfen yardım edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu