Sosyal Medya

“Instagram’da Gönderilen Mesajı İptal Etme” Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması, çok hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurabilmemizi sağlıyor. Ancak artık akıllı telefonlarımızda yapacağımız tek bir yanlış dokunuş bile göndermek istediğimiz mesajın başka birine gitmesine sebep olabiliyor.

Dolayısıyla bu makalemizde, bu gibi durumlarda imdadınıza yetişecek olan “Instagram’da gönderilen mesajı iptal etme” işleminin nasıl yapılacağını sizler için hazırladığımız görseller aracılığıyla adım adım anlatarak, bu işlem hakkında sizlere önemli gördüğümüz bilgileri aktaracağız. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan hemen işlem aşamalarına geçelim. Instagram’da gönderilen mesajı iptal etmek için:

“Instagram’da Gönderilen Mesajı İptal Etme” Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak Instagram’ı açın ve ekranın sol alt köşesinde bulunan “Ev” simgesindeki “Home” butonuna dokunun.
  • Daha sonra, ekranın sağ üst köşesindeki “Yukarı-Sağ Yönlü Ok İşareti” simgesindeki “Direkt Mesaj” bölümüne dokunun ve açılan pencerede, “Mesajlar” başlığının altında, gönderilen mesajı iptal etmek istediğiniz konuşmayı açın.

“Instagram’da Gönderilen Mesajı İptal Etme” Nasıl Yapılır?

  • Şimdiyse, silmek istediğiniz mesajın üzerine uzun süre dokunun ve açılan pencerede “Mesaj Gönderimini İptal Et” seçeneğini seçin.

“Instagram’da Gönderilen Mesajı İptal Etme” Nasıl Yapılır?

  • Son olarak, “Mesaj Gönderimini İptal Et” seçeneğine dokunduktan sonra karşınıza çıkan pencerede, “Gönderimi İptal Et” seçeneğini seçin.

Böylece “Instagram’da gönderilen mesajı iptal etme” işleminin nasıl yapılacağını bütün detaylarıyla anlatmış olduk. Ancak makalemize burada son vermiyor ve işlem hakkında bilmeniz gereken birtakım bilgileri de sizlerle paylaşıyoruz. Bu bilgiler:

  • Bu işlemi gerçekleştirmek için, gönderdiğiniz kişinin mesajı görüp görmemesinin bir önemi yoktur. Her iki durumda da “gönderilen mesajı iptal etme” işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • İşlem hakkında herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Mesajı gönderdikten sonra çok uzun bir zaman geçmişse bile gönderdiğiniz mesajı silebilirsiniz.
  • Gönderdiğiniz mesajlardan, istediğiniz kadar mesaj silebilirsiniz. Bu konuda da herhangi bir sayı sınırlaması bulunmamaktadır.
  • “Instagram’da gönderilen mesajı iptal etme” işlemini gerçekleştirdiğinizde, iptal ettiğiniz mesajı gönderdiğiniz kişiye hiçbir şekilde bildirim gitmez. Dolayısıyla mesajı iptal ettiğinizden bu kişinin haberi olmaz. Ancak eğer bu kişi, siz mesajı iptal etmeden önce gönderdiğiniz mesajı okumuşsa, mesajı iptal ettiğinizi anlayabilir.

Böylece, işlem hakkında önemli gördüğümüz bilgileri sizlerle paylaşmış olduk. Dilerseniz sizler de konu hakkındaki tecrübelerinizi ya da yaşadığınız sorunları makalemize yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu