Sosyal Medya

Instagram Gizli Hesap Görme – Açma Mümkün mü?

Instagram gizli hesap görme, açma mümkün mü? Sorularının yanıtlarını bu yazımızda ayrıntılı olarak aktarıyor olacağız.

Instagram, son dönemde en fazla kullanılan, vakit geçirilen popüler bir sosyal medya platformudur. Popülerliğinin altındaki en önemli nedenlerden birisi de gizlilik ilkelerine katı kurallarla önem vermesidir. Kendisini sürekli geliştiren Instagram bu özelliklerinin yanında isteyen kullanıcılarının hesaplarını gizli tutmasına da izin vermektedir.

Instagram Gizli Hesap

Instagram hesabınız gizli olduğunda sizi takip etmeyenler paylaşım ve hikayelerinize erişememektedir. Sadece sizin izin verdiğiniz takipçileriniz profilinizi görebilecektir. Size takip isteği gönderen kişilerin isteklerini kabul edene kadar size ulaşamazlar ve içeriklerinizi göremezler.

Neden Gizli Hesap Kullanılıyor?

  • İstemediğiniz kişiler bilgilerinize, fotoğraflarınıza, videolarınıza ulaşamaz.
  • Bilgilerinize özellikle fotoğraflarınıza ulaşamadıkları için adınıza sahte hesap açılma ihtimali çok azdır.
  • Sizden izinsiz fotoğraf ve videolarınızın kullanılmasının önüne geçmiş oluyorsunuz.
  • Takip isteğini kabul edene kadar sizin profilinizi, bilgilerinizi göremezler.
  • Bu nedenlerden dolayı insanlar gizli hesap kullanımını tercih etmektedirler.

Instagram Gizli Hesap Görme Mümkün mü?

Son dönemde sürekli aranan bu sorunun cevabı Instagram tarafından hayır olarak lanse edilmektedir. Yani Instagram üzerinden bir açık ya da farklı bir özellikle Instagram gizli hesap görme, açma mümkün değildir. Gizlilik ilkelerine önem veren Instagram bu konu ile ilgili oluşan her açıkta hemen önlem alıp güncelleme yapmaktadır.

Peki sorularınızı duyar gibiyiz Instagram gizli hesap görme işlemini nasıl yapacağız? Diyorsunuz. Bununla ilgili önerilerimize devam edelim.

Instagram Gizli Hesap Görmek İçin Ne Yapabilirim?

Instagram gizli hesap görme hakkında bazı yöntemler mevcuttur. Bunlar:

Instagram’da Gizli Hesabın İçerisini Görme - Açma Mümkün mü?

Fake (sahte) Instagram Hesabı Açmak

Bu yöntem en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Fake hesap ile takip etme isteği gönderdiğinizde olumlu yanıt alma ihtimaliniz çok fazladır. Sahte hesabı takip etmek istediğiniz profilin ilgi alanlarına yönelik açarsanız hedefinize daha kolay ulaşırsınız. Örneğin, eski sevgilinizin hesabını takip etmek istiyorsunuz. Onun kedilerden hoşlandığını biliyorsunuz ve açacağınız kedi profili ile beraber takip isteği gönderdiğinizde olumlu dönüş alma durumunuz çok ama çok yüksek olacaktır. Takip isteği göndermeden profilinize fotoğraflar ve videolar eklerseniz daha da hızlı dönüş alabilirsiniz.

Kişiye Mesaj Gönderme

Yukarıdaki yöntem işe yaramadı ise dürüstçe o kişiyi neden takip etmek istediğinizi içeren bir mesaj gönderebilirsiniz. Verdiğimiz örnekteki gibi kedi sayfası üzerinden gelen mesaja olumlu dönüş olmayabilir ama gene de denemekten bir zarar gelmez. Geri dönüş oranı daha düşük olsa da denenebilecek bir yöntemdir.

Instagram Gizli Hesap Gösterme Uygulamaları Kullanma

Bu yöntem ile ilgili detay vermeden önce bir uyarıda bulunmak isteriz. Bu yöntemi kullanırken dikkat etmeniz gerekmektedir. Hesabınız çalınabilir, sizden ücret istenebilir o nedenle kullanmadan önce düşünün ve kullanmaya karar verirseniz kart bilgilerinizi asla vermeyin. Kullanım ardından mutlaka şifrenizi güncelleyin.

Instagram gizli hesap görmek için bazı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar içerisinde test edip sonuç aldığımız “Postegro” uygulamasıdır.

Postegro Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Postegro uygulaması, Instagram üzerinde yer alan gizli hesapların tüm içeriğini görmenizi sağlayan bir araçtır. Hem uygulama hem de web üzerinden hizmet vermektedir. Postegro uygulamasının diğer adı LiLi’dir. Postegro ya da LiLi uygulaması ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Kullanmadan önce yukarıda yazdığımız uyarıya dikkat ediniz.

Kullanmaya karar verdiyseniz bizim tavsiyemiz web sürümünü kullanmanız yönündedir. Telefonunuza bir uygulama indirmeden web sürümden hızla işleminizi yaptıktan sonra çıkış yaparak hemen şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap Görme

* webpostegro.net adresine giriş sağlayarak uygulamanın web sürümüne erişebilirsiniz. (Ufak bir tavsiye; fake (sahte) bir hesap açarak bu uygulamayı kullanmanız ana hesabınızı güvende tutacaktır.)

Instagram’da Gizli Hesabın İçerisini Görme - Açma Mümkün mü?

* Açılan sayfada yer alan “Kullanıcı adı” ve “Şifre” alanlarına Instagram bilgilerinizi yazın ve “Giriş Yap” ikonuna tıklayın.

Instagram’da Gizli Hesabın İçerisini Görme - Açma Mümkün mü?

* Sizi yukarıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Bu sayfada bulunan “Gizli Hesaplara Bakın” bölümüne girin.

Instagram’da Gizli Hesabın İçerisini Görme - Açma Mümkün mü?

* Karşınıza “Arama” ekranı çıkacak. Arama alanına bakmak istediğiniz hesabın adını yazın ve “Enter” tuşuna basın.

Instagram’da Gizli Hesabın İçerisini Görme - Açma Mümkün mü?

* Uygulama size o arama ile ilgili sonuçları listeliyor olacak. Takip etmek istediğiniz hesabın üzerine tıklamanız yeterlidir. Artık gizli hesap karşınızda açık durumda olacaktır.

Tekrar etmekte fayda var. Bu uygulamayı kullandıktan sonra şifrenizi hemen değiştirin. Günlük 5 hesap gösterimi ardından ücretli hesaba geçmeniz isteniyor bunu kabul etmeyin ve kart bilgilerinizi paylaşmayın.

Instagram gizli hesap görme, açma konusu ile ilgili çeşitli yöntemleri sizler için paylaştık. Soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu