Sosyal Medya

Instagram’da Çoklu Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın her geçen gün büyümeye devam etmesi bu platformu kullanan kişilerin sürekli olarak yeni bir özellikle karşılaşmasına sebep oldu. Bu özelliklerden biri de birçok kullanıcının uzunca bir süre boyunca beklediği toplu yorum silme özelliğidir. Bir gönderinin altında takipçileriniz tarafından atılan olumsuz yorumları tek tek silmek sizleri fazlasıyla uğraştıracaktır.

Hem de bu süre içerisinde görülmesini istemediğiniz yorumlar ne yazık ki diğer takipçileriniz tarafından görülecektir. Tam olarak bu noktada toplu yorum silme özelliği adeta bir kurtarıcı gibi imdadınıza yetişecek. Bu içeriğimizde yıllardır beklenen özellik olan “Instagram’da Çoklu Yorum Silme” işleminin nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Instagram’da Çoklu Yorum Kaldırma Yöntemleri

Instagram’da paylaştığınız gönderilere atılan yorumları toplu olarak silmek istediğinizde uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin her ikisi de atılan yorumları gizlemekte ve diğer takipçilerinize göstermemektedir.

Yöntem 1: Yorumları Seçerek Toplu Silme

Bu yöntem son zamanlarda Instagram’a gelen yeni bir güncellemeyle kullanılmaya başlanmıştır. Her ne kadar toplu yorum silme olarak bilinse de tek seferde belirli bir limit dahilinde yorumları silebiliyorsunuz. Bu limit “25 Adet” ile sınırlandırılmıştır. Tek hamlede çoklu yorum silme özelliğini kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Yorumlarını sileceğiniz gönderiyi açın.
 • Yorumun Tümünü Gör” butonuna tıklayın.
  Yorumların Tümünü Gör
 • Yorumlar” ekranı açıldığında sağ üst köşedeki “Üç Nokta” simgesine dokunun.
  Üç Nokta Simgesi
 • Yorumları Yönet” kategorisine girin.
  Yorumları Yönet

Bu adımdan sonra artık silmek istediğiniz yorumları toplu olarak seçmeniz gerekmektedir. Hangi yorumları kaldırmak istiyorsanız tek tek üzerine tıklayıp son adımda “Sil” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Yöntem 2: Gönderi Yorumlarını Kapatarak Çoklu Yorum Silme

Her ne kadar çoklu yorum silme konusunda ilk yöntem işinize yarayacak olsa da sileceğiniz yorumları tek tek seçmek yerine gönderiyi tamamıyla yorum yapmaya kapatabilirsiniz. Bu işlem için ise aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasına kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 • Akış sayfasının sağ alt köşesindeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • Profilinizden yorumlarını sileceğiniz gönderinin yorumlarına dokunun.
 • Yorumlar listelendiğinde sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” simgesine basın.
 • Ayarlar” sekmesine tıklayın ve “Yorum Kontrolleri” seçeneğine dokunun.
  Yorum Kontrolleri
 • Yorum Yapmayı Kapat” butonuna tıklayın.
  Yorum Yapmayı Kapat

Bu butonu aktifleştirdiğinizde gönderiye atılmış olan yorumların tamamı çoklu olarak silinecektir.

Instagram’da Yorum Silmemek İçin Rahatsız Edici Yorumları Filtreleme

Bir kullanıcının paylaştığınız gönderiye rahatsız edici yorumlar atmasını engellemek ve atılan yorumları çoklu silme işlemi yaparak temizlemekle uğraşmamak için yorum filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu işlem Instagram’a gelen yeni bir güncelleme ile aktif edildi. Hesap gizliliğinizin “Herkese Açık” ya da “Gizli” olması farketmeksizin rahatlıkla ilgili özelliği kullanabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Anasayfanın sağ alt köşesindeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • Profilinizin sağ üst tarafında bulunan “Üç Çizgi” butonuna dokunun.
 • Ayarlar > Gizlilik > Yorumlar” adımlarını takip edin.
 • Rahatsız Edici Yorumları Gizle” özelliğini aktif edin.
  Rahatsız Edici Yorumları Gizle

Bu adımların hemen ardından artık kullanıcılar tarafından atılan onur kırıcı yorumlar filtrelenmiş bir şekilde gizlenecek ve Instagram’da çoklu yorum silme işlemi gerçekleştirmenize gerek kalmayacaktır. Hepsini bir kenara bıraktığımızda eğer ki belli başlı yorumlar bulunuyorsa “Manuel Filtre” bölümünden onları da işaretleyerek engelleyebilirsiniz.

Instagram Çoklu Yorum Silme” başlıklı içeriğimizde günümüzün en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olanInstagram’da rahatsız edici yorumları toplu olarak silmek için yapmanız gereken işlemleri sizlerle paylaştık.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu