Sosyal Medya

Instagram’da Çoklu Hesap Yönetimi Kolaylaşıyor

Instagram, şüphesiz son yılların en popüler sosyal ağlarından biri. Her geçen yıl kullanıcı sayısını katlayarak artıran platform, yeni özellikleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı sürdürüyor. Yeni gelecek olan özellik, çoklu hesap yöneten kişilerin artık tüm hesapları çok daha kolay bir şekilde kullanabilmesinin önünü açıyor.

Instagram’ın Android versiyonunun alpha sürümünde keşfedilen bu yeni özellik, ‘’Account Linking’’ (Hesap Bağlama) olarak adlandırılıyor. Yeni özellik sayesinde tek bir ana hesap ile tüm hesapları yönetmek mümkün olacak.

Account Linking Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram’da Çoklu Hesap Yönetimi Kolaylaşıyor

Söz konusu özellikle birlikte kullanıcılar bir hesaba giriş yaptığında aynı anda bütün hesaplarını yönetilebilir hale getirmektedir. Hesaplar yine ayrı şekilde kullanılıyor ancak giriş yaparken tek hesabın bilgilerini girmek yeterli olmaktadır. Özellikle çok fazla hesabı yöneten kişiler için büyük kolaylık sağlaması beklenen özellik, kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Fakat bu yeni özelliğin önemli bir güvenlik sorununu da beraberinde getireceği düşünülüyor. Tüm hesapları yöneten ana hesabın şifresinin kötü niyetli kişilerin ellerine geçmesi, tüm hesaplarınızın çalınması anlamına gelebilir. Bunun önüne geçmek için kullanıcıların iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif etmeleri tavsiye edilmektedir.

Yeni güncellemenin ayrıca diğer uygulamalara giriş yapmak için yeni bir çözüm getireceği de düşünülüyor. ‘’Facebook ile giriş yap’’ benzeri bir giriş sisteminin bir benzerini ‘’Instagram ile giriş yap’’ şeklinde uygulamalarda görmeye başlamamız işten bile değil. Facebook’un kullanıcılarının düşüşe geçtiği bu dönemde Instagram’ın popülerliğinin bu şekilde kullanılması mantıklı görünüyor.

Account Linking Özelliği Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Instagram’da Çoklu Hesap Yönetimi Kolaylaşıyor

Alpha kodlarında kendini gösteren özelliğin tam sürüm olarak ne zaman karşımıza çıkacağı bilinmese de henüz özelliğin erken aşamalarda olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla son kullanıcıların yeni çoklu hesap sistemi için biraz daha beklemesi gerekebilir.

Öte yandan Instagram’ın Alpha aşamalarında yaptığı bazı değişiklikleri zaman zaman son sürüme taşımadığını görebiliyoruz. Erken aşamalarda olan özellikler eğer Instagram’ın istediği kalite standartlarına ulaşamazsa son sürümü görmeyebiliyor. Instagram’ın geçtiğimiz haftalarda denediği ve hemen kaldırdığı yeni ana sayfa düzeni buna en iyi örnek.

Account Linking özelliğinin tüm kullanıcılara mı sunulacağı yoksa Instagram’ın denemelerinden biri mi olduğu sorusu ise önümüzdeki sürümlerde yanıt bulacak.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu