Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da B ve MN Ne Anlama Geliyor?

Instagram’da B ve MN Ne Anlama Geliyor?

Instagramda B ve MN Ne Anlama Geliyor

Instagram, tüm dünyada 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Haliyle burada bulunan kullanıcılar sürekli etkileşim halinde kalarak gün içerisinde çeşitli profilleri ziyaret edip gönderileri ve takipçi sayılarını inceliyorlar. Bu ziyaretler sonucunda çok büyük takipçi sayısına sahip olan profillerde takipçi sayısının yanında B ya da MN harfleri görülüyor. Takipçi sayısıyla harflerin alakasını anlamak gerçekten zor ancak fikir yürüterek ne anlama geldiklerine dair sonuca varabiliriz. Bizde bu yayınımızda Instagram Profilinde Yer Alan B ve MN Nedir sorusunun cevabını açıklayacağız.

Instagram B ve MN Ne Demek?

Fenomen hesapların profillerinde takipçi sayısının yazdığı kısımda görülen B harfi “Bin” anlamına gelirken bir diğer ifade olan MN ise “Milyon” değeriyle sayıyı niteliyor. Bir milyon ve üzeri takipçi sayısına ulaşan kişilerin profilinde ilgili alanda takipçi sayısı uzunca yazıldığında oraya sığmayacağı için platform bu tür kısaltmaları kullanmayı tercih ediyor.

Takipçi Sayısındaki B Harfi Ne Zaman Görünür?

Bu harfin profilinizde gözükmesi için takipçi sayınızın 10.000 ve üzeri olması gerekiyor. Takipçi sayısı belirtilen miktara ulaşmayan kişilerin profilinde ne yazık ki bu ifade görünmeyecektir.

Takipçi Sayısındaki M Harfi Ne Zaman Görünür?

Takipçi sayınız 1 Milyon sınırını aştıktan sonra sizi takip edecek ilk 100.000 kullanıcıdan sonra hesabınızda M ifadesi görülmeye başlanacaktır.

Örnek olarak; 1.100.000 takipçi sayısına ulaştığınızda takipçilerinizin görüntülendiği kısım 1.1M olacaktır.

K Takipçi Ne Anlama Geliyor?

Sosyal medya hesaplarıyla uzaktan yakından ilişkisi olan kişilerin sık sık duyduğu cümlelerden biri de K takipçi terimidir. Bu terim “bin” kelimesinin yerine kullanılır.

Basit bir mantıkla anlatmak gerekirse;

1K Takipçi – 1000 Takipçi
150K Takipçi – 150.000 Takipçi

Takipçi sayısındaki K ibaresi yukarıdaki örnekte de gösterildiği gibi sayıyı daha kolay ifade etmeye yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra K harfinin takipçi sayısının yanında gözükmesi için uygulama dilinizin “İngilizce” olması gerektiğini de bilmelisiniz.

Instagram’da B, K ve MN Takipçi Sayısına Nasıl Ulaşılır?

Instagram takipçi sayısını arttırmanın birçok yolu bulunuyor. Bazı kullanıcılar herhangi bir şekilde şans eseri fenomen olup takipçi sayısını arttırırken bazıları da yapay takipçi arttırma yollarını kullanmaktadır. Bu yollardan herhangi birini deneyerek takipçi sayınızı arttırabilir ve profilinizdeki takipçi sayınızın belirtildiği kısımlara B ve MN ifadelerini getirebilirsiniz.

Bu içerikte sizlere Instagram’da B ve MN Ne Demek sorusunun yanıtlarını verdik. Aklınıza takılan veya araştırmamızı istediğiniz konuları yorum kısmında belirleterek bizlere iletebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Instagram Organik Takipçi Kazanma

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin