Sosyal Medya

Instagram’da Aynı Hikayeye 2 Foto (Birden Fazla Fotoğraf) Ekleme

Instagram her geçen gün aldığı yeni güncellemeler sayesinde kullanıcılarına farklı özellikler sunarken ilgi çekici paylaşım teknikleriyle kaliteli içerik çıkarmamızı sağlıyor. Hikaye bölümünde yapılan güncellemeler ile de kat kat daha fazla değerlenen Instagram, kullanıcılarına hikaye kısmında çoklu fotoğraf paylaşma imkânı da sunuyor. Bu yayınımızda paylaştığınız hikayelere birden fazla fotoğraf eklemek için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Instagram Hikayesinde Çoklu Fotoğraf Paylaşma

Hikayenizde birden çok fotoğrafa yer vermek istiyorsanız bu işlemi “Layout” özelliğiyle birlikte hem Android hem de iOS cihazlarda gerçekleştirebilirsiniz. Her iki cihazda da işlem adımları aynı yönde seyrettiği için aşağıda belirtilen adımlar size yardımcı olacaktır.

iOS ve Android Cihazlarda Tek Hikayede Birden Fazla Fotoğraf Paylaşma

  • Hikaye paylaşma ekranına girin.
  • Ekranın sol tarafında bulunan “Layout” simgesine tıklayın.

Instagramda Aynı Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

  • Paylaşmak istediğiniz görseli galeriden seçmek için sol alt kısımda bulunan “+” simgesine tıklayın.

Instagramda Aynı Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

  • Her görseli tek tek seçin ve hikayeyi paylaşmaya hazır hale getirin.

Hikaye Kolajında Fotoğrafın Yerini Değiştirme

Birden fazla fotoğraf ekleyerek oluşturduğunuz hikayelerde fotoğraflar için belirlediğiniz konumdan memnun kalmayabilirsiniz. Bu durumda fotoğrafın konumunu değiştirmek için üzerine basılı tutarak taşımak istediğiniz yere sürüklemeniz gerekiyor. Taşımak istediğiniz yerde bir başka fotoğraf bulunuyorsa yine aynı işlemi gerçekleştirdiğinizde direkt olarak her iki fotoğrafın da yeri otomatik değişecektir.

Instagram Hikayesine Aynı Anda Kaç Fotoğraf Eklenir?

Instagram’ın “Layout” özelliğiyle birlikte çoklu fotoğraf ekleme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Her ne kadar birden fazla fotoğraf ekleyebiliyor olsanız da aynı anda paylaşabileceğiniz fotoğraf sayısı 6 ile sınırlıdır. Fakat bu durum paylaşacağınız görselin yatay ya da dikey olmasına göre değişkenlik gösterebilir.

  • Yatay görsellerde 2 ve 3 fotoğrafı aynı anda paylaşırken,
  • Dikey görsellerde 2, 4 ve 6 fotoğrafı aynı anda paylaşabilirsiniz.
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu