Sosyal Medya

Instagram’da Aynı Anda Kaç Kişi İle Görüntülü Konuşulur?

Instagram, sosyal medya uygulamalarının çoğunda olan görüntülü konuşma özelliğini kullanıcılarına sunarak adeta iletişimin her an mümkün olduğu bir platform haline geldi. Bu özellik ses netliği ve görüntü kalitesi sebebiyle her gün iletişim kurmak için kullandığımız WhatsApp uygulamasının dahi Instagram’ın gerisinde kalmasına sebep oldu. Instagram görüntülü konuşma fonksiyonunu ilk sunduğunda maksimum 6 kişiye kadar imkân sağlarken yakın zamanda gelen güncellemeyle birlikte bu sayıyı arttırdı. Bu yayınımızda sevdiklerinizle görüntülü sohbetinize maksimum kaç kişiyi ekleyebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Görüntülü Arama Kaç Kişi 2021

Instagram’da maksimum 6 kişi ile sınırlı olan görüntülü konuşma özelliği yeni gelen güncellemeyle birlikte sınırı 50 kişiye kadar çıkardı. Bu durumda görüntülü sohbet odası kurarak 50 kişiyle birlikte aynı anda kaliteli bir görüntülü konuşma süreci geçirebiliyorsunuz.

Instagram’da Görüntülü Arama Başlatma

Platform içerisinde birden fazla kişiyle görüntülü arama başlatmak için ilk olarak herhangi bir kişiyle görüntülü arama başlatmalısınız. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Instagram’da “Direkt Mesaj” bölümüne girin.
 • Bir kullanıcı ile sohbet penceresi açın.
 • Sohbet ekranının sağ üst köşesinde bulunan “Kamera” simgesine tıklayın.

Bu adımların sonucunda tek kişiyle görüntülü aramayı başlatmış olacaksınız.

Instagram’da Görüntülü Aramaya Kişi Ekleme

Bir takipçiniz ile başlatacağınız görüntülü aramada sizle birlikte toplamda iki kişi olacaktır. Bu durumda görüntülü aramaya eklemek için 48 kişilik daha kontenjan bulunuyor. Kişi sayısını arttırmak için ise aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Başlatmış olduğunuz görüntülü sohbet ekranının sağ alt köşesinde bulunan “Ekle” simgesine tıklayın.

Instagramda Aynı Anda Kaç Kişi İle Görüntülü Konuşulur

 • Takipçi listeniz açıldığında buradan eklemek istediğiniz kişileri tek tek seçin.
 • Seçtiğiniz kişileri gruba dahil edin.

Konuşma sürecinde, görüşme odasında olan kişi sayısı hiçbir şekilde ses ya da görüntü kalitesini etkilemeyecektir.

Instagram Görüntülü Aramaya Efekt Ekleme

Takipçilerinizle yaptığınız görüntülü görüşmelerin ilgi çekici ve eğlenceli olmasını istiyorsanız uygulamanın sunduğu diğer özelliklerden faydalanmanız gerekiyor. Bu durumda uygulama tarafından size sunulan efekt çeşitliliği arasından herhangi birini seçebilirsiniz. Efekt ekleme işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Instagram profilinize girin.
 • Sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
 • Sizi karşılayan seçenekler arasından “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Bu adımda “Hesaplar” seçeneğine tıklayın.
 • Son olarak ise “Dil” kısmına girerek uygulama dilini “İngilizce” olarak belirleyin.

Instagramda Aynı Anda Kaç Kişi İle Görüntülü Konuşulur

 • Bir takipçinizi arayarak arama ekranının sağ alt kısmında bulunan efekt seçme butonuna tıklayın.

Birden fazla çeşitle sizi karşılayan efektlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Burada uyguladığınız efektler direkt olarak konuştuğunuz kişiler tarafından görünecektir.

Instagram’da Görüntülü Arama Yapamıyorum

Instagram’da görüntülü arama butonunun gözükmemesiyle başlayan sorun iletişime en fazla ihtiyacımız olduğu zamanlarda ne yazık ki can sıkıcı bir hâl alabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için farklı yöntemler uygulamanız gerekiyor. Bu yöntemler;

 • Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Telefonunuzda kurulu olan Instagram uygulaması henüz görüntülü arama özelliğini desteklemiyor olabilir. Bu sebeple Google Play veya App Store uygulamasına girerek uygulamanızı güncellemeyi deneyin.

 • Instagram’ın Kamera Erişimini Açın

Instagramda Aynı Anda Kaç Kişi İle Görüntülü Konuşulur

Instagram’da görüntülü arama yapmak için uygulamanın kameraya erişimi olması gerekiyor. Uygulamanın sahip olduğu erişimleri kontrol etmek için “Ayarlar” bölümünde bulunan “Uygulamalar” kısmına girerek buradan “Instagram” uygulamasının üzerine tıklamanız gerekiyor. Açılan “İzinler” kısmından “Kamera” bölümünün erişimini pasif durumdan aktif hale getirdiğinizde sorun çözümlenecektir.

Instagramda Aynı Anda Kaç Kişi İle Görüntülü Konuşulur

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu