Sosyal Medya

Instagram’a Facebook ile Giriş Yaptım, Şifremi Nerede Bulurum?

Instagram’ın Facebook markası tarafından satın alınmasıyla birlikte her iki platform içinde ortak bir çalışma süreci başlatıldı. Bu sürecin kullanıcılar üzerindeki en önemli etkisi kişilerin direkt olarak “Facebook” hesabını kullanarak kayıt yaptırabilmesi oldu. Her ne kadar bu giriş yöntemi kullanıcılar için bir kolaylık olsa da farklı bir cihazdan platforma giriş yapmak istediklerinde ilk önce “Facebook” hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir.

Bu da doğrudan vakit kaybında sebep oluyor. Hiçbir şekilde ek giriş yöntemlerini kullanmadan kullanıcı adı ve şifre kullanarak hesabına girmek isteyen kişiler bu sebeple “Instagram’a Facebook ile Giriş Yaptım, Şifremi Nerede Bulurum” sorusunun yanıtını arıyor. Bu içeriğimizde ilgili sorunun yanıtını detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Facebook’la Açılan Instagram Hesabının Şifresini Bulma

Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu en önemli kolaylığın Facebook hesabı ile giriş yapma imkanı tanıması olduğundan bahsetmiştik. Bu kolaylıktan faydalanan kişiler kullanıcı adı ve şifre ile de giriş yapmak istiyorsa aşağıdaki adımları uygulamalıdır.

 • Adım 1: Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasına girin.
 • Adım 2: “Şifreni mi Unuttun?” butonuna tıklayın.
 • Adım 3: “Kullanıcı Adı” sekmesindeki alana Facebook’a kaydolduğunuz e-posta adresini girin.
 • Adım 4: E-posta adresinize gelen mailin alt kısmındaki “Instagram Şifrenizi Yenileyebilirsiniz.” linkine tıklayın.
 • Adım 5: “Instagram” sitesi açıldığında “Yeni Şifre” belirleyin.

Bu alandan belirlemiş olduğunuz yeni şifreyle birlikte kullanıcı adınızı kullanarak “Instagram” uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Adım 1: Telefonunuzdan “Instagram” Uygulamasına Girin.

Facebook’la açılan Instagram hesabının şifresini bulma işlemi için ilk olarak telefonunuzdan “Instagram” uygulamasını açmanız gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra cihazda aktif olan hesaptan çıkış yapmalısınız. Bu iki işlemi tamamladıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 2: “Şifreni mi Unuttun?” Butonuna Tıklayın.

Şifreni mi Unuttun?

Instagram hesabınızı hangi yöntemle açarsanız açın hesap şifresiyle alakalı bir sorun oluştuğunda kullanmanız gereken buton bu olacaktır. Bu buton hemen kullanıcı girişi bölümünün alt kısmında yer alıyor.

Adım 3: “Kullanıcı Adı” Sekmesindeki Alana Facebook’a Kaydolduğunuz E-posta Adresini Girin.

E-posta Giriş Alanı

Bu adımda ihtiyacınız olan tek bilgi “Facebook” hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresidir. E-posta adresini biliyorsanız ilgili alana girin, bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek e-posta adresini öğrenin.

 • Adım 1: Facebook profilinize girin.
 • Adım 2: Sağ üst köşede yer alan “Aşağı Ok” simgesine tıklayın.
 • Adım 3: “Ayarlar ve Gizlilik” kategorisine dokunun.
 • Adım 4: “Ayarlar” butonuna tıklayın.
 • Adım 5: “Genel Hesap Ayarları” başlığı altında e-posta adresiniz listelenecektir.
 • Adım 6: Bu adresi elde ettikten sonra uygulamadaki ilgili alana girin ve “İleri” butonuna tıklayın.

Adım 4: E-posta Adresinize Gelen Mailin Alt Kısmındaki “Instagram Şifrenizi Yenileyebilirsiniz.” Linkine Tıklayın.

Instagram Şifrenizi Yenileyebilirsiniz.

Instagram şifre unutma vakalarında kullanıcılara göndermiş oldukları e-postada iki farklı seçenek sunar. Bu seçeneklerden biri kodu ilgili alana girerek doğrudan hesaba giriş, bir diğeri ise yeni bir şifre belirleyerek hesaba giriştir. Facebook’la açılan Instagram hesabının şifresini bulma işleminde ihtiyacınız olan seçenek e-postanın alt kısmında bulunan linke tıklamaktır.

Adım 5: “Instagram” Sitesi Açıldığında “Yeni Şifre” Belirleyin.

Instagram Şifre Yenileme Sayfası

Instagram Şifrenizi Yenileyebilirsiniz.” butonuna tıkladığınızda otomatik olarak şifre yenileme sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada yeni bir şifre belirleyerek artık Facebook hesabına ihtiyaç duymadan hesaba giriş yapma şansı bulabilirsiniz.

Facebook’la Açılan Instagram Hesabının Şifresini Bulma” işlemi için bu içeriğimizde sizlerle paylaşmış olduğumuz 5 farklı adımı değerlendirebilirsiniz. Bu adımlar dışında hesap şifresini bulmak için değerlendirebileceğiniz farklı bir alternatif bulunmuyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu