Sosyal Medya

Instagram Yakın Arkadaşlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram yakın arkadaşlar bölümü, uygulamanın en çok merak edilenler kısımlarından birisi. Bir nevi uygulamada arkadaş grubunuzu özelleştirmenizi sağlayacak olan bölüm, yeni güncelleme sonrasında daha bir popüler oldu. Merak eden takipçilerimiz için Instagram yakın arkadaşlar bölümü nedir ve nasıl kullanılır sorularına cevap arayalım.

Instagram Yakın Arkadaşlar Bölümü Nedir?

Bu özellik, takipçileriniz içerisinde kendi arkadaş listenizi oluşturmanızı sağlıyor. Yakın arkadaş listesi oluşturarak hikaye paylaşımlarını sadece bu bölüm için paylaşabiliyorsunuz. Yani hikayelerinizi tüm takipçilerinizin görmesi yerine sadece seçtiğiniz arkadaşlarınızın görmesini sağlayabiliyorsunuz. Yakın arkadaşlar bölümünün kullanımı da oldukça basit. Yapılması gereken işlemler şöyle:

  • Instagram uygulamasını açın ve profil kısmına giriş gerçekleştirin.
  • Sağ alt kısımda yer alan profil sekmesine tıklayarak profil menüsüne girdikten sonra, sağ üst kısımda yer alan üst üste üç çizgiye tıklayın.
  • Açılan menüden “Yakın Arkadaşlar” sekmesine tıklayın.
  • Yakın arkadaşlar penceresi açılacak. Buradan “Başla” komutuna tıklamanız gerekecek.
  • Şimdi takipçi listeniz karşınıza çıkacak. Yakın arkadaş olarak eklemek istediğiniz takipçileri bu liste üzerinden seçmeniz gerekecek.
  • Seçtiğiniz kişiler yakın arkadaşlar listesine doğrudan eklenmiş olacak.
  • Hikaye paylaşımı yaparken yeşil yıldız simgesini göreceksiniz.
  • Eğer bu seçeneği işaretleyerek hikaye paylaşımı yaparsanız, sadece yakın arkadaşlar listenizde yer alan kullanıcıların paylaşımlarınızı görmesi sağlanacak.

Instagram Yakın Arkadaşlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram yakın arkadaşlar özelliğinin ne olduğundan ve nasıl kullanıldığından söz ettik. Son bir detaydan daha söz edelim. Yakın arkadaşlar listenize eklediğiniz kullanıcılara bu durum hakkında bir bildirim gönderilmiyor. Kullanıcılar sizin listenize alınıp alınmadıkları konusunda herhangi bir detayı da göremiyorlar. Bu kontrolü tamamen siz gerçekleştirebiliyorsunuz. İstediğiniz zaman yakın arkadaşlar listenizi aynı menüden düzenleyebilirsiniz. Yeni arkadaşlar ekleyebileceğiniz gibi listede yer alan arkadaşları da kaldırabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu