Instagram

Instagram Toplu Takip Bırakma Uygulaması (Android – iOS)

Instagram hesabınızda bulunan takipçileri gözden geçirip genel bir temizlik yapacaksanız eğer toplu takip bırakma uygulamaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Toplu takip bırakma adına Instagram tarafından sağlanan herhangi bir özellik yoktur. Durum böyle olunca farklı uygulamalar kullanmak zorunlu hale geliyor.

Bu uygulamalar sayesinde hesabınızda bulunan takipçileri teker teker çıkarmak yerine, toplu olarak işaretleyip tek bir aşamada bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi hem Android hem de iOS platformunda yapabilirsiniz. İki ayrı platform için yapılması gerekenlere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Instagram Toplu Takip Bırakma (Android)

Instagram Toplu Takip Bırakma Uygulaması (Android – iOS)

Android mobil kullanıcıları için bu konuda en kolay kullanıma sahip olan ‘’Unfollow Users’’ uygulamasını önermekteyiz. Bu uygulama ile toplu takip bırakma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Unfollow Users uygulamasını yüklemek için tıklayın.

Uygulamayı Android telefonunuza yükledikten sonra Instagram hesap bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranda bulunan ‘’Unfollow 10 From Top’’ butonu ile 10’ar 10’ar takipten çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Takipten çıkarmak istemediğiniz kişiler var ise bu kişilerin yanında bulunan yıldız simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Uygulama için yapılması gereken işlemler sadece bunlardır.

Instagram Toplu Takip Bırakma (iOS)

Instagram Toplu Takip Bırakma Uygulaması (Android – iOS)

iOS platformunda ise ‘’Cleaner for IG’’ uygulaması bu konuda sizlere kolaylık sağlayacaktır. Toplu takip bırakma işlemi için ilk olarak buradan (Uygulama App Store üzerinden kaldırıldığı için aynı amaçla çalışan farklı bir uygulama ile değiştirilmiştir.) iOS cihazınıza uygulamayı yükleyin. Uygulamayı açtıktan sonra Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapın.

Uygulamaya Instagram hesabınız ile giriş yaptıktan sonra ‘’Following’’ sekmesine tıklayın. Bu sekmeye sol alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Following sekmesine tıkladıktan sonra ‘’Quick Select’’ butonuna tıklayın.

Gelen seçenekler içerisinden ‘’Select All’’ seçeneğine tıklayın.

Ardından ‘’Actions’’ butonuna tıklayıp, ‘’Unfollow’’ seçeneğini seçin.

Son olarak ‘’Start Now’’ butonuna tıklayarak tüm takip edilenleri silebilirsiniz.

Bu işlemler ile tüm takip edilenleri toplu bir şekilde silmek mümkün. Eğer silmek istemediğiniz kişiler var ise buna yönelik işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Instagram toplu takip bırakma adına hem Android hem de iOS için tüm işlemleri aktardık. Bu konu hakkında yaşadığınız sorunları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Engel yememek için nasıl bir yol izlemeliyiz toplu silerken.

    1. Merhaba, Instagram toplu takip bırakırken bunu saatlere ve günlere bölün. Birden tüm takipçilerinizi çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu