Sosyal Medya

Instagram Takipten Çıkarma Önerileri Nasıl Çalışacak?

Instagram, son dönemde yaptığı düzenlemeler ile adından sıkça söz ettirmeye başladı. Uygulama son olarak beğeni sayılarının gösterimi için bazı kararlar almış ve bu yönde düzenlemelere imza atmıştı. Tepki çeken beğeni sayılarını göstermeme kararının hemen sonrasında şimdi ise takip sistemi konusunda yeni bir düzenleme yapılacağı açıklandı. Bu kez Instagram takipten çıkarma öneri sistemi kullanıma girecek. Kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşması beklenen yeni güncellemenin takip sekmesini tamamen değiştirdiğini göreceğiz.

Instagram Takipten Çıkarma Önerileri ve Yeni Takip Sistemi

Öncelikle eski sistemden söz etmek gerekiyor. Kullananlar mutlaka bilecektir, profil kısmında takipçilerinizin ve takip ettiğiniz kişilerin gösterildiği bir menü var. Bu menüde kaç kişiyi takip ettiğiniz ve bu kişilerin kim olduğu ile ilgili bilgiler bulunuyor. Bunun dışın da takipçilerinizin sayısı ve takipçilerinizin kim olduğunu da yine bu kısımda görebiliyorsunuz.

Instagram takipten çıkarma önerileri güncellemesi sonrasında ise “Takip” sekmesi değişiyor. Yeni sistemde takip sekmesinin içerisinde “En az etkileşimde bulundukların” ve “Akışta en çok gösterilenler” menüsü yer alacak.

En Az Etkileşimde Bulundukların Sekmesi: Bu sekme içerisinde etkileşiminizin az olduğu ama yine de takip ettiğiniz kullanıcılar bulunuyor. Bu sekmede daha az mesaj attığınız, daha az beğeni yaptığınız ve çok daha az görüşme gerçekleştirdiğiniz hesaplar bulunacaktır. Yeni menü sayesinde takibi bırakmak istediğiniz hesapları daha iyi seçebilirsiniz.

Instagram Takipten Çıkarma Önerileri Nasıl Çalışacak?

Akışta En Çok Gösterilenler Sekmesi: Bu kısımda ise en çok etkileşim içerisine girdiğiniz kullanıcılar karşınıza çıkacaktır. Instagram hikaye paylaşımlarını en çok gördüğünüz kullanıcılar, paylaşımlarını en çok beğendiğiniz kullanıcılar ve en çok iletişime geçtiğiniz kullanıcılar görüntülenecektir. Yine bu kısımda kullanıcıların DM üzerinden iletişime geçtiği aktif kullanıcılar da bulunuyor olacak.

Instagram takipten çıkarma önerileri de bu iki sekme üzerinde işleyecek. Az etkileşimlerde bulunduğunuz kullanıcılar için size takipten çıkma önerileri sunulacak. Böylece sadece etkileşim içerisinde olduğunuz hesapları takip edecek ve aktifliğinizi arttırmış olacaksınız. Yeni sistem kullanıcılar tarafından nasıl karşılanır bilinmez ama görünen o ki şimdiden Instagram’ın yapı taşları değişmeye başladı. Son olarak yeni özelliğin ve menülerin tüm kullanıcılara ulaşmasının biraz zaman alacağını belirtelim.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu