Sosyal Medya

Instagram Sayfamı Nasıl Büyütürüm?

Dünyada popülaritesi en yüksek sosyal medya mecrası, hiç şüphesiz ki Instagram’dır. Bu denli yüksek rağbet gören Instagram, birçok kullanıcının da kendi bünyesinde sayfa açması ve bu sayfaları büyütmek şeklinde hayaller kurmasına vesile olur. Yüz binlerce takipçiye ulaşmak, büyük kitlelerin beğenisine paylaşımlar sunmak ve alanın en iyileri arasına girmek, aslında birçok kişinin bu sektördeki en büyük hedefleri arasındadır. Tabii ki de bu, imkansız bir şey olmamakla birlikte, uygulanacak doğru yöntemler ve yeteri kadar zaman ile mümkün hale gelir. İşte, Instagram sayfamı nasıl büyütürüm sorusunun cevabı…

Özgün Olun

Öncelikle, Instagram sayfanızı bir marka olarak düşünün ve bu markaya has içerikler üretmeye özen gösterin. Bir başka sayfadan kopyala / yapıştır olarak aldığınız paylaşımlar, sizin sayfanıza kesinlikle zarar verir. Çünkü Instagram kullanıcıları, ilgili paylaşımı bir başka sayfada görüp, bir süre sonra da sizin sayfanızda görürse, size karşı haklı bir önyargı sahibi olur. Ancak siz, çeşitli araştırmalar ile kaliteli ve özgün içerikler üretirseniz, takipçilerinizin gözünde her zaman bir numara olursunuz. Tabii bir başka kişinin de sizin gönderilerinizi kendi sayfasında paylaşacağını varsayarsak, “taklitler aslını yüceltir” diyebiliriz.

Hashtag Kullanın

Instagram Sayfamı Nasıl Büyütürüm?

Instagram etiket olarak da bilinen hashtaglar, paylaşmış olduğunuz video ve fotoğraf gönderilerinin altında mutlaka yer almalı. Paylaşmış olduğunuz gönderi ile uyumlu, doğru seçilmiş ve yeterli sayıda kullanılan Instagram hashtaglar, sayfanızı özellikle de istatistiksel açıdan ciddi anlamda yükseltir.

İstikrar ve Düzeni Sağlayın

Üretmiş olduğunuz kaliteli içerikler, birkaç defaya mahsus olmamak üzere, devamlı olarak üretilmeli ve paylaşılmalıdır. Yani demek istediğimiz, devamlı olarak özgün Instagram içeriği üretmeli, bu içerikleri düzenli olarak paylaşmalı ve sayfanızı daima aktif tutmalısınız. Yine unutulmaması gereken önemli bir nokta; hiçbir Instagram kullanıcısı, aktif olmayan bir sayfayı takip etmek istemez.

Düzenli Story Paylaşımı

Instagram’a sonradan eklenen ve herkesin severek kullanıp takip ettiği story paylaşımı, sizin sayfanızda da mutlaka bulunmalıdır. Gündelik olarak paylaşılan Instagram storyler, yine sizin sayfanıza özel, kaliteli, özgün ve beğenilir olmalıdır.

IG TV ve Reels Video Kullanımı

Instagram Sayfamı Nasıl Büyütürüm?

Instagram’a yeni eklenen bu iki özellik, Instagram hesabı büyütme yöntemleri arasında düzenli olarak kullanılması gereken kısımlardandır. Bu özelliklerden bahsedecek olursak;

IG TV: Instagram, akışta paylaşılan videoların en fazla 1 dakika süreye sahip olmasına izin verir. Instagram IG TV ise, tam 60 dakikalık video paylaşım avantajı ile kullanıcıların daha uzun süreli içerikler paylaşmasına olanak sağlar. Özellikle de belgesel ve dizi / film kesitleri tarzı paylaşım yapan sayfaların çok daha işine yarayacak olan bu özellik, Instagram hesabınızın hem daha aktif ve hem de daha fazla takipçiye sahip olmasını sağlayacaktır.

Reels Video: Instagramın son güncellemesi ile gelen bir diğer önemli özellik de Instagram Reels Video özelliğidir. Öyle ki bu özellikle beraber Instagram imleçlerinin yeri bile değişti. Eğer Instagram hesabınızda video içerikler paylaşıyorsanız, en fazla 30 saniye ile sınırlı olan videolarınızı mutlaka Instagram Reels kısmından paylaşmanızı öneririz. Bu sayede çok daha fazla kişiye erişebilir ve Instagram hesabınızı daha hızlı büyütebilirsiniz.

Reklam Verin

Instagram Sayfamı Nasıl Büyütürüm?

Instagram sayfanız her ne kadar kaliteli ve özgün olsa bile, daha fazla kişiye erişmesi açısından reklama ihtiyaç duyar. Büyük Instagram sayfalarına ve bu sektördeki fenomen kişilere reklam vererek, Instagram takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca, bizzat Instagram’ın kendisine de sponsorlu reklam çıkabilirsiniz.

Karşılıklı Reklam Yapın

Ücretli reklamların yanı sıra, anlaşmış olduğunuz Instagram sayfaları ile karşılıklı reklam çalışmaları da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, takipçi kitlesi sizinle eşit sayılabilecek Instagram sayfaları ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Böylelikle, Instagram takipçi arttırma işlemini ücretsiz bir şekilde yapmış olursunuz.

Çekilişlere Katılın

Son zamanlarda birçok Instagram sayfası, daha fazla takipçiye erişmek adına Instagram çekilişlerine katılmaktadır. Yine bu tip çekilişler de büyük Instagram sayfaları tarafından yapılmakta olup, çekilişi şartı olarak da sizin sayfanızın takip edilmesi gerekli olacaktır. Yine sizinle eşit sayılabilecek birkaç Instagram sayfası ile anlaşıp, kendi aranızda da Instagram çekilişleri düzenleyebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu