Sosyal Medya

Instagram Profiline WhatsApp Sohbet Linki Ekleme (Api.WhatsApp)

Instagram içerisindeki etkileşiminizi WhatsApp üzerinden de devam etmek istiyorsanız profilinize WhatsApp sohbet linki ekleyebilirsiniz. Bu link aracılığıyla kullanıcılar direkt olarak WhatsApp sohbet penceresine ulaşacaklardır. Normal şartlarda karşı tarafa numarayı iletmeniz ve ardından karşı tarafında numarayı rehberine eklemesi gerekmektedir. Fakat sohbet linki bu arada geçen işlemi tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Bu durum özellikle Instagram üzerinden e-ticaret ile uğraşanları ilgilendirmektedir. İnsanlar bir ürünü satın almadan önce genellikle merak ettiği detaylar olur. Bu merak edilen detaylar satıcıya iletilir. Satıcıdan gelen cevabın süresi ise ürün satışının potansiyelini etkiler. Çünkü kullanıcılar en hızlı yanıt aldığı yerden alışveriş yapmayı daha çok server. Bunu sağlamak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en etkilisi Instagram profiline WhatsApp sohbet linki eklemektir.

Instagram’a WhatsApp Sohbet Linki Oluşturma ve Ekleme

WhatsApp sohbet linki için ilk adım api.whatsapp URL’si oluşturmaktadır. Bunu için çeşitli araçlar olduğu gibi kendinizde manuel olarak oluşturabilirsiniz. Hatta bu sohbet linkine tıklandığında bir karşılama mesajı bile gösterebilirsiniz. İlk olarak WhatsApp sohbet linkini oluşturalım:

  1. Yöntem:

https://api.whatsapp.com/send?phone=0536******* Buradaki 0536 ile başlayan numaradan itibaren kendini numaranızı yazın.

  1. Yöntem:

https://wa.me/0536******* Yukarıdaki linkte uyguladığımız işlemi aynı şekilde burada da sağlayabiliriz.

Sohbet linkini oluşturduktan sonra sıra geldi bu linki profil ekranına yerleştirmeye…

Profile WhatsApp Sohbet Linki Ekleme

  • Instagram uygulamasına giriş yapın ve profil ekranınıza ulaşın. Profil ekranı içerisinden “Profili Düzenle” butonuna dokunun.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden “İnternet Sitesi” kısmına dokunun. Burada yer alan bilgileri temizleyip WhatsApp sohbet linkini yapıştırın.
  • Sohbet linki son kez kontrol edildikten sonra sağ üstte yer alan “Bitti” butonuna dokunun.

Hazır Mesajlı Instagram WhatsApp Sohbet Linki Oluşturma

Oluşturduğunuz bu WhatsApp linkine tıklandığında bir karşıma mesajı gösterebilirsiniz. Bu eminim daha önce karşınıza çıkmıştır. Biraz anımsatmak gerekirse; “Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler, size nasıl yardımcı olabiliriz” gibi metinleri sıklıkla görmekteyiz.

Bunu sizde sağlamak istiyorsanız, ilk başlıkta yer alan link yerine altta paylaştığımız sohbet linkini kullanmanız gerekmektedir.

https://wa.me/0536*******/?text=hazır%20mesaj%20buraya%20yazılacak

WhatsApp Sohbet Ekranı

Yukarıdaki URL’nin sonunda yer alan “?text=” den sonrası hazır mesajın yazılacağı alandır. Buraya dilediğiniz hazır mesajı ekleyebilirsiniz. Hazır mesajı oluştururken cümle arası boşluk için “%20” kodunu kullanabilirsiniz.

Instagram profil WhatsApp link ekleme işlemini size iki farklı yöntemle aktardık. Eğer ürün satış sayfanız varsa 2. Başlığımızdaki yöntem sizin için daha mantıklı olacaktır. Şu an günümüzde birçok firma bu yönde kullanım sağlamaktadır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu