Sosyal Medya

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi Instagram hesabını gizlemek ister. Fakat bunu nasıl yapacağını bilmediği için arama motorlarında Instagram profil gizleme nasıl yapılır, Instagram hesap gizleme gibi cümleleri aratır. Eğer sizde bu şekilde bizim sitemizi bulduysanız birazdan sizlere Instagram profil gizleme nasıl yapılır resimli olarak onu anlatacağız.

Sosyal medya araçlarının başında gelen uygulamalardan bir tanesi olan Instagram üzerinden siz de kişisel bir hesap açabilirsiniz. Açtığınız Instagram hesabı ile arkadaşlarınızı ekleyebilir, yeni arkadaşlar edinebilir, fotoğraf veya video paylaşabilir ve başkalarının paylaşımlarını takip edebilirsiniz. Eğer Instagram üzerinde yaptığınız aktivitelerin tanımadığınız kişiler tarafından görülmesini istemiyorsanız Instagram profil gizleme işlemi yapmalısınız.

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Profilinizi gizledikten sonra tanımadığınız kişiler veya Instagram hesabınızda ekli olmayan kişiler sizin paylaştığınız fotoğrafları ve videoları göremediği gibi aynı zamanda takipçilerinizi ve sizin takip ettiklerinizi de göremezler. Karşılarına sadece profil isminiz, profil fotoğrafınız, takipçilerinizin ve takip ettiklerinizin sayısı çıkacaktır.

Instagram profil gizleme yapmazsanız, sizi takip etmek isteyen kişiler doğrudan sizin sayfanıza geldiğinde paylaşımlarınızı, takip ettiklerinizi ve takipçilerinizi görebilir. Ayrıca sizin profilinizde bulunan “Takip Et” butonuna tıkladığında, o kişi sizi doğrudan takip etmeye başlayacaktır.

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Fakat profiliniz gizli ise “Takip Et” butonuna tıkladıktan sonra size, Instagram üzerinden bir bildirim gelecektir ve o kişinin sizi takip etmenize onay vermeniz gerekecektir. Bu gibi durumlardan dolayı Instagram profil gizleme birçok konuda sizin yararınıza olacaktır.

Şimdi sizlere Instagram profil gizleme nasıl yapılır onu anlatalım. Aşağıdaki yönergeleri takip ettiğinizde Instagram profiliniz gizli olacaktır ve sizin onay vermeniz durumda diğer kişilere profiliniz açılacaktır.

Instagram Profil Gizleme

Bilmeniz gereken önemli bir not geçelim. Akıllı telefonunuz üzerinden Instagram uygulamasını kullanarak Instagram profil gizleme işlemini yapmak çok daha kolaydır ve birkaç adımda gerçekleştirilebilir. Bu yüzden size tavsiyemiz, internet tarayıcısı üzerinden profil gizleme işlemi yapmak yerine mobil cihazınızdan Instagram uygulaması kullanarak profil gizleme işlemi yapmaktır.

İlk olarak mobil cihazınızdan Instagram uygulamasını açın.

Instagram uygulamasını açtıktan sonra en sağda, profil fotoğrafınızın bulunduğu sekme olan profil sekmesine tıklayın ve profilinize gelin. Profilinizin olduğu sekmeye geldikten sonra sağ en üst tarafta bulunan alt alta üç çizgi simgesine tıklayın.

Instagram Profil Gizleme

Alt alta üç çizgiye tıkladıktan sonra seçenekler menüsüne gelmiş oldunuz. Burada karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Bunlar arasında Ayarlar seçeneğine tıklayın. Ardından Gizlilik kısmına giriş sağlayın.

Instagram Profil Gizleme

Gizlilik sayfası üzerinden direkt “Gizli Hesap” bölümünü göreceksiniz. Sağa ve sola doğru çekilebilen bir ayar kısmı karşınıza çıkacaktır. Bu kısımda yapmanız gereken işlem ayar kısmının üzerine bir kez tıklamanızdır.

Bu sayede “Gizli Hesap” bölümünün sağında bulunan bölme griden mavi rengine dönecek ve Instagram profil gizleme yapmış olacaksınız.

Not: Yukarıda bahsettiğimiz yönergeler iPhone cihazlar içindir. Android cihazlarda Instagram profil gizleme işlemi yapmak için yukarıda söylenen aşamalarda tek bir fark bulunmaktadır. Bu da Instagram profilinize geldikten sonra “Profili Düzenle” butonunun yanında bulunan ayar butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

5 Yorum

  1. Bazılarının profile giriyorsun hesap kapalı ama takip ede basıp sayfayı yeniledikten sonra takip ediyo bunu kendi kullanıcı hesabıma yapamaz mıyım?

    1. Merhaba, Instagram Uygulamasını Kullandığınız Akıllı Telefonun Markasını Öğrenebilir miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu