Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Kullanıcısı Ne Demek? Instagram Kullanıcısı Ne Anlama Geliyor?

Instagram Kullanıcısı Ne Demek? Instagram Kullanıcısı Ne Anlama Geliyor?

Instagram Kullanıcısı Ne Demek? Instagram Kullanıcısı Ne Anlama Geliyor?

Instagram, ücretsiz bir şekilde kullanılabilen, fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. 2012 yılında sadece 30 milyon kullanıcısı bulunan Instagram, Facebook’a satılmasının da büyük etkisiyle günümüzde tam 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Büyük bir kitleden oluşan bu sosyal medya ailesinde, birden fazla farklı tanımla her geçen gün karşılaşmaktayız. Bu farklı tanımların ne anlama geldiğini bilerek, öğrenerek olası yanlış anlaşılmaların önüne geçebiliriz.

Bununla beraber, şüphesiz ki, bu büyük gelişmenin sebeplerinden biri de getirdiği yenilikler olan Instagram, 2015 yılında uygulamaya gömülü bir mesajlaşma sistemini kullanıcılara sundu. Kullanıcıların diğer Instagram hesaplarına mesaj atabilmesine ve kullanıcının kendi hesabı üzerinden mesaj alabilmesine olanak sağlayan bu özellik geldikten sonra hesapların mesaj kutularında zaman zaman Instagram kullanıcısı adlı hesaplar gözükmeye başlandı. Bu olaydan sonra “Instagram kullanıcısı ne demek?” “Instagram kullanıcısının anlamı ne?” gibi sorular aranmaya başlandı.

Kişiler bu uyarılar karşısında kullanıcı tarafından engellendiğini düşünüyor. Ancak gerçekler pek, böyle değil. İşte bu yazımızda bu sorulara cevap verip Instagram kullanıcısının ne anlama geldiğini öğreneceğiz.

Instagram Kullanıcısı Ne Demektir?

Instagram hesabı olan kişilere Instagram kullanıcısı denilmesinin dışında bu tanımın başka bir manası daha bulunmaktadır. Ters mantıkla anlamlandırabileceğimiz bu mana:

Instagram kullanıcısı, en genel tabiriyle o hesabın artık Instagram veri tabanında yer almaması yüzünden karşımıza çıkmaktadır. Bu olaya sebep olan ve Instagram kullanıcısı adlı hesabı karşımıza çıkartan sebepler şunlardır;

  • Instagram hesap sahibinin kullanıcı adını değişmiş olması,
  • Instagram hesap sahibinin hesabını geçici olarak dondurması,
  • Instagram hesap sahibinin hesabını komple kapatmış olması,
  • Hesabın Instagram tarafından incelenip kapatılmış olması,
  • Hesabın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi.

Eğer ki daha önceden direkt mesaj yoluyla konuştuğumuz bir Instagram hesabının yerine Instagram kullanıcısı yazıyorsa, bu eylemlerden birini/birkaçını gerçekleştirmiştir. Bu hesabı görüntülemeye çalışırsanız karşınıza beyaz bir sayfa çıkacak ve herhangi bir işlem yapamayacaksınız.

Beni Mi Engelledi?

Takip ettiğimiz birinin hesabında Instagram kullanıcısı profilini gördüğümüzde engellenmiş olma ihtimalimiz akıllara gelir ancak durum öyle değildir.

Instagram kullanıcısı yazan bir hesabın sizi engellemiş olma olasılığı yok. Zira engellendiğiniz bir hesabın kullanıcı adı gözükmeye devam edecek, sadece gönderilerini vs. göremeyeceksinizdir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here