Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Kullanıcısı Ne Demek? Instagram Kullanıcısı Ne Anlama Geliyor?

Instagram Kullanıcısı Ne Demek? Instagram Kullanıcısı Ne Anlama Geliyor?

Instagram Kullanıcısı Ne Demek? Instagram Kullanıcısı Ne Anlama Geliyor?

Instagram, ücretsiz bir şekilde kullanılabilen, fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. 2012 yılında sadece 30 milyon kullanıcısı bulunan Instagram, Facebook’a satılmasının da büyük etkisiyle günümüzde tam 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Büyük bir kitleden oluşan bu sosyal medya ailesinde, birden fazla farklı tanımla her geçen gün karşılaşmaktayız. Bu farklı tanımların ne anlama geldiğini bilerek, öğrenerek olası yanlış anlaşılmaların önüne geçebiliriz.

Bununla beraber, şüphesiz ki, bu büyük gelişmenin sebeplerinden biri de getirdiği yenilikler olan Instagram, 2015 yılında uygulamaya gömülü bir mesajlaşma sistemini kullanıcılara sundu. Kullanıcıların diğer Instagram hesaplarına mesaj atabilmesine ve kullanıcının kendi hesabı üzerinden mesaj alabilmesine olanak sağlayan bu özellik geldikten sonra hesapların mesaj kutularında zaman zaman Instagram kullanıcısı adlı hesaplar gözükmeye başlandı. Bu olaydan sonra “Instagram kullanıcısı ne demek?” “Instagram kullanıcısının anlamı ne?” gibi sorular aranmaya başlandı.

Kişiler bu uyarılar karşısında kullanıcı tarafından engellendiğini düşünüyor. Ancak gerçekler pek, böyle değil. İşte bu yazımızda bu sorulara cevap verip Instagram kullanıcısının ne anlama geldiğini öğreneceğiz.

Instagram Kullanıcısı Ne Demektir?

Instagram hesabı olan kişilere Instagram kullanıcısı denilmesinin dışında bu tanımın başka bir manası daha bulunmaktadır. Ters mantıkla anlamlandırabileceğimiz bu mana:

Instagram kullanıcısı, en genel tabiriyle o hesabın artık Instagram veri tabanında yer almaması yüzünden karşımıza çıkmaktadır. Bu olaya sebep olan ve Instagram kullanıcısı adlı hesabı karşımıza çıkartan sebepler şunlardır;

  • Instagram hesap sahibinin kullanıcı adını değişmiş olması,
  • Instagram hesap sahibinin hesabını geçici olarak dondurması,
  • Instagram hesap sahibinin hesabını komple kapatmış olması,
  • Hesabın Instagram tarafından incelenip kapatılmış olması,
  • Hesabın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi.

Eğer ki daha önceden direkt mesaj yoluyla konuştuğumuz bir Instagram hesabının yerine Instagram kullanıcısı yazıyorsa, bu eylemlerden birini/birkaçını gerçekleştirmiştir. Bu hesabı görüntülemeye çalışırsanız karşınıza beyaz bir sayfa çıkacak ve herhangi bir işlem yapamayacaksınız.

Beni Mi Engelledi?

Takip ettiğimiz birinin hesabında Instagram kullanıcısı profilini gördüğümüzde engellenmiş olma ihtimalimiz akıllara gelir ancak durum öyle değildir.

Instagram kullanıcısı yazan bir hesabın sizi engellemiş olma olasılığı yok. Zira engellendiğiniz bir hesabın kullanıcı adı gözükmeye devam edecek, sadece gönderilerini vs. göremeyeceksinizdir.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Ayrıca Instagram kullanıcısı yazması dışında diyelim ki kişi engelledi beni ortak arkadaşlarımızın takip ve takipçilerinden ben bu kişiyi görebilir miyim?

  2. Merhabalar benim bayan arkadaşımın da açıklamanız da belirttiğiniz üzere ınstagram sohbetlerde yazışmalar silinmiş sohbet mesajları ve resimler yok sohbetler kısmında üst tarafta adı yazıyor profil resmi olan yerin altında ınstagram kullanıcısı yazmaya başlamış profili gör diyorum açılan sayfada henüz gönderi yok yazıyor profil resmi yok sonra ortak arkadaşlarımızın ismi yazıyor profil resmi altında ama ortak arkadaşlarda da çıkmıyor bu nedendir bilgi verebilir misiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin