Güncel Haberler
Anasayfa » Sosyal Medya » Instagram İşlem Engellendi Sorunu İçin Çözüm Yolları

Instagram İşlem Engellendi Sorunu İçin Çözüm Yolları

Instagram İşlem Engellendi Sorunu İçin Çözüm Yolları

Dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram uygulamasında, yaygın olarak yaşanan sıkıntılardan biri Instagram işlem engellendi sorunudur. Bu sorun çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak sorunu oluşturan temel etken kısa sürede yapılan işlem yoğunluğu olmaktadır.

Örnek verecek olursak, kısa sürede çok fazla gönderi paylaşmak, çok fazla takip isteğinde bulunmak, bir içeriği farklı başlıklarda birden fazla kez paylaşmak, çok sayıda beğenide bulunmak gibi işlemler Instagram işlem engellendi sorununu ortaya çıkartmaktadır.

Kısa zamandaki işlem yoğunluğunun bu gibi bir sorunu ortaya çıkarmasının sebebi ise Instagram uygulamasının robot hesaplara ve hesap ele geçirilme durumlarına karşı aldığı önemlerden kaynaklanmaktadır. Instagram uygulamasının güvenlik sistemi, kısa sürede çok yoğun aktivitelerde bulunan hesapları otomatik olarak tespit ederek ‘’Şüpheli’’ konumuna geçirmektedir.

Kullanıcıların bu gibi durumlarda uygulayabileceği birtakım çözüm yolları bulunmaktadır. Siz de aşağıdaki işlemleri yerine getirerek Instagram işlem engellendi sorununu çözebilirsiniz:

  • Diğer sosyal medya hesaplarınızı Instagram uygulamasına bağlayın.
  • Kısa süre içerisinde çok fazla paylaşım, beğeni ve takip isteğinde bulunmayın.
  • Instagram ‘’İşlem Engellendi’’ hatası verdiği zaman ‘’Sorun bildir’’ seçeneğine dokunun.
  • Sorun ortaya çıktıktan sonra kullandığınız internet bağlantısını değiştirin. (Wi-Fi veya hücresel veri)
  • Instagram hesabınıza erişim yetkisi verdiğiniz uygulamaların erişim iznini iptal edin.
  • Hesabınızı mümkün olduğunca tek cihaz üzerinden kullanmaya çalışın.

Bu işlemleri yerine getirmeniz hem hesap güvenliğinizi sağlayacak hem de Instagram işlem engellendi sorununun tekrarlanmasını engelleyecektir.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*