Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme – Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme düşünceniz var ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Instagram hesap silme işlemleri sanıldığı kadar zor değil, gerekli işlem aşamaları doğru bir şekilde takip edildiği sürece kullanmakta olduğunuz Instagram hesabını kalıcı olarak silebilirsiniz.

Sosyal ağ kullanıcıları zamanla çeşitli sorunlardan veya nedenlerden dolayı bazı hesaplarını kalıcı olarak silmek istiyor. Durum böyle olunca hesap silme nasıl yapılır?, hesabımı silmek istiyorum veya hesabımı kapatmak istiyorum tarzı sorular ortaya çıkıyor.

Bu yazımızda ise popüler sosyal ağ olan Instagram için bu soruların yanıtlarını vereceğiz. Instagram hesap silme işlemlerini görsel anlatım ile daha anlaşılır bir şekilde sizlere aktarmaya çalışalım.

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme - Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemin kalıcı hesap silme işlemi olduğunu hatırlatmak isteriz. Eğer bu konuda kararınız kesin ise aşağıdaki işlem aşamalarını takip edin.

Instagram Hesap Silme - Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İlk aşama olarak bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Yukarıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda direkt olarak Instagram hesap silme sayfası karşınıza çıkacaktır. Fakat Instagram hesabınıza giriş yapmadıysanız hesabınıza giriş yapmak için seçenekler olacaktır.

Instagram Hesap Silme - Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme sayfasına ulaştıktan sonra yukarıdaki görselde görüldüğü gibi ‘’Hesabını neden siliyorsun?’’ Sorusuyla karşılaşacaksınız. Bu soruların içerisinden kendinize uygun olanı seçin. Biz bu sorular içerisinden ‘’Başka bir şey’’ olarak seçim yaptık.

Instagram Hesap Silme - Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Ardından ‘’Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir’’ bölümüne kullandığınız Instagram hesabının şifresini yazın. Tüm bu işlemlerden sonra ‘’Hesabımı kalıcı olarak sil’’ butonuna tıklayın.

Gelen onay butonlarına da tıkladıktan sonra Instagram hesap silme işlemi başarıyla sonuçlandırmış olursunuz. Yukarıdaki işlemler bilgisayar üzerinden hesap silme işlemleridir. Mobil kullanıcılarındaki işlem adımları da aynıdır.

Instagram Hesabını Silmek mi? Dondurmak mı?

Instagram Hesap Silme - Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kalıcı Instagram hesabı silme metodunun yanı sıra hesap dondurma işlemi de sıklıkla tercih ediliyor. Bunun en büyük nedeni, ileride tekrardan hesabı aktif bir şekilde kullanabilmektir. Eğer hesabınızı ileride kullanmayı düşünüyorsanız dondurabilirsiniz.

Bu durumda takipçileriniz veya sizi Instagram üzerinde aratan kişiler herhangi bir hesabın var olmadığını göreceklerdir. Yani hesabınızı silmiş gibi olacaksınız. Tek fark, ilerleyen günlerde hesabı aktif hale getirebiliyor olmanızdır.

Kalıcı Instagram hesabı silmek ise geri dönüşü olmayan bir yoldur. Bu nedenle kararınızı düşünerek vermenizi tavsiye ediyoruz. Eğer bir süredir bu durum adına düşünüyor ve kararınızı verdiyseniz gerekli yolu takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilir, ilerleyen günlerde geri dönüşü olmayan yolu tercih edebilirsiniz.

Kullanıcı Adınız ile Instagram Hesabı Açılmayacak

Instagram Hesap Silme - Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram kalıcı hesap silme işleminden önce bilmeniz gerekenler arasında bir daha aynı kullanıcı adı ile hesap açamayacağınız da yer alıyor. Sildiğiniz hesapta kullanmakta olduğunuz kullanıcı adı yani link olarak gözüken isim, ne yazık ki hesabınızla birlikte kullanım dışı kalmış olacak.

Özellikle internetteki varlığınızı belirli bir kullanıcı adına yönelik kurduysanız kullanıcı adınızı Instagram için kaybetmeniz elbette kötü olacaktır. Özellikle Twitter, Facebook ve LinkedIn gibi platformlarda aynı ismi kullanıyorsanız kalıcı hesap silme işlemini tekrardan düşünebilirsiniz. Her zaman için benzeri bir kullanıcı adına sahip olmanız da elbette mümkün. Ayrıca diğer platformlardaki kullanıcı adınızı da değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

2 Yorum

  1. Ya lütfen yardım edin, instagram hesabını kapatmak istiyorum ama her yolu denedim hesabıma giriş bile yapılmıyor daha sonra deneyin diyor başka bi hesabı kapatmaya çalıştım oldu. Ama benim hesabıma daha sonra deneyin diyor bi bilgisi olan varsa yazabilir mi acil

    1. Merhaba, sanırım silmek istediğiniz hesap kilitlendi veya giriş yapmakta sorun yaşıyorsunuz. Sorunla ilgili olarak daha detaylı bilgi iletirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu