Anasayfa » Sosyal Medya » Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım

Instagram kullanıcıları için bugün silinen hesapları geri alma yöntemlerini aktaracağız. Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim nasıl geri alırım?, Instagram hesabım kapandı nasıl açabilirim? Gibi sorularınızın yanıtlarını bu içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

Birçoğumuzun vazgeçilmezleri arasında olan Instagram ile birçok anımızı, özel günlerimizi ve gerçek hayatta yaşadığımız güzel anıları bu platformda yakın çevremiz ile paylaşmaktayız. Sosyal medya platformları arasında en pöpüler sosyal ağlardan birisidir Instagram.

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım

Bu kadar popüler olan Instagram ile bazen yollarımızı ayırmamız gerekebiliyor. Kişisel bazı sebeplere dayanarak gerçekleşen Instagram hesap silme veya hesap dondurma işlemi bizde pişmanlık veya tekrar Instagram hesabımıza ulaşma isteğini ortaya çıkarabiliyor.

Instagram hesabını geri almak isteyen kullanıcılar için gerekli işlem aşamalarını resimli anlatım ile sizlere aktaracağız. Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru yaparak silinen veya kapatılan Instagram hesabınıza tekrar ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım

Instagram kullanıcıları için bu konuda kolaylık sağlayacak bir yöntem sunmaktadır. Bu yöntemi ayrıntılı olarak inceleyelim. Öncelikle buradan Instagram yardım merkezine ulaşın.

Giriş yaptığınız yardım merkezindeki ‘’Instagram Hesabım Donduruldu’’ başlıklı konuda hesabınızı geri alma yöntemleri hakkında birkaç bilgiye ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım

Instagram hesabım donduruldu konusunun içerisinde bir form bulunmaktadır. Buradaki formu eksiksiz ve doğru olarak doldurun.

Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? : Evet veya Hayır seçeneğini seçin.

Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız : Gerçek Ad ve Soyadınızı istemektedir.

Instagram Kullanıcı Adınız : Geri almak istediğiniz Instagram hesabınızın kullanıcı adını yazın.

E-posta adresiniz : Instagram hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini girin.

Hangi ülkeden yazıyorsunuz? : Bulunduğunuz ülkeyi yazın.

Tüm istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra ‘’Gönder’’ Butonuna tıklayın.

Instagram Hesabınızı Geri Almak İçin Son Aşama

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım

Yukarıda belirttiğimiz işlemlerin ardından Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresine Instagram ekibi tarafından hesabınızı geri almaya yönelik bir mail gönderilecektir.

Bu mailin içeriğinde ise sizin olduğunuzu kanıtlamak ve doğrulamak adına mailde yazılı olan sayıları herhangi bir boş kağıda yazıp ardından o yazılan kağıt ile sizin yüzünüz çıkacak şekilde aynı karede fotoğraf çekmenizdir.

Çekilen bu fotoğrafı gelen maile cevap olarak tekrar gönderim sağlayın. Bu işlemde dikkat etmeniz gereken ise boş kağıda yazdıklarınız ve sizin yüzünüzün tam olarak belirgin olmasıdır.

Tüm işlemlerden sonra Instagram ekibi tarafından hesap geri alma talebiniz incelenerek sizlere geri dönüş sağlanır. Bu süre Instagram’a bağlı olmaktadır. Net bir süre veya zaman belirtmek doğru olmayacaktır. Eğer hesabınızın tekrar açılması uygun görülürse gerekli işlemler için Instagram tarafından sizlere mail yoluyla ulaşım sağlanır.

Yazar Mehmet Karaman

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

9 yorum

  1. Hesabı geri getirmeye çalışıyorum ama kullanıcı adını kabul etmiyor! lütfen yardımcı olur musunuz? 🙁

  2. Eski instagram hesabımı açamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz yeni açtım aynı e-postamla ama eski sildiğim instagram hesabımı istiyorum

  3. Merhaba, Yukarıdaki İşlem Adımlarını Uyguladınız mı? Hangi Aşamada Problem Yaşıyorsunuz?

  4. Hesabımı yanlışlıkla sildim nasıl geri alırım lütfen yardımcı olun sürekli yanlış kullanıcı adı diyor

  5. Merhaba, benim hesabım 24 saat önce herhangi bir uyarı gelmeden yanı mailime şikayet edildiniz maili iletilmeden kapatıldı. Birden bire yok oldu sanki hiç var olmamış gibi. Telefonum, e-postam, facebook adresim her şeyim bağlıydı hangi yolla giriş yapmayı denesem bu bilgiye ait kullanıcı bulunamadı hatası alıyorum. Böyle bir şey nasıl mümkün olur. Dondurulmadı, ya da spam şikayetlerinden kapatılmadı. Direkt hesabım yok oldu defalarca mail attım lakin yardımcı olunmadı. Hesabım daha önce hiç var olmamış gibi göründüğü için ise ‘daha fazla yardım al’ seçeneklerini de göremiyorum. Bu konu dahilinde ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olunuz.

  6. Merhabalar, Ne zaman geri gelecek hesabım? Teşekkürler

  7. Hesabımı sildim aynı isimle yeni açtım eskisini nasıl alabilirim geri

  8. Denileni yaptım A4 kağıdına yazdım gelen kodu ve fotoğraf çekinip attım henüz mail gelmedi gelecek midir ve bu süre ne kadardır.

  9. Instagram hesabım silindi 6 haneli kod istiyor ne yapmam gerek

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*