Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Gönderdiğimiz Takip İsteklerini Nasıl Görebiliriz?

Instagram’da Gönderdiğimiz Takip İsteklerini Nasıl Görebiliriz?

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Görme

Teknolojik gelişmeler neredeyse hayatın her alanında kendini göstermeye başladı. Bu sayede sosyal medya uygulamaları da insan hayatının merkezinde kendine yer buldu. Hayatımızın merkezine koyduğumuz Instagram’da kişilere gönderdiğiniz ya da kişilerden aldığınız takip istekleri geçmişe nazaran daha önemli hale geldi. Takip isteklerinin bu kadar önemli olmasında belirleyici etken gönderilen isteğin ardından kabul edilme içgüdüsünün ortaya çıkması olsa gerek. Durum her ne kadar böyle olsa da gönderdiğiniz isteğe uzun zaman boyunca yanıt gelmediyse muhtemelen takip isteği kabul edilmemiş ya da fark edilmemiştir. Yanıtlanmayan takip isteklerini nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında bilginiz yoksa bu yayınımızda anlatılanları teker teker uygulayarak eski tarihli takip isteklerine ulaşabilirsiniz.

Instagram Eski Takip İstekleri Nasıl Görülür?

Hiçbir kullanıcı kolay kolay geçmişte gizli hesaplara gönderdiği takip isteklerini hatırlamaz. Hâl böyle olunca gönderilen istekleri kabul edilmese de öylece durur. Ta ki bu süre istek gönderdiğiniz kişinin önerilerde karşınıza çıkmasına kadar. İsteğin rastgele olarak karşınıza çıkmasını beklemek istemiyorsanız burada belirteceğimiz adımlarla eski takip isteklerini kontrol edebilirsiniz.

Instagram Uygulamasından Eski Takip İsteklerini Görme

 • Instagram akış sayfasının sağ alt köşesinde bulunan profil resmine tıklayın.
 • Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” simgesine dokunun.
 • İçerisinde “Ayarlar” bölümün de bulunduğu bir pencere açılacaktır. Buradan “Ayarlar” sekmesine girin.
  Tüm ayarların bulunduğu pencereye ulaştığınızda artık burada “Güvenlik” sekmesine girebilirsiniz.
 • Instagram’da tüm hareketlerinizin kaydedildiği “Verilerine Eriş” butonuna tıklayın.

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Görme

 • Hesap Verileri” başlıklı sayfada ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda “Bağlantılar” başlığını bulun.
 • Bağlantılar kategorisinde “Mevcut Takip İstekleri” seçeneğini görüntüleyeceksiniz. Burada “Tümünü Gör” butonuna basmak eski takip isteklerini görmek için yeterli olacaktır.

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Görme

Bu listede yer alan kullanıcılara gönderdiğiniz takip isteklerini tek tek profillere girerek iptal edebilirsiniz.

Instagram Eski Takip İsteklerini Bilgisayardan Görme

 • Instagram adresine giderek kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.
 • İşleme devam etmek için öncelikle sağ üst köşede bulunan profil resmine tıklayarak açılır menüden “Ayarlar” kısmına ulaşın.
 • Bu ekranda sol tarafta bulunan seçenekler arasından “Gizlilik ve Güvenlik” kategorisine tıklayın.

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Görme

 • Ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda “Hesap Verileri” başlığının altında “Hesap Verilerini Görüntüle” butonunu göreceksiniz. Butona tıklayın ve hesap verilerinin bulunduğu sayfaya gidin.
 • Tekrardan ekranı aşağıya doğru kaydırın ve bağlantıların altında bulunan “Mevcut Takip İstekleri” başlıklı “Tümünü Gör” butonuna tıklayın.

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Görme

Instagram uygulamasında olduğu gibi burada da daha öncesinde takip isteği gönderdiğiniz hangi hesapların takip isteğinizi cevapsız bıraktığını görebileceksiniz.

Instagram Eski Takip İstekleri Nasıl İptal Edilir?

Instagram’da geçmiş zaman dilimi içerisinde gönderdiğiniz ancak henüz kabul edilmeyen takip isteklerini bir önceki başlıkta anlatılan adımları yerine getirerek bulabilirsiniz. Her ne kadar kullanıcı adı liste olarak size sunuluyor olsa da takip isteklerini ortadan kaldırmak için tek tek kullanıcı adıyla arama yapmanız gerekiyor. Kişiyi arama yaparak bulduğunuzda hemen profil resminin altında görülen “İstek Gönderildi” butonuna tıklayarak takip isteği iptal edebilirisiniz.

Bu yazımızda Instagram Eski Takip İstekleri Nasıl Görülür sorusunun cevabını yanıtladık. Takıldığınız veya yardımcı olmamızı istediğiniz konuları yorum kısmında belirterek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Toplu Takip Bırakma

İlginizi Çekebilir: Instagram Engelleyenleri Görme

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin