Sosyal Medya

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

İnsanlar; gezdiği yerleri, yaptığı işleri, yediği yemekleri birbirine göstermek için ya da bunlardan tamamen bağımsız bir şekilde sadece eğlence için fotoğraf paylaşırlar. Tabi durum böyle olunca, paylaştığımız fotoğrafların olabildiğince güzel olması ve aldığımız beğeniler bizler için önemli hal alıyor.

Doğal olarak her fotoğrafta güzel olmak oldukça zor, bunların arasında çok içimize sinmeyen ama paylaştığımız ve çok beğeni almadığı için o fotoğrafı kaldırmak istediğimiz zamanlar olabiliyor.

Kaldırmış olduğumuz fotoğrafların cihazımızdan da silinmiş olması canımızı sıkabilir. Bu yüzden sizlere kolaylık olması adına adım adım Instagram fotoğraf gizleme nasıl yapılır? sorusunu cevaplandıracağız.

Instagram Fotoğraf Gizleme

1-) Instagram’da Fotoğraf Gizlemek İçin Yapacağınız İlk Adım

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

İlk yapmanız gereken profilinize girmek ve gizlemek istediğiniz fotoğrafın sayfasında bulunmanız gerekmektedir. Bu noktada ne kadar fotoğraf gizlemek istediğiniz tamamen size kalmış bir durum. İster profilinizdeki bir fotoğrafı gizleyebilirsiniz, isterseniz de birden fazla fotoğrafı gizleyebilirsiniz.

2-) Instagram’da Fotoğraf Gizleme İşleminin İkinci Adımı

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

İlk adımdan sonra fotoğrafın sağ üst tarafında bulunan “Üç Noktaya” tıklamalısınız. Daha sonra ise burada bulunan “Arşivle” sekmesine tıklamanız gerekmekte.

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Bu adımları uyguladıktan sonra, fotoğrafınız kalıcı olarak silinmeyecek; sadece profilinizde bundan sonra siz isteyene kadar görünmeyecektir.

3-) Instagram’da Fotoğraf Gizleme İşleminde Geldik Son Adıma

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Fotoğraf, yukarıda göstermiş olduğumuz görsel gibi artık yok oldu. Bu fotoğrafa dilerseniz yine ulaşabileceksiniz.

Instagram’da fotoğraf gizleme konusu sizin için tamamlanmış oluyor ve arşivlediğinize eminsiniz. Bu noktadan sonra arşivlediğim fotoğrafıma nasıl ulaşırım sorusu aklınıza gelebilir. Bunun için ise yine aynı şekilde, gizlediğinizdeki gibi adımları uygulayıp fotoğrafınızı görünür yapabilirsiniz.

Bu aşamada dikkat edeceğiniz nokta ise “Hikaye Arşivi” ve “Gönderi Arşivi” seçeneklerinden “Gönderi Arşivi”ni seçmeniz gerekiyor.

Instagram Hikayelerinde Fotoğraf Gizleme

Hikayenizi istemediğiniz kişilere gizlemek için ise ilk olarak profilinize gitmeli, sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” işaretine tıklamalı, buradan “Ayarlar” sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra ise açılan gizlilik sayfasından “Hikaye” başlığını göreceksiniz. Buraya girerek “Hikayeyi Gizle” kısmından dilediğiniz kişilere hikayenizi gizleyebilirsiniz.

Aşamaları, adım adım uygulayarak Instagram fotoğraf gizleme nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulmuş ve sorununuzu çözmüş olacaksınız.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu