Sosyal Medya

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözüm Yolları

Son zamanların en yüksek kullanıcı oranına sahip sosyal medya uygulaması Instagram zaman zaman karmaşık hatalar verebiliyor. Her birimiz için gerek ticari, gerek manevi farklı değerleri olan Instagram hesaplarını kaybetme riski ile karşı karşıya kalınca, ister istemez bir telaş haline geçiyoruz.

Anı defteri olarak kullandığımız ya da merakla sevdiklerimizi gördüğümüz, eleştirdiğimiz, beğendiğimiz sevgili platformumuz Instagram, durduruldu hatası veriyorsa sorunun çözüm yollarını aramanın zamanı gelmiş demektir.

Instagram durduruldu hatası, çözümü oldukça basit telefon hatalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıda sizler için sıraladığımız çözümleri yerine getirerek, uygulamayı ilk günkü performansı ve işlevselliği ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tavsiyelere geçmeden evvel, bir hatırlatma: verilen tüm örnekler, denenmiş, sunulan çözüm yollarına da ulaşılmıştır. İçiniz rahat bir şekilde adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Durduruldu Hatası İçin Yapılacak Çözümler

Öncelikli adımımız klasik aç kapa yöntemidir. Önce telefonunuzun arka planında bulunan tüm uygulamaları kapatın ve daha sonra:

  • Telefonunuzun ana menüsü içerisinden “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “Ayarlar” içerisinden “Uygulamalar” kısmına dokunun.

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözüm Yolları

  • Buradan “Instagram” uygulamasına erişim sağlayarak “Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle” seçeneklerine basın.
  • Instagram’ı tamamen kapatın, sonra tekrar açın.

Bu işlemden sonra uygulamaya giriş yapmayı denediğinizde, Instagram durduruldu hatası vermiyorsa ve çalışıyorsa, sorun sadece fazlaca dolan telefon önbelleğinizdir.

İlk yöntemi denediniz ve sonuç elde edemediyseniz, ikinci çözüm yolu;

Uygulamalara gelen güncellemeleri kontrol etmek!: Bazen uygulamalara gelen güncellemeler gözden kaçabiliyor, bu sebeple Instagramı yine kapatıp Play Store ya da App Store üzerinden uygulamanın güncelleme alıp almadığını kontrol etmelisiniz.

Bir güncelleme bildirimi var ve gözden kaçırdıysanız, güncellemeden hemen sonra Instagram durduruldu hatasından kurtulabilirsiniz.

  • Android için Play Store üzerinden,
  • iOS için App Store üzerinden güncelleme bildirimlerini takip edebilirsiniz.

Teknik bilgiye gerek olmadan işe yarayan bu çözüm yolları yine de Instagram durduruldu hatasını almanızı engellemiyorsa, bir teknik servis desteğine başvurmak, evde saklanan garanti belgelerini bulmak gerekebilir.

Instagram Neden Hata Veriyor?

Instagram durduruldu hatası çoğunlukla önbellek dolması problemidir. Uygulamaları sürekli açık bıraktığınızda siz kullanmıyor olsanız bile arka planda uygulamalar çalışmaya devam eder. Sürekli çalışma hali de bir süre sonra kasma problemi ile karşı karşıya kalmanıza neden olur. Uygulamaların sürekli açık kalması, sadece Instagramın değil, birçok uygulamanın da hata vermesine neden olur.

Unutmamak gereken en önemli nokta; bu belirttiğimiz sebep genel olarak Instagram durduruldu hatasının sebebidir, ancak sorun teknik arıza kaynaklı ise profesyonel destek almanız gerekir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu