Sosyal Medya

İnstagram’ dan 3D Touch ile Yeni Uygulama!

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan aktif fotoğraf paylaşım sitesi olan İnstagram bünyesine bir yenilik daha ekleyerek yeni bir uygulama için çalışmaları sürdürüyor. İnstagram uygulama içindeki reklamlara artık 3D Touch ve Apple Pay desteği sunacak..

Instagram, mobil platformlarda ve Facebook üzerinden de yönetilen fotoğraf paylaşma medyasıdır. Bu medyada fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla ve çevrenizle paylaşabilir onların da fotoğraflarına göz atıp beğenebilirsiniz. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Instagram, bugünlerde yeni bir reklam dönemine geçiş yapmak için hazırlanıyor.

Instagram’ da güncel yüklenen fotoğraf akışını gezerken artık bazı reklamlarla da karşılaşabilirsiniz. Instagram bu sayede yüksek meblağlarda ücretler kazanacak. Instagram, reklamını aldığı şirketlerin daha memnun kalması için iOS’ e özel olarak yeni reklam alanları da tasarladı. 3D Touch teknolojisi sayesinde reklamcıların bir reklama birden fazla görsel de yerleştirmesi olanaklı olacağa benziyor, bu sayede reklamcılar hem ürünlerinin reklamını daha iyi yapabilecekler hem de kullanıcılar beğendikleri ürünün daha fazla görselinin görme imkanına sahip olabilecekler. Bu reklam alanları 3D Touch özelliği ile çalışacak ve bu reklamlara bakarak her türlü satın alma işlemleri de yapılabilecek.

3D Touch Özelliği

İnstagram’ dan 3D Touch ile Yeni Uygulama! 3D Touch teknolojisi, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ ın gündeme gelmesiyle ortaya çıkan yeni bir teknoloji diyebiliriz. iPhone’ lar üzerinden parmak basıncını ölçerek çalışır. Basınç miktarınız ölçülerek birden fazla işlem yapabiliyorsunuz. Instagram’ a da uygulanabilecek bu özellik sayesinde kullanıcılara alışveriş imkanını oldukça kolaylaştırıyor.

Instagram 3D Touch özelliği sayesinde reklamını gördüğünüz bir ürünün üzerine basılı tutarak o ürünü satın alabiliyorsunuz. Ödemeyi de, Apple Pay ile kolayca yapmanız mümkün. Bu özelliğin ilerleyen günlerde Android’ e gelme durumu henüz söz konusu değil. Şimdilik sadece iOS’ a özel..

iPhone 6S ya da iPhone 6S Plus’ın ekranına uzun süre dokunulunca aktif hale gelen  Apple Pay’in ise yine uygulama üzerinden tek bir dokunuşla alışveriş yapmayı sağlayacağı düşünülüyor.

Instagram iOS cihazlar için bu gelişmeler henüz düşünme aşamasında. Instagram bu teknolojiyi ne zaman piyasaya sürer henüz bilmiyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu