Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Günümüzde artık Instagram kullanıcıları bazen farkında dahi olmadan Instagram beğeni engeli alabilmektedir. Bu engeli alabilmek içinde kötü bir niyetli olmak da gerekmemektedir. Bazen yalnızca uzun bir süre vakit geçirdiğinizde dahi farkında olmadan bu engeli alabilirsiniz. Bunun sonucunda ise yeni bir gönderi beğenmeye çalıştığınızda işlem engellendi diye bir uyarı karşınıza çıkabilir. Tüm bunların sonucunda da Instagram kullanıcıları Instagram beğeni engeli kaldırma işlemlerine yönelmektedirler. Bizlerde tam bu konuda sizleri aydınlatmak için bu yazımızı hazırladık. Sizlere öncelikle bu beğeni engelinden bahsettikten sonra bu engeli kaldırma işlemlerini de sizlere aktaracağız.

Instagram uygulaması insanların son dönemlerde sıklıkla kullanmakta olduğu bir sosyal medya platformudur. Bu platform ise insanlara gönderi paylaşma ve takipleşme özellikleri ile Ekim 2010 senesinde duyurulmuş ve daha sonraki süre içerisinde de bünyesinde yapmış olduğu yeniliklerle günümüze kadar yükselerek gelen başarılı bir sosyal medya ortamı olmayı da başarmıştır. İlk çıktığı günkü özellikleriyle şuan sahip olduğu özellikler arasında da büyük bir fark bulunan bir uygulamadır.

Kullanıcı sayılarının hızlı bir şekilde artması ve en popüler sosyal medya uygulaması olmasının peşinden pek çok farklı fake hesaplar, beğeni sayılarını arttırabilmek için açılan sahte kullanıcılar gibi pek çok gerçek dışı üyelik türetilmeye de başlanmıştır. Bu durumun çözülmesi için Instagram uygulamasına belirli bir takip algoritması yerleştirilerek gerçekleştirilen tüm aktivitelerin sınırlanması sağlanmıştır. Bu gelen değişiklerden bir tanesi de Instagram beğeni engeli sayısı olmaktadır. Çok fazla beğeni yapan kişilerin hesapları belirli bir süre için beğeni yapmasına engellenmektedir. Bu durumun tekrarlanması gibi durumlarda da Instagram üyeliği sona erdirilir.

Instagram beğeni engeli limitine takılmak için uygulamalar üzerinde yer alan algoritmik yazılımların belli bir süre için belirlemiş olduğu beğeni tıklama rakamının aşılması demektir. Bu limit ise şuan ki şartlar içerisinde 500 farklı gönderinin beğenilmesi sonucunda oluşmaktadır. Eğer ki bu limit sayısında artış olursa da bir sonraki gönderiyi beğenmek için beğeni butonuna bastığınız zaman “İşlem Engellendi” yazısı karşınıza çıkacaktır. Eğer ki sizlerde hesaplarınızda beğeni yaparken bu uyarıyı alıyorsanız, Instagram uygulamasının yapmış olduğu algoritmik beğeni takibine yakalanmışsınız demektir. Instagram uygulamasının yapmış olduğu bu engelin ortadan kalkması için de yaklaşık 18 saat civarında bir süre geçmesi gerekir. Bu sürenin dolmasının ardından da beğeni butonlarınız tekrardan aktif hale gelecektir. Sizlerde bundan sonraki süreç içerisinde daha dikkatli bir şekilde kullanmaya özen gösterirsiniz.

Instagram Beğeni Engelinin Ardından Ne Yapılmalıdır?

Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Eğer ki Instagram beğeni engeli yediğinizi düşünüyorsanız, öncelikle yakın bir süre içerisinde 500 üzerinde gönderiye beğeni atıp atmadığınızı belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ki yakın bir süre içinde bu beğeni sayısının üstünde bir rakamda beğeniniz bulunuyorsa 18 saatlik süre zarfının doldurulması gerekir. Bu süre zarfının da herhangi bir sebep ile kısaltılması da söz konusu değildir. Bu süre dolana kadar beklemekten başka yapacak bir şey yoktur.

Bu 18 saatlik süre zarfının dolmasının ardından da beğeni işlemleriniz yeniden açıldıysa da bundan sonraki süreçte daha da dikkatli bir şekilde beğeni butonunu kullanmanız gerekmektedir. Çünkü aynı hesabın birden çok kez engel yediği zaman en sonunda bu hesabın tamamen kapatılmasına yol açmaktadır. Eğer ki 18 saatlik süre zarfının sonunda hesaplarınızdaki engel kalkmadıysa da daha öncesinde bu engeli alıp almadığınızı değerlendirmeniz gerekir. Daha önceden beğeni engeli almadıysanız ve 18 saatlik süre zarfının sonunda hesaplarınızdaki engel kalkmadıysa “Sorun Bildir” kısmına girerek Instagram ile irtibata geçebilirsiniz.

Instagram Beğeni Engeli Kaldırma

Öncelikle Instagram beğeni engeli kaldırma işleminin en doğal ve kalıcı şekilde kaldırılmasının yolu 18 saat boyunca beklemektir. Çünkü Instagram hesaplarında yapılan bu beğeni engelleri genellikle ilk 18 saat içerisinde kaldırılmaktadır. Fakat bu engel sizlerin ilk engel cezanız olması gerekmektedir. Eğer ki bu engel cezası ilk değilse bu engelin ortadan kalması da daha uzun sürebilmektedir. Bu durumda da yapabileceğiniz ilk şey ise hesabınızı belli bir süreliğine dondurmak olabilir.

Instagram Limitleri Hesaptan Hesaba Değişebilir Mi?

Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Tüm kullanıcıların hesapları kendine özel olduğu gibi Instagram uygulamasının limitleri de her kullanıcıya özel olmaktadır. Hesaplar bazında Instagram güncel beğeni limitleri ise aşağıdaki gibidir;

Güvenilir Hesaplar

Beğeniler: Eğer ki zamanlama araçlarını kullanıyorsanız, her 26 ile 36 saniye arasında gönderileri beğenebilirsiniz. Bunun yanı sıra tek bir seferde 1000 beğeni de yapabilirsiniz. Bu yöntemi tercih ederseniz limite ulaştığınız için tekrardan beğeni işlemi yapmadan önce 24 saat ara vermeniz gerekecektir.

Yeni Hesaplar İçin Durum Nedir?

Yeni olan Instagram hesaplarında, ilk 12 ile 20 gün boyunca, herhangi bir işlem esnasında 36 ile 48 saniye arasında beklemeniz gerekmektedir. Buna ek olarak en fazla Instagram günlük limiti 1 günde sadece toplam 500 işlem yapabilmenizdir. Bu durum ise takip etmek, beğeni ve yorumların tümünü içermektedir. Yani kısacası yeni Instagram hesapları için toplam limit 1 günde 500 işlem olmaktadır.

Bu belirttiğimiz hususlara dikkat etmekte büyük bir önem taşımaktadır.

Instagram Beğeni Engelini Hızlı Bir Şekilde Kaldırmak İçin Yöntemler

Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni engeli kaldırma işlemleri için öncelikle bu engelin neden olduğunu düşünmeniz gerekmektedir. Çok fazla vakit geçirerek beğeni sınırlarını aştığınızdan dolayı mı engel durumları ile karşılaştınız veya kötü niyetli siteler ile Instagram hesaplarınızın şifrenizi paylaştığınız için mi bu durumla karşılaştınız. Instagram beğeni engeli ne kadar sürer ve Instagram beğeni engeli kaldırma işlemlerini beklemeden yapmak mümkün müdür? Sorunuzun yanıtını aşağıdaki başlıklarda sizlere sunmaktayız.

1- Eğer ki limitleri aşarak bu engele takıldıysanız da Instagram yaklaşık 24 ile 48 saat içerisinde beğeni engeli durumunu ortadan kaldıracaktır.

2- Son olarak da güvenilir olmadığını düşündüğünüz herhangi bir site üzerinden şifrelerinizi paylaşarak ya da Instagram adresinize bu site üzerinden giriş yaptıysanız veya işlem yaptırdıysanız, örneğin beğeni kasma işlemleri gibi, bu durumda da yine engel durumu söz konusu olabilmektedir.

Ayrıca yalnızca herhangi bir site üzerinden değil, Instagram hizmetlerini sunmakta olan herhangi bir programı cihazlarınıza indirerek şifrelerinizi bu programla paylaştıysanız da bu engel durumları ile karşılaşmanız oldukça yüksek bir ihtimaldir. Bu konuda da yapacağınız tek çözüm ise hemen şifrenizi değiştirmektir. Şifrenizi değiştirdiğinizde ise bu sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Instagram Uygulamasında Tekrardan Beğeni Engeli Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni engeliniz açıldıktan sonra tekrardan engellenmemeniz adına yapabileceğiniz bazı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle Instagram üzerindeki eylemlerin belirli sınırları olduğunu bilmelisiniz ve buna göre hareket etmelisiniz. Tekrardan engellenmek istemiyorsanız da toplu bir şekilde yapmanız gereken işlemleri de zamana yayarak azar azar yapmanız gerekmektedir. Böylelikle de Instagram bu yapılan eylemlerin gerçek bir kullanıcı tarafından yapılmış olduğunu anlayarak herhangi bir engellemede de bulunmamaktadır. Unutmayın ki bu uygulamanın engellemesinin sebebi ise botları ve takip yazılımlarını durdurmaktır.

2 faktörlü kimlik doğrulamasını eklemeniz ve telefon numaralarınız ile hesaplarınızı doğrulamanız da tekrar engellenme ihtimalini de büyük bir oranda düşürmektedir. Bu işlem için de ayarlar menüsünden güvenlik seçeneğini seçebilir ve buradan güvenlik ile ilgili özellikleri de açabilirsiniz. 2 faktörlü kimlik doğrulama aktif olduğunda ise diğer cihazlardan izinsiz bir giriş yapılmasının da önüne geçileceğinden dolayı hem hesaplarınız güvende olur hem de sizlerin gerçek bir kişi olduğunuz da anlaşılmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Takip Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin