Ana Sayfa İnternet IDM Chrome Ekleme Nasıl Yapılır?

IDM Chrome Ekleme Nasıl Yapılır? [Kolay Yöntem]

IDM Chrome Ekleme Nasıl Yapılır Kolay Yöntem

Internet Download Manager (IDM) olarak bilinen dosya indirme programı hızlı indirme ve ulaşılabilirlik açısından en fazla güven veren programlardan biridir. Birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaya devam ederken tarayıcı eklentisi konusunda da kendisini geliştirmiştir. Bu programın sahip olduğu tarayıcı eklentileri aracılığıyla herhangi bir siteden izlediğiniz videoyu sadece bir buton aracılığıyla indirebiliyorsunuz.

Google Chrome tarayıcısının global bazda sahip olduğu kullanıcı kitlesi dikkate alındığında bir kullanıcının Internet Download Manager kullanarak video indirebilmesi için programın eklentisinin indirilip ilgili tarayıcıya kurulması gerekiyor. Bu içeriğimizde birçok kişi tarafından sorulan “IDM Chrome Ekleme Nasıl Yapılır?” sorusunun yanıtını sizlere vereceğiz.

IDM Chrome Ekleme İşlem Adımları

Internet Download Manager yazılımını bilgisayara indirdiğinizde kurulum aşamasını uygularken program ve tarayıcı arasındaki entegrasyon otomatik olarak gerçekleştirilir. Her ne kadar başlangıçta entegrasyon otomatik olarak gerçekleştiriliyor olsa da herhangi bir program güncellemesi yapıldığında iki programın arasındaki bağın tekrar mümkün hale getirilmesi gerekir. İlgili durumun sonucunda ise izlediğiniz videoların sağ üst köşesinde yer alan indirme butonu görünmemeye başlar. İndirme butonunu tekrardan aktifleştirmek için aşağıdaki adımlarla uygulayıp karşılaştığınız sorunu düzeltin.

 • Adım 1: “Google Chrome” tarayıcısını başlatın ve adres çubuğuna “chrome://extensions/” linkini yapıştırın.
 • Adım 2: Bu adımda “IDM Integration Module” eklentisinin yanındaki “Kaldır” butonuna tıklayın.
 • Adım 3: “IDM Integration Module” eklentisini aşağıdaki linkten tekrar kurun.

https://chrome.google.com/webstore/detail/idm-integration-module/ngpampappnmepgilojfohadhhmbhlaek

 • Adım 4: “Google Chrome” tarayıcısını kapatın ve tekrardan açın.

Bu noktada dört adım dahilinde yapacağınız işlemlerin hemen ardından tarayıcıya tekrardan giriş yaptığınızda “IDM Chrome Ekleme” işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

#Adım 1: “Google Chrome” Tarayıcısını Başlatın ve Adres Çubuğuna Linki Yapıştırın.

Google Chrome tarayıcısının kendine ait bir uygulama mağazası bulunmaktadır. Bu uygulama mağazasında bilgisayara indirdiğiniz neredeyse bütün programların ek modülleri yer alıyor. Internet Download Manager programı da aynı şekilde Google Chrome Mağazası içerisinde modülü indirmeye açık hale getiriyor. Bu mağazaya ulaşmak için “chrome://extensions/” -tırnak işaretleri olmadan” adresini tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.

#Adım 2: “IDM Integration Module” Eklentisinin Yanındaki “Kaldır” Butonuna Tıklayın.

Kaldır Butonu

IDM programını daha önceki bilgisayarınızda eşleştirmişseniz ancak yapılan güncellemeler sebebiyle entegrasyon sorunu ortaya çıkmışsa yapmanız gereken işlem halihazırda kurulu olan eklentiyi kaldırmaktır. Bu işlemi tamamlayıp bir sonraki adıma geçin.

#Adım 3: “IDM Integration Module” Eklentisini Tekrardan Kurun.

Chrome'a Ekle

Internet Download Manager programının Google Chrome Eklenti Mağazası içerisinde sunmuş olduğu entegrasyon modülünü tekrardan kurmanız gerekiyor. Bu bağlamda mağaza içerisinde eklentinin adıyla arama yapın ya da bu linke tıklayın.

#Adım 4: “Google Chrome” Tarayıcısını Kapatın ve Tekrardan Açın.

IDM Chrome Ekleme” işlemlerini gerçekleştirmek için yaptığınız değişikliklerin hemen ardından tarayıcıyı kapatıp açmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından halen daha eklenti aktifleşmediyse alternatif olarak bilgisayarı kapatıp açmayı deneyebilirsiniz.

IDM Chrome Eklentisinin ve IDM Sürümü Uyumluluğunu Kontrol Etme

IDM Chrome Ekleme” işlemi yapmadan önce ilk olarak halihazırda kurulu olan eklenti ve program arasındaki uyumu kontrol edin. Bu işlem için aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Adım 1: “Google Chrome” tarayıcısını açın ve sağ üst köşede yer alan “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  Üç Nokta
 • Adım 2: “Ayarlar” seçeneğine tıklayın ve sol taraftaki “Uzantılar” ibaresine basın.
  Uzantılar
 • Adım 3: “IDM Integration Module” eklentisinin alt kısmında yer alan “Ayrıntılar” butonuna dokunun.
  Ayrıntılar

Bu sayfadan sürüm numarasıyla alakalı bilgileri alın ve bir sonraki adıma geçin.

 • Adım 4: “IDM” programını açın.
 • Adım 5: “Yardım” sekmesine tıklayın ve “IDM Hakkında” kategorisine dokunun.
  IDM Hakkında
 • Adım 6: “Sürüm” yazan alandaki bilgiyle ilk üç adımda elde ettiğiniz bilginin uyumunu kontrol edin.
  Sürüm

Bu aşamaların ardından her iki sürüm numarası da birbiriyle aynıysa herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. “IDM Chrome Ekleme” işlemleri için takip edilmesi gereken adımları bu içeriğimizde sizlerle paylaştık.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin