Ana Sayfa Mobil iCloud Şifresini Sıfırlama Kırma Nasıl Yapılır?

iCloud Şifresini Sıfırlama Kırma Nasıl Yapılır?

iCloud Şifresini Sıfırlama Kırma Nasıl Yapılır?

Apple’ın çalıntı cihaz kullanımının önüne geçmek için geliştirmiş olduğu iCloud kilidini kırmak sıfırlamak mümkün. iPhone kullanıcıları genelde iCloud Şifresi’ ni ve Apple Kimliği’ ni karıştırırlar. iCloud şifresi ve Apple Kimliği birbirinden ayrı şifrelerdir. Bu karıştırmadan dolayı kullanıcılar genellikle yanlış şifreleri girerler.

Şifre karıştırma ya da yanlış girme durumlarından başka, iCloud şifrenizi unutmanız da mümkün. Böyle bir durumda cihazınızın iCloud şifresini sıfırlamanız gerekmektedir. Bunun için internette sizi dolandırmaya çalışan yöntemler de anlatılacaktır. Ama siz her zaman orijinal yoldan gitmeyi deneyin.

iCloud şifresini sıfırlamak için ilk olarak;

Appleid Apple adresinden ‘Apple Kimliğim’ sayfasını ziyaret edin.

Karşınıza gelen sayfada Apple hesabınızı yönetin giriş ekranın alt kısmında yer alan Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz? Seçeneğine tıklayın.

iCloud parola sıfırlama için Apple kimliği’ nizi girin ve devam sekmesine tıklayın. Eğer Apple Kimliğinizi de unutmuşsanız ‘Apple Kimliğimi Unuttum’ kısmını seçebilirsiniz.

iCloud Şifresini Sıfırlama Kırma Nasıl Yapılır?

Apple Kimliğinizi girip ileri sekmesine tıkladıktan sonra size iCloud şifrenizi sıfırlamanız için ‘e-posta kimlik doğrulama’ ve ‘güvenlik sorularını yanıtlayın’ diye iki farklı seçenek gelecektir karşınıza. Bunlardan sizin için uygun olan seçeneği seçin ve yine ileri butonuna basın. Her iki seçeneği seçmeniz dahilinde yapmanız gerekenler şunlar:

iCloud Şifresini Sıfırlama Kırma Nasıl Yapılır?

iCloud hesap şifrenizi sıfırlayın ve yenileyin:

Eğer ‘e-posta kimlik doğrulama’ seçeneğini seçmişseniz, iPhone cihazınız için tanımlamış olduğunuz e-mail adresinize şifre sıfırlama işlemi için e-mail gelecektir. Bu mailde size gelen linke tıklayarak iCloud şifresini sıfırlama ve yeni iCloud şifresi oluşturma işlemini yapabilirsiniz. Eğer ‘güvenlik sorularını yanıtlayın’ seçeneğini seçmişseniz, doğum tarihi bilgilerinizi gireceksiniz ve daha önceden oluşturmuş olduğunuz güvenlik sorularınız ile karşılaşacaksınız.

Burada önemli olan soruların cevaplarını ilk anda yazdığınız şekilde yazmanızdır. Cevap yazma da büyük küçük harf duyarlılığı, ı yerine i harfini kullanmanız gibi detaylar önemli. İlk anda ki yazdığınız da nasıl yazmışsanız aynı şekilde yazmanız gerekmekte.Size güvenlik için yöneltilen sorulara doğru cevaplar verirseniz ‘Yeni Bir Parola Oluşturma’ sayfasına gitmek için yönlendirilirsiniz. Burada kendinize yeni bir parola belirlersiniz. Böylece iCloud şifreniz sıfırlanıp, değiştirildi.

iCloud şifreniz İçin Apple İle İletişim kurun:

Apple kimliği parolanızı sıfırlamanız için güvenlik sorularında gereken bilgilerin hiçbirini bilmiyorsanız, Apple kimliğinizi de bilmiyorsanız eğer ve iPhone cihazınızda Ipad/ Iphone’ u bul özelliği de etkin durumda ise cihazınızı ne yazık ki açamazsınız. Cihazınızı tekrardan fabrika ayarlarına döndürseniz de size tekrar Apple kimliği şifresi’ ni soracaktır.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız Apple müşteri hizmetlerini arayıp yardım istemelisiniz. ‘0216 282 15 11’ no lu telefondan ulaşabilirsiniz. Sizden cihazınızın seri numarası, faturası vb. gibi bilgileri isteyeceklerdir. Bu nedenle faturanızı kesinlikle atmayın. Faturanızı Apple’ a e-mail ya da fax ile gönderebilirsiniz. Apple müşteri hizmetleri gerekli incelemeleri yaparlar ve eğer cihazın size ait olduğuna dair ikna olurlarsa, cihazınızın kilidini açacaklardır. Aksi durumda cihazınızı kullanmaya devam edemezsiniz.

5 YORUM

  1. Bende iPhone 5s vardı düştü kırıldı anakart da gitmiş bozuk telefonun anakartını taktık icloud şifresi istiyo bu şifreleme işini nasıl hallederiz

  2. ya bu İcloud şifresi çok büyük problem belki güvenlik açısından iyi bir şey yapmışlar ama her telefona el attığımda isyan ederek binbir ahhh beddua ve ağza alınmayacak sözler sarfediyorum,,,Apple’nin kabahati yok diyeceksiniz ama her şifreyi unuttum yada bilmiyorum diyen teli çalmış yada bulmuşmu diye düşünülüyor,,Apple bununda çözümünü bulup fırsatçıların eline insanları mahkum bırakıp bir telefon değerindeki 400-500 lira istemeleri insafsızca,,Allaha Havale Ediyorum Tüm Sorumluları,,Boktan bir İcloud bunu icat edenin Allah belasını versin kavvad oğlu kavva çözümde bulsaydı ya kafası o kadar çalışıyorsa

  3. bu yöntem dışında bildiğiniz bir hack programı var mı acaba. çünkü bu işlemi herkes biliyor bilgiler tam olarak hatırlanmadığı için pek işe yaradığı söylenemez.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin