Teknoloji

Huawei FreeBuds 3 İncelemesi

Apple’ın ardı ardına hamlelerinden sonra kablosuz kulaklık yarışı hız kazanmaya başladı. Bu alanda iddialı olan markalardan biri olan Huawei’nin de dikkat çekici kablosuz kulaklık modelleri var. Bunlardan birisi de Huawei FreeBuds 3 kablosuz kulaklık modeli. Markanın en iddialı modeli olan Huawei FreeBuds 3, başta tasarımıyla dikkat çeken, teknik özellikler konusunda da geri kalmayan bir seri. Bakalım bu kadar dikkat çeken serinin özellikleri neler?

Huawei FreeBuds 3 Tasarım Ayrıntıları

Kulaklığın tasarımına kutu kısmından başlamak gerekiyor. Benzerlerinden çok daha farklı olarak bu modelde dairesel bir kutu tasarımı var. Aslında bakacak olursanız kutu tasarımı hem şık hem de taşınabilirlik konusunda iddialı. Üst kısımda bir miktar kapak alanı var ve bunun dışında tam dairesel tasarım kullanılmış durumda. Kutunun kapağını açtığınız an direkt olarak kulaklık başlarıyla karşılaşıyorsunuz.

Kulaklık başları demişken, bunların tasarımından da söz edelim. Kulaklık başlarında uzun, kuyruklu bir yapıya yer verilmiş durumda. AirPods serisinden bu tasarımı hatırlıyoruz. Kulaklık başlarının uzun bir sap kısmı var. Aynı tasarım Huawei FreeBuds 3 modeli için de geçerli olmuş. Bu tasarıma Huawei özel bir isim de vermiş durumda. Markaya göre bu tasarım Dolphin Bionic olarak isimlendirilmiş. Uzun sap kısmının dışında kulaklık başlarının da yassı bir tasarımla geldiğini belirtelim.

Tasarımın özel bir artısı da var. Teknik özellikler kısmında daha detaylı söz edeceğiz ancak tasarımın ses kalitesine doğrudan etkisi olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Tasarım kısmında söz edeceğimiz son detayımız, kutu içerisindeki LED’ler olacak. Kutuyu açtığınızda şarj durumunu gösteren bir LED ışık var ve aynı ışık alt şarj kablosunun giriş kısmında da karşımıza çıkıyor. Böylece kulaklığın şarjı konusunda bilgi elde edilebiliyor.

Ağırlık: 9 gram

Ağırlık Şarj Kutusuyla Beraber: 48 gram

Huawei FreeBuds 3 İncelemesi

Huawei FreeBuds 3 Teknik Özellikleri Nasıl?

Tasarımın teknik özellikler kısmında ilk etkisi akustik düzenin hatasız olması olarak gösterilebilir. Bu tasarım yapısı sayesinde hem tam akustik ses elde edilebiliyor hem de tam kulakiçi kulaklık modellerinden biri sunulmuyor olsa da aktif gürültü engelleme özelliği kullanılabiliyor.

Kulaklıkların içerisinde Kirin A1 işlemcileri bulunmakta. Yenilenmiş olan işlemciler kulaklığı çok kolay bir şekilde eşleştirmenize olanak sağlıyor. Bunun dışında yeni çiplerin Bluetooth 5.1 desteğini sunduğunu ekleyelim. Hem ses kalitesi açısından hem de mesafe açısından oldukça iyi bir çözüm sunulmuş oluyor.

Kulaklığın tüm özelliklerini kullanmak için ise HUAWEI AI Life uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Bu uygulamayı kullanarak kulaklıkların pil ömrünü kontrol edebiliyor, dokunmatik kontrollerin işlevlerini düzenleyebiliyor ve aktif gürültü engelleme teknolojisinin derecesini belirleyebiliyorsunuz. Gürültü engelleme özelliğini ayrıca kulaklık üzerinden dokunmatik kontrollerle yapmanız da mümkün.

Huawei FreeBuds 3 İncelemesi

Serinin ses kalitesine geldiğimiz zaman ise 14.2 mm sürücüleri görüyoruz. Hem bass kalitesi hem de tiz kalitesi oldukça iyi olan kulaklıkların, ses sürücüleri sayesinde tüm ses detaylarını sorunsuz bir şekilde verebildiğini görüyoruz.

Tüm bu özellikleri bir kenara bırakarak özel bir detaydan daha söz edelim. Tasarım kısmında belirtmiştik, Huawei bu seride özel bir tasarıma yer veriyor. Söz konusu tasarım özellikle bisiklet sürmekten hoşlanan kullanıcıları memnun edecek bir detay içeriyor. Tasarımın içerisinde aerodinamik bir yapı var ve karşıdan gelen rüzgar kulaklığın içinden geçip gidiyor. Burada sağlanan aerodinamik sayesinde, bisiklet sürerken ya da koşarken karşıdan gelen rüzgar ses kalitesini bozmuyor. Bu da önemli bir detay olarak karşımıza çıkmakta.

Şarj Süresi: 4 saat kulaklıklarda, 20 saat kutu ile şarj ederek.

Şarj Tipi: Hem kablolu hem de kablosuz şarj desteği.

Huawei FreeBuds 3 bu özelliklerle beraber ülkemizde de satışta olan bir kulaklık. Kulaklığın fiyatı ise 800 – 900 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu